سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74894
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » سیر تا پیاز انتخابات از زبان رئیس ستاد انتخابات لرستان/ از میزان مشارکت تا تقلب سازمان یافته
Print This Post
در کنفرانس خبری مطرح کرد

رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: بیش از 12 هزار ناظر و بازرس بر این 22 هزار نفر که از جناح و گروه‌های مختلف بودند نظارت می‌کردند و هیچ‌گونه تقلب سازمان‌یافته‌ای که بر امر انتخابات اثرگذار باشد مشاهده نشد.

به گزارش سلام دلفان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم استان لرستان در شرکت در انتخابات اظهار داشت: حضور ارزشمند و معنادار مردم استان در این دوره از انتخابات حماسه بزرگی را خلق کرد به‌ طوری‌که میانگین مشارکت مردم لرستان از میانگین کشور بالاتر بود.DSC01024

وی افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات را یک فرصت میدانیم که باید از این فرصت در جهت توسعه استان نیز استفاده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی که همه سلیقه‌ها در آن حضور داشته و سبب تقویت نظام جمهوری اسلامی باشد، خط‌مشی بود که در ابتدای برگزاری انتخابات اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه  در بحث انتخابات رهنمودهای مقام معظم سر لوحه کار ما بود بیان کرد: در مقاطع مختلف فرایند انتخابات رهنمودهای مقام معظم رهبری اثرگذار بود به‌ طوری‌که سبب تقویت هم برگزارکنندگان و هم شرکت‌کنندگان در انتخابات شد.

شاهرخی تصریح کرد: بیش از 12 هزار  ناظر و بازرس بر این 22 هزار نفر که از جناح  و گروه‌های مختلف بودند نظارت می‌کردند و هیچ‌گونه تقلب سازمان‌یافته‌ای که بر امر انتخابات اثرگذار باشد مشاهده نشد.

وی خاطرنشان کرد: میزان مشارکت مردم استان لرستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 64 درصد و در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  63 درصد بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: بیشترین میزان مشارکت مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مربوط به حوزه‌های انتخابیه  پلدختر،کوهدشت و رومشکان و سلسله و دلفان دانست و گفت: در حوزه انتخابیه خرم‌آباد  و دوره چگنی میزان مشارکت مردم 60 درصد، بروجرد 53 درصد، کوهدشت و رومشکان 76 درصد، دورود و ازنا 65 درصد، سلسله و دلفان 71 درصد، الیگودرز 65 درصد و  حوزه انتخابیه پلدختر 85 درصد بوده است.

وی تعداد واجدان شرایط حضور در این دوره از انتخابات را یک‌ میلیون و 409 هزار و 36 نفر برشمرد و اظهار داشت: در مجموع 901 هزار و 25 نفر از استان لرستان در پای صندوق‌های اخذ رأی حضور پیدا کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با بیان اینکه وزیر کشور  میانگین مشارکت ملی را 62 درصد اعلام کرده است افزود: با توجه به میانگین کشوری میزان مشارکت مردم استان لرستان دو درصد نسبت به میانگین کشوری بالاتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه مردم استان لرستان در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز مشارکت خوبی داشتند عنوان کرد: در حوزه  شهر خرم‌آباد مشارکت مردم 57 درصد، کوهدشت 71 درصد، دوره چگنی 81 درصد، بروجرد 53 درصد، رومشکان 72 درصد، دورود 66 درصد، ازنا 63 درصد، دلفان 65 درصد، سلسله 78 درصد، الیگودرز 65 درصد و پلدختر 81 درصد بوده است.

شاهرخی بیان کرد: کل آرا مأخوذه پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان 884 هزار و 144 نفر بوده است.

وی تصریح کرد: مشارکت و حضور یکپارچه مردم در این دوره از انتخابات سبب به وجود آمدن انتخابات رقابتی سنگینی شد به‌طوری‌که در مقایسه با سایر استان‌های کشور انتخابات در این استان رقابتی‌تر بود.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: به برگزاری انتخابات دور دوم در حوزه‌های انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، دورود و بروجرد اشاره کرد و گفت: پس از هماهنگی وزارت کشور و شورای نگهبان تاریخ برگزاری دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: رقابت‌ها در چند حوزه انتخابیه استان لرستان پایان‌ یافته و در چند حوزه دیگر که به دور دوم راه‌یافته‌اند نیز پایان می‌یابد بنابراین همه باید به دنبال اولویت استان باشند و به توسعه استان کمک کنند.

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما
  اسفند ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۴۳

  سلام بر مردم فهیم دلفان و سلسله که این بار اونا هم اجازه ندادن تندرو ها به مجلس برن

  • نویسنده دیدگاه: علی
   اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۲۱

   عزیز دل برادر شما خودشو ناراحت نکن.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار