سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 74938
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲۶ نظر
خانه » اخبار برتر » همه آن چه باید در مورد نماینده منتخب حوزه انتخابیه دلفان و سلسله دانست/ از زندگی نامه تا سوابق و بازخوانی دیدگاه ها
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان جهت آشنایی بیشتر با این علی رستمیان نماینده منتخب مردم دلفان و سلسله گزارش جامعی از زندگی نامه ، سوابق و دیدگاه های وی را منتشر کرد.

به گزارش سلام دلفان پس از خلق حماسه حضور مردم در  انتخابات 7 اسفند و انتخاب علی رستمیان بعنوان نماینده منتخب مجلس دهم، پایگاه اطلاع رسانی سلام دلفان جهت آشنایی بیشتر با این نماینده منتخب گزارش جامعی از زندگی نامه ، سوابق و دیدگاه های وی را منتشر می کند که به شرح ذیل می باشد:

DSC00910

زندگی نامه و سوابق از زبان خود وی:

علی رستمیان معروف به “عالی رستمی” فرزند مرحوم دولت مراد رستمیان در سال ۱۳۴۷ در روستای اشرف آباد متولد شدم. تا سال سوم ابتدایی در روستای اشرف آباد تحصیل کردم بعد از آن به شهر نورآباد مهاجرت کردم و تا دیپلم در شهرستان نورآباد ادامه تحصیل دادم.

 سال ۱۳۶۴ دیپلم گرفتم و رفتم سربازی که  سربازی ر ا در جبهه های جنوب و در خط مقدم جنگ گذراندم. در آنجا چند بار هم از ناحیه ریه شیمیایی شدم، هم از ناحیه کمر و شکم مورد اصابت قرار گرفتم و مجروح شدم.

 سپس سال ۱۳۶۶ درآزمون سراسری شرکت کردم و برای کارشناسی تاریخ دانشگاه تهران قبول شدم. بعد از آن با علاقه ای که به کردستان داشتم و با خاطراتی که زمان جنگ با شهدا و رزمندگان داشتم به کردستان رفتم و در استانداری کردستان به عنوان دبیر شورای تامین مشغول شدم. همزمان، با حفظ سمت به عنوان فرماندار شهرستان دیوان دره منصوب شدم که جوانترین فرماندار آن موقع کشور بودم و توسط رئیس جمهور وقت به خاطر تقدیر و تشکر از عملکردی که داشتم برای ما لوح تقدیر فرستادند.

 سپس انتخابات ریاست جمهوری شد و به خاطر دیدگاهی که نسبت به اصول گراها و خط رهبری داشتم اولین فرمانداری که توسط دولت اصلاحات عزل شد بنده بودم که آقای ناطق نوری به من گفت این یک باقی الصالحات است برای شما.

 در سال ۷۶ قائم مقام صدا وسیمای ایلام شدم و  تا سال ۷۸ آنجا بودم. بعد از آنجا به دعوت جناب آقای عسگراولادی نماینده مقام معظم رهبری در کمیته امداد، مدیر کل کمیته امداد استان لرستان شدم و ۶ سال به عنوان مدیرکل نمونه کشور معرفی شدم. آقای ناطق مشاور مقام معظم رهبری به لرستان آمدند و اعلام کردند که رستمیان با رکوردی که از خودش به جا گذاشته(رشد ۸۵۰ درصدی) من را به آینده کشور و کمیته امداد امیدوار کرد.

 بعد از آنجا رفتم مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان شدم. از هرمزگان هم رفتم رئیس سازمان کار و امور اجتماعی کردستان شدم و الان هم مدیر عامل مجمع خیرین سلامت تهران بزرگ هستیم و برای ساخت و ساز و تجهیزات و درمان کسانی که بی سرپرست هستند و در جامعه رها شده اند کار می کنیم، و بعد از آن هم به عنوان دبیر ارشد خبر در سازمان صدا و سیما مشغول شدم.

مصاحبه مطبوعاتی سال 90 و 94

حضور در جبهه و ذکر خاطره ای از حاج احمد متوسلیان:

 زمانی که سال دوم راهنمایی تحصیل می کردم (سال ۱۳۵۹) جنگ تحمیلی شروع شد و به عنوان یک خردسال با فتوای حضرت امام (ره) به جبهه های جنگ شتافتیم و به عنوان اولین کاروان بسیجی استان لرستان وارد شهرستان مریوان شدیم.

 یادم می آیدآن موقع سردار حاج احمد متوسلیان که توسط رژیم صیهونیستی مفقود شده، فرمانده سپاه مریوان و فرمانده عملیات بود. هیکل  من  را گرفت و از زمین بلند کرد یک اسلحه برنو به من داد و با سرنیزه ای که داشت تقریبا چهار انگشت از من بلندتر بود. گفت برای چه به جبهه آمده ای؟ گفتم آمده ام  امام را یاری کنم؛ آمدم انقلاب را یاری کنم؛ آمده ام به مزدورها تو دهنی بزنم… از این صراحت لهجه ما خیلی خوشش آمد… بعد گفت که شما خیلی بچه اید گفتم بیا بدوییم؛ بیا تیرانداری کنیم؛ بیا برویم توی سنگر نگهبانی بدهیم و… با همان لحن بچگانه التماسش کردم تا اینکه اجازه داد به مریوان بروم.

 زمانی که شهید غلامرضا خسروی که از همرزم های ما بود شهید شد و داخل نورآباد شایعه شد که بچه های نورآباد همه شهید شده اند، مرحوم پدرم به مریوان آمده بود که  کومله دمکرات وی را از ماشین پیاده کرده بودند و حسابی کتکش زده بودند و وسایل و پولهایش را برده بودند. آن موقع یک سال عجیب برای ما بود.

بعداً هم تحصیلمان را ادامه می دادیم هم می رفتیم جبهه، تا اینکه سپاه پاسداران نورآباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن بنده را به عنوان بسیجی نمونه ی شهرستان نورآباد در دور میدان امام(ره) نورآباد معرفی کرد و یک چرخ خیاطی را هم به ما هدیه دادند.

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

 شاید مهمترین نکته در مورد جناب رستمیان بحث مربوط به جناح سیاسی ایشان است، اما به راستی رستمیان را باید اصوالگرا نامید یا اصلاح طلب؟ و چرا اصلاح طلبان دلفان از ایشان حمایت کردند؟ جواب این سوالات را خود علی رستمیان در مصاحبه ها و سخنرانی های مختلف بیان کرده اند:

من اصول گرا هستم جزء جریان اصول گرا بود ه ام، هستم و خواهم بود و جریان اصول گرا را نزدیک به مقام معظم رهبری می دانم. این اتفاقات انحراف و فتنه … از کدام جریان بودند کدام جریان اینها را دامن زدند، کدام جریان خون به دل رهبری کردند، کدام جریان اشک رهبری را در آوردند، کدام جریان امریکا را خنداند، کدام جریان آمریکا را عصبانی کرد، مگر امام نگفت میزان رضایتمندی نظام از افراد، خوشحالی و ناراحتی آمریکاست، خنده آمریکا پشت سر هر کسی باشد آن شخص با نظام نیست. آمریکا  الان به چه کسی(جریانی) لبخند میزند؟ … لذا من در جریان اصول گرا هستم و آقایان ناطق نوری و باهنر با دعوت شخص من به لرستان آمدند. این شورای هماهنگی نیروهای انقلاب را بنده در استان لرستان تشکیل دادم. من خودم را از این جریان می دانم و از اول انقلاب هم الحمدا… از این جریان بودم و با این جریان هم خواهیم بود و هیچکس هم ما را از این جریان جدا نخواهد کرد.

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

علی رستمیان (9)

گفته اند رستمیان نه چپ است نه راست و یا هم چپ است هم راست، ارزیابی شما از این گفته چیست؟

بله این هم یکی از سناریوهای تخریبچیان علیه من است؛ نزد دوستان اصولگرا می گویند رستمی چپ است و نزد دوستان اصلاح طلب می گویند رستمیان راست است.

من ثابت می کنم آقایانی که این حرکت را استارت زده اند خودشان نه چپ هستند و نه راست. برخی آقایان که الان سر سفره دکتر روحانی نشسته اند، در جریان انتخابات یازدهم در ستاد انتخاباتی دکتر قالیباف بودند، همین آقایان که ادعای سکانداری چپ در شهرستان را دارند در جریان انتخابات مجلس نهم از یک نماینده اصولگرا حمایت کردند و در شهر الشتر برای کاندیدای مورد نظر سخنرانی کردند ، آن چرخش دیروز و این ژست حق به جانب امروز چه معنی دارد؟

مصاحبه با سایت نسیم دلفان

لطفاً به مردم بگویید از چه طیف و جناحی هستید؟

بنده اصولگرا هستم، اما در انتخابات بصورت مستقل وارد شده ام و تحت پرچم هیچ حزبی و گروهی نمی روم، برادران اصلاح طلب از من حمایت کرده اند و امروز اصولگرایان از تهران با من تماس گرفتند که چگونه از شما حمایت کنیم که عرض کردم، از من حمایت کنید ولی بنده را در لیست قرار ندهید.

افرادی که در اطراف بنده هستند همگی از قشر فرهنگی هستند و از گزینش عبور کرده اند و قطعاً اگر تجربه و توان داشته باشند از آنها استفاده خواهم کرد.

جلسه پرسش و پاسخ مسجد النبی(ص)

بنده مستقل هستم، اما مستقلی که دو خط قرمز دارد: ۱-  قانون اساسی و ارزش های انقلاب اسلامی و خون شهدا ۲ – مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، با این دو خط قرمز در ۷ استان که کار کرده ام ، هرگز از کسی سوال نکردم تو چپی یا راستی و آن را عزل کنم یا ارتقا بدم بلکه از او پرسیده ام چه در چنته داری؟

مصاحبه مطبوعاتی سال 94

حمایت اصلاح طلبان از شما به چه دلیل است؟

به دو دلیل، یکی اینکه در حال حاضر خودشان کاندیدی ندارند و کاندیدشان رد صلاحیت شد و دیگری اینکه با توجه به توانی که در بنده سراغ دارند و تخصص و تجربه ای که در بنده می بینند و رزومه کاری بنده در ۸ استان باعث شده از من حمایت کنند

جلسه پرسش و پاسخ مسجد النبی(ص)

اظهار نظر نمایندگان جریانات اصولگرا و اصلاح طلب لرستان در مورد کاندید حوزه انتخابیه دلفان و سلسله

کرم ملک آسا دبیر و سخنگوی شورای هماهنگی احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلبان استان لرستان هر گونه حمایت از کاندیدیی خاصی  را در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله را رد کرد.

همچنین ابراهیم بارانی عضو شورای همگرائی اصولگرایان استان لرستان پس از انتخابات 7 اسفند با صدور بیانیه ای اعلام می کند که ” از چهار نماینده راه یافته به مجلس شورای اسلامی در لرستان در مرحله اول،سه نفر آنها یعنی نمایندگان جدید در پلدختر و دلفان و الیگودرز، اصولگرا هستند”

علی رستمیان (8)

مواضع علی رستمیان نسبت به  مسائل کلان:

ولایت فقیه:

من خودم را پشت سر مقام معظم رهبری می دانم و در مسیر ایشان هستم و به یاد ندارم هنوز یک شبی را به صبح رسانده باشم بدون اینکه شهادت داده باشم به شایستگی  رهبری و اینکه ولایت ایشان ولایت امیر المومنین و استمرار ولایت انبیاء است. و در این راستا تا آخرین نفسی که خدا به ما می دهد هزینه رهبری می کنیم، پشت سر ایشان هستیم؛ هیچ وقت هم خودمان را جلوتر از ایشان نمی دانیم.

 در این مدت چند سال که خداوند به ما توفیق خدمت داده، درنهادها و ارگانهایی کار کرده ایم که زیر مجموعه آقا هستند. امیدواریم خداوند در این مسیر امیرالمومنین شهادت را نصیب ما بکند … بنابراین من هیچ وقت نه خودم را جزء جریان این طرف می دانم و نه آن طرف؛ فقط پشت سر مقام معظم رهبری هستم و مطمئن باشید که به خاطر دفاع ازمنویات ایشان آمدم کاندید شدم و در این راه هم ثابت قدم خواهم بود.

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

علی رستمیان (4)

فتنه 88:

فتنه ۸۸ چیزی نبود که یک شبه به وجود آمده باشد؛ ریشه در کل سی سال انقلاب دارد. یک گروه برانداز امریکایی مآب که جیره خودشان را از آمریکا می گرفتند یواش یواش برای براندازی برنامه ریزی کردند. اگر شما کل اتفاقات انقلاب را بیاورید کنار هم بچینید به فتنه ۸۸ می رسید. دست امریکا و اسرائیل و کشورهای بیگانه از آستین خیلی از مدیرها بیرون آمد.

 همین ها بودند شروع کردند بحث اینکه اختیارات رهبری را محدود کنیم رهبری را شورایی کنیم و… اینها میخواستند خورشید انقلاب ما را لکه دار بکنند. حضرت امام با هوشمندی کامل از مقام معظم رهبری تعبیری کرده که آب پاکی ریخته روی دست همه ای اینها؛ حضرت امام گفت مقام معظم رهبری مانند خورشیدیست که در میان ستارگان می درخشد. ستارگان چه کسانی هستند؟ هاشمی رفسنجانی و همه علما هستند که طبق قانون اساسی می توانستند رهبر بشوند. هوشمندی امام را ببینید گفت مقام معظم رهبری خورشیدی درخشان است. همه این فتنه ها برای این بود که خورشید انقلاب را کم فروغ جلوه بدهند.

 در۹دی دیدید چه اتفاقی افتاد. ۹ دی “نه” بود به تمام این فتنه گرها و …

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

منشا این در گیری ها و این تنش ها عدم پذیرش قانون از طرف آقایان بود. علیرغم توصیه های پیامبر گونه مقام معظم رهبری مبنی بر پذیرش قانون و پیگیری مطالبات از مجاری قانونی، آقایان این توصیه را گوش نگرفتند و به خیابان ها کشیده شد، به مردم کشیده شد و هم مردم لطمه دیدند و هم به مقدسات دینی ما  و به عاشورای ما که اصل و اساس اسلام و شیعه است اهانت شد.

مصاحبه مطبوعاتی سال 94

برجام:

به نظر من، متن برجام و قطعنامه سازمان ملل به خوبی تنظیم شده و رهبری هم در سخنان اخیرشان با تعریف و تمجید از تیم مذاکره کننده و رئیس جمهور این مسئله را تائید کردند.

وی به تحریم خرید و فروش تسلیحات در متن برجام هسته ای اشاره کرد و گفت: همه ی دنیا شاهد است که کشور در شرایط تحریم و بدون کمک کشور های بیگانه توانسته به سطح بالایی در موضوعات دفاعی برسد و در این امر نیازی به بیگانگان نداریم.

رستمی تصریح کرد:همین بند توافق هم نشان از عقب نشینی غرب دارد زیرا پس از چند سال این تحریم نیز لغو خواهد شد.

این چهره سیاسی افزود: بنده به شخصه در هیچ یک از متن های برجام و قطعنامه سازمان ملل نقص و خدشه ای نمی بینم و هنگامی که مقام معظم رهبری عملکرد تیم هسته ای را تائید می کند یعنی مشکلی وجود ندارد.

رستمی افزود: البته ایده آل آن بود که در این توافق همه ی امتیازات را می گرفتیم ولی باید توجه داشت که این یک توافق برد-برد است و باید در آن تعامل داشت.

وی در پایان گفت: در این جمع بندی هم ما به خواسته های خود رسیدم و هم طرف مقابل و همه بایدبدانند که با این تعامل می توان ایران را به سمت یک ایران هسته ای به پیش برد.

منبع: مصاحبه با سایت دلفان امروز

مطمئناً برجام نقاط ضعف و قوتی دارد که همه از جمله رهبری عزیز و ارکان نظام به آن واقف هستند.

همه ما به عنوان یک ایرانی، دوست داشتیم درست بر اساس مفاد npt مانند خودکشورهای سلطه گر از تمام حقوق مسالمت آمیزهسته ای بهره مند شویم که متاسفانه این اتفاق به سهولتی که خود آن ها از آن بهره مندند برای ما نیفتاده است و این خود نشان از خوی سلطه گری و بی منطقی نظام سلطه دارد.

 نباید فراموش کنیم که مساله هسته ای ایران یک پروژه طولانی مدت است که از تابستان ۲۰۰۲ استارت خورد یعنی حدوداً ۱۳ سال است که جمهوری اسلامی ایران با دنیای سلطه برسر حقوق حقه خود برای استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای می جنگد.

ما میدانیم که تیم مذاکره کننده هسته ای در مورد سیاست های کلی توافق هسته ای تحت الامر رهبری بوده و هستند و رهبر انقلاب هم به آن ها اعتماد داشته و آن ها را امین، غیور، شجاع و متدین توصیف کردند. بارها مذاکرات چون مورد توافق رهبری نبود تا مرز ترک میز مذاکره توسط طرف ایرانی و غربی پیش رفت و روشن است که هر حرکت رو به جلویی در این زمینه با هماهنگی ایشان صورت می پذیرد و اگر کلیات آن مورد توافق رهبری نبود ، طرف ایرانی آن را نمی پذیرفت.

 رهبر عزیز بارها به درستی بیان فرموده اند که طرف غربی قابل اعتماد نیست و تفاسیر متناقض اخیر غربی ها مخصوصاً سران ایالات متحده از برجام مطمئناً تصدیق کننده کلام ایشان است. لذا از این به بعد نیز ما باید مواظب عهد شکنی آنها باشیم و در صورتی که غربی ها بخواهند عهد شکنی کنند جمهوری اسلامی ایران هم حق برخورد متقابل را برای خود محفوظ می داند و مجلس شورای اسلامی نقش بسیار مهمی را در این زمینه به عهده دارد.

منبع: سایت دلفان امروز

چند دلیل برای آراء قابل توجه و بالای رستمیان:

حضور مستمر در بین مردم حوزه انتخابیه 

علی رستمیان (6)

ارتباط دائمی و حضور مستمر رستمیان در شهرستان دلفان در 16 سال گذشته و داشتن برنامه و افق جهت نماینده شدن(لازم به ذکر است که بعضی از رقبای وی در ادوار گذشته بعد از برگزاری انتخابات ضمن ترک شهرستان هیچ گونه ارتباط و سرکشی از شهرستان تا چند ماه مانده به انتخابات نداشتند)

محرومیت مضاعف و وضعیت  بیکاری حاد جوانان این سامان

شاید به جرات بتوان گفت که علت رای بالای رستمیان مشکلات معیشتی، اقتصادی، زیرساختی و بیکاری جوانان این سامان است که رستمیان این مهم را بخوبی دریافت و در سخنرانی ها و جلساتش با سخنرانی ها و و عده های انتخاباتی اولویت اصلی را بحث اشتغال و سروسامان دادن اوضاع زیر بنایی این منطقه اعلام نمود که در مصاحبه مطبوعاتی دی ماه امسال می گوید:

«مقام معظم رهبری یک نسخه برای کشور پیچیده و یک راهنما برای یک کشور ترسیم کرده و فرمایش کرده در بحث اشتغال: امروز کار شما مسئولین و متولیان اشتغال مانند کار فرماندهان زمان جنگ است همانگونه که فرماندهان زمان جنگ شبانه روز زحمت می کشیدند، امروز کار شما مسئولین اشتغال هم باید همچون فرماندهان جنگ باشد.

آمده ایم تا کاکاوند و ایتیوند و میربگ جنوبی محروم را که غرق در محرومیت و مظلومیت شده اند بستر ها و جاده های آنها را آماده کنیم، ما در این چند بخش بیشترین جاده مالرو را داریم که شاید در سطح هیچ شهرستانی از کشور به این مقیاس ما جاده مالرو نداشته باشیم.  آمده ایم بحث دامداری و دامپروری شهرستان را که یکی از قطب های تولید گوشت خالص و لبنیات ماست را کانالیزه کنیم. آمده ایم تا جوانان مظلوم سلسه و دلفان را در بازارچه هایی که باید برای این کار تعبیه شود و در شهرک های صنعتی که باید برای این کار تجهیز شود، اما هیچ نام و نشانی ار انها نیست با کمک مسئولین زیرساخت هایشان را محیا کنیم و جوانان ما که الان به سمت شهرهای دیگر به عنوان کارگر در بدترین مشاغل از آن استفاده می شود بیایند و در شهرک های صنعتی خودشان کار کنند، اما این یک آرزوی بزرگ است و باید تلاش بسیار زیادی انجام شود. اینها انگیزه های من است برای ورود به عرصه انتخابات

آمده ایم به مردم نورآباد و الشتر عرض کنیم اگر با همکاری توامان و با کمک مسئولین و متولیان ذیربط الشتر و نورآباد را در عرض ۴ سال ۲۰ سال حداقل جلو نیندازیم بار دیگر شرممان بیاید اسم نمایندگی و کاندیداتوری را در این دو شهرستان ببریم و آمده ایم چتری باشیم برای حمایت از مردم فقیر، یتیم، مظلوم و بی سرپرست خانواده های تحت پوشش نهاد ها و ادارات خدماتی و ذیربط

و بیمارستان نورآباد و الشتر از زیرساخت های بهداشتی و درمانی محروم اند، اگر بپرسیم از مردم می گویند پزشک متخصص برای اینجا نمی آید. من سوال دارم پزشک متخصصی که نه سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و نه اتاق عمل های مجهز دارد چگونه می تواند بیاید در اینجا مشغول شود، پس باید اول ما زیر ساخت ها را تجهیز کنیم

جاده و خدمات رفاهی را آماده کنیم بازارچه ها را آماده کنیم و هزاران شغل را با جذب سرمایه گذار ایجاد کنیم ، آمده ایم بحث کشاورزی سلسله و دلفان را توسعه دهیم ، هنوز  علیرغم این همه تولید گندم ما یک سیلوی مدرن و صنعتی نداریم، یک کارخانه آرد در اینجا نداریم، پس بایستی بسترهای کشاورزی را آماده کنیم،  علیرغم این همه آب که از الشتر و نورآباد می گذرد ما کمترین سهم استفاده از آب را را در توسعه کشاورزی و افزایش راندمان تولید در شهرستان های الشتر و نورآباد داریم

آمده ایم به مردم نورآباد و الشتر عرض کنیم اگر با همکاری توامان و با کمک مسئولین و متولیان ذیربط الشتر و نورآباد را در عرض ۴ سال ۲۰ سال حداقل جلو نیندازیم بار دیگر شرممان بیاید اسم نمایندگی و کاندیداتوری را در این دو شهرستان ببریم

هرگز از کسی سوال نکردم تو چپی یا راستی و آن را عزل کنم یا ارتقا بدم بلکه از او پرسیده ام چه در چنته داری؟ مشکل امروز ما پر پر شدن جوانان بیکار ماست، اعتیاد جوانان، خودکشی جوانان، خرید و فروش مواد مخدر توسط جوانان ماست و همه اینها تابع بیکاری  است ، ما آمده ایم این درد بی درمان را درمان کنیم..»

مصاحبه مطبوعاتی سال 94

تبعیض و بی عدالتی در حوزه انتخابیه

یکی دیگر از عوامل رای آوری رستمیان می توان بحث بی عدالتی و تبعیض در 2 شهرستان دانست که جناب رستمی در این زمینه می گوید:

«یک هدف دیگری که من دارم این است که نورآباد را از چنگال پنج خانواده رها کنم، از اسارت بیرونش بیاورم. شما تبعیض ها را نگاه کنید؛ پسر چه کسانی استخدام میشوند؟ استخدام ها مال چه کسانی است؟ مسئولیت ها مال چه کسانی است؟ لذا ما آمدیم که انشاا… عدالتی که مقام معظم رهبری تشنه آن است را اینجا اجرا بکنیم و حق را به حقدار بدهیم.

نمی روم به وزیر بگویم این رئیس آموزش پرورش به من رای نداده عزلش کن،این سرایه دار به من رای نداده از این خانه سازمانی بیرونش کن. می گویم بیا زیر ساخت های شهرستان من را درست کن. نمی روم بگویم چون فلان معلم به من رای نداده، از این روستا به روستای دیگری بیاندازش.

من اگر به مجلس بروم طرح ارائه می دهم. میگویم نظام بودجه نویسی کشور پر از ظلم و ستم و بی عدالتی است،دلیلش هم این است که اگر به یک سرمایه گذار بگوییم سرمایه گذاری کن، اصفهان را انتخاب می کند یا  نورآباد را؟ در نورآباد اصلا شهرک صنعتی و زیرساختی وجود ندارد که سرمایه گذار بیاید. در نتیجه این نگاه بودجه ریزی، غنی غنی تر و فقر فقیرتر می شود. ما تا زیر ساخت های نورآباد را فعال نکنیم نمی توانیم سرمایه گذار را مجاب به سرمایه گذاری کنیم. لذا مشکل اصلی نورآباد ایجاد بستر مناسب و تجهیزات زیر ساختی است.»

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

«در بحث اشتغال الشتر را اگر ما مرور کنیم می بینیم ده ها هکتار زمین خریداری شده و بدون استفاده رها شده، بدون اینکه کوچکترین اقدامی در بحث  زیر ساخت های شهرک صنعتی الشتر شده باشد. در شهرک صنعتی نورآباد میلیاردها تومان اعتبار به عنوان اشتغال و سرمایه گذاری گرفته شده و بعد سوله هایی را در رهن بانک ها گذاشته اند و رها کرده اند و رفته اند و سرمایه را در جاهای دیگر استفاده کرده اند و امروز از شهرک صنعتی نورآباد به عنوان مسکن کبوتران بدون لانه و کاشانه یاد می کنند.

آمده ایم چتری باشیم برای حمایت از مردم فقیر، یتیم، مظلوم و بی سرپرست خانواده های تحت پوشش نهاد ها و ادارات خدماتی و ذیربط.»

مصاحبه مطبوعاتی سال 94

وعده ها و شعارهای انتخاباتی  

علی رستمیان (5)

یکی دیگر از عوامل رای آوری رستمیان وعده ها و شعارهای انتخاباتی و ارائه برنامه های ایشان باتاکید بر سوابق گذشته موفق مدیریتی وی است که در جواب پرسشی که چه تضمینی می دهید در عرض ۴ سال دو شهرستان را به اندازه ۲۰ سال پیش ببرید و به این شعارها عمل کنید می گوید:

«تضمین من رزومه کاری و پیشینه مدیریتی ام است و اگر این تعهدات را عملی نکنم قول می دهم بار دیگر دنبال کاندیداتوری در هیچ جای کشور نروم.

بنده گفتم اگر در ظرف ۹ ماه استان کردستان را از رتبه ۳۰ به رتبه ۱ کشور نرسانم استغفا می دهم و می روم ، خب اولین واکنش از سمت دوستان خبرنگار ما بود که تیتر زدند دروغ بزرگ مدیر کل کار استان کردستان، استاندار وقتی این خبر را از صداوسیما شنید ، تماس گرفت و اعتراض کرد و فرمود این کار شدنی نیست و در واقع شما چهره دولت را با این حرف مخدوش می کنید و بنده عرض کردم من میروم شما چرا ناراحتید، تلاش کردیم در عرض ۴۰ روز ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال کردستان نوشتیم، در وزارت کشور و هیئت دولت از آن دفاع کردیم و ۹۵۰ میلیارد تومان به تصویب دولت رسید، آمدیم و ۳ شیفته کار کردیم بصورتی که ۲۰ ساعت کار می کردیم، بعد از ۸ ماه دولت اعلام کرد کردستان رتبه اول اشتغال را در کشور کسب کرد و بنده به عنوان نفر اول اشتغال در کشور معرفی شدم و این چنین برگی از افتخار بنام یکی از فرزندان دلفان ثبت شد.»

مصاحبه مطبوعاتی سال 94

«یکی از ویژگی هایی که من در خودم می بینم تخصص ویژه در بودجه نویسی است. شما از این کاندیداهایی که می آیند پنج آیتم بودجه نویسی کشور را بپرسید، ببینیم چندنفرشان می توانند جواب شما را بدهند. بپرسید تفریغ بودجه چیست. اصلا از نظر املائی چطور نوشته می شود. بخصوص آنهای که چندسال نماینده بوده اند بپرسید بودجه نویسی چی چی هست!

تخصص بنده  اشتغال است؛ بنده در مدت ۸ ماه ۴۵۰ هزارفرصت شغلی را مطالعه و تصویب کردم و  ۱۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کردم و استاندار را به تحسین وادار کردم. آقای عسگراولادی را به تحسین وادار کردم که از صدا وسیما اعلام کند که شما کمیته امداد لرستان را در کشور نمونه کردید؛آقای لاریجانی را وادار کردم که اعلام کند شما در صدا وسیما مدیر نمونه کشور هستید؛ آقای هاشمی رفسنجانی را وادارکردم که به وزیر کشور بگوید از طرف من از جوانترین فرماندار کشور یا از فرماندار موفق کشور تشکر بکنید. اینها عاشق قد و قیافه من که نشدند! این جوهره ی کاریست و لذا من اعلام میکنم؛ اگر این توانایی را در خودم نمیدیدم که شهر نورآباد را با حضور فعّال در کمیسیونها، با ارائه طرح های ویژه، با کمک به جوانان برای خروج از این بن بست بیکاری، اگر احساس می کردم نمی توانم نورآباد را در مدت ۲ سال اندازه ۲۰ سال جلو بیاندازم شما مطمئن باشید من کاندید نمی شدم.»

مصاحبه مطبوعاتی سال 90

photo_2016-03-03_13-28-50

pic011

پیام تشکر علی رستمیان پس از انتخابات سال 90

باسمه تعالی

ما سربلندیم

با سلامی برخاسته از بهترین عارفانه ها و برگرفته از زیباترین عاشقانه ها به مردان غیور و زنان سلحشور دلفان و سلسله؛

وظیفه خود دانستم که قدرشناس شرکت فعالانه و حضور آگاهانه مردم در انتخابات باشم و بر پیران دانا و جوانان برنا درود فرستم چونکه با وجود سنگ اندازی های فراوان و نامردمی های برخی از شغادوَشان نهایتاً توانستید موانع را از سر راه بردارید و نامردمی و نامهربانی را به زباله دان بسپارید.

در این فرصت اندک که بیداری مردم دلفان را در پی داشت، ما را بدان گماشت که به آینده دیار خود امیدوارتر باشیم لذا به شکرانه آن، خداوند بزرگ را می ستایم و دستان شما را می بوسم و اظهار می دارم که برای خدمت به همه برادران و خواهران خود در هر پست و زمانی و در هر مقام و مکانی تا پای جان، جان فشانی خواهم کرد و به عهد بسته با خدای خویش و مردم نیک اندیش پایبند خواهم بود.

آنچه لازم به دانستن است این است که این خادم شما در هر محفلی و در هر مجلسی به خاطر سربلندی دلفان برای ائتلاف آماده بودم اگرچه:

«بعضی که گلیم خویش بیرون بردند                         گفتند چه غم، گر همه عالم مُردند»

عشق به دیار نیاکان و دلاوران جوان، بزرگترین اراده من بوده و ایجاد فرصت های برابر در تمام زمینه ها آرزوی من است؛

  «دست از طلب ندارم تا کام من برآید                        یا جان رسد به جانان یا جان ز تن برآید»

با آنکه رقم خوردن نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله علی رغم میل اکثریت مردم دلفان می باشد ولی ما را بس که پس از عمری انسداد انتخاباتی نجات یافته ایم و از محدودیت های متمادی رها گشته ایم و همواره از خداوند بزرگ خواستاریم که حضرت رحمان قدرتی به ما عطا فرماید که از این به بعد خردمندی را جایگزین احساسات فریبنده نمائیم و در آسمان آگاهی بال و پر گشائیم.

” یا علی مدد”

خادم همه مردم- علی رستمیان

منبع: سایت سلام دلفان

 1. نویسنده دیدگاه: دبیرادبیات دبیرستانهای دلفان
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۰۴

  دریک چشم به هم زدن چهارسال ایشان به پایان میرسد.امیدوارم ایشان بتوانندحداقل پنجاه درصدشعارهایشان رامحقق کنند…ببینیم موضع ایشان درقبال افرادی که ایشان بارهاازدستشان نالیده اندوآنهاراخماران منازل خویش ونشئگان منازل مردم لقب داده اندچگونه خواهدبود؟ مواضع ایشان بابرخی طرفداران تندروخودکه ….چگونه خواهدبود…امیدوارم که ایشان عملکردخوبی داشته باشندومناسبات سیاسی ایشان رانیزبه دامان همان پنج خانواده زیاده خواهی که اشاره کرده اندنیندازد..ایشان به اصلاح طلبان هم تعهدداده اندکه بادولت همسووهمراه باشدببینیم مواضع ایشان رادرمجلس….تاریخ کشتارگاه اراده های فردی انسانهاست…به انتظارمینشینیم.

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۴

   بسیاری ازمعلمان منتظربرخورداقای رستمی با همین اقایانی هستند که در روزهای اخرخود رابا مارک اصلاحات به رستمی رساندندهستندولله بنده که اگرذره ای سازش ازطرف رستمی با این اقایان ببینم تا ابد به ایشان رای نخواهم دادکاش بدانی اینهابا معلمان چه کردنداقای رستمی

   • نویسنده دیدگاه: امین
    اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۸

    خجالت بکش اسم خدا رو نیار
    شما مشخصه به کی رای دادید
    کاش شماها هم اینقدرشهامت داشتی قبل انتخابات اقای رستمیان رو تخریب نمیکردید رای پیش کش خودتون واون نماینده زیر ده هزار رای تون

  • نویسنده دیدگاه: امین
   اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۳

   ببینم برخورد اقای رستمیان با شماها که هر روز برای ایشان پاپوش درست میکردید وبرای تخریب این نماینده صادق ومحبوب از هرتهمت وافترایی دریغ نمیکرید وبدترین تهمتها وبدترین پاپوش ها را برای عدم تاییدصلاحیت این نماینده خادم ومحبوب بکار بردید وناجوانمردانه ترین کارها را درحق این نماینده مظلوم ومردمی انجام دادیدچگونه است؟؟؟؟؟؟
   قطعا ایشان شماها رو بخدا واگذار کرده که خدا خودش بهترین قاضی عادل است .
   پس خواهشا سعی درعوام فریبی وفرا فکنی وفرار رو بجلو نکنید…

  • نویسنده دیدگاه: خلیفه آباد
   اسفند ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۱۶

   رای کل خلیفه آقای رستمی بود امیدوارم ایشون بتونه اونجا رو آباد کنه

 2. نویسنده دیدگاه: ع . اکبرزاده
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۴۰

  درود خدا بر جناب اقای حاج علی رستمیان مرد ی با اراده و عزمی راسخ برای ابادانی سلسله و دلفان . خداوند در تمام مسایل ایشان را یاری دهد

 3. نویسنده دیدگاه: ابراهیمی
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۰

  اگه راست میگفت نورآباد رو طبق حرف خودش اطی چهارسال 40 سال ببره جلو…..

 4. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۸

  به به ((همین آقایان که ادعای سکانداری چپ در شهرستان را دارند در جریان انتخابات مجلس نهم از یک نماینده اصولگرا حمایت کردند و در شهر الشتر برای کاندیدای مورد نظر سخنرانی کردند ، آن چرخش دیروز و این ژست حق به جانب امروز چه معنی دارد؟)) رحمت بر پدرت جناب رستمی معلمان همین ر ا میخواهند اقای رستمی این اقیان مثلا اصلاح طلب راخوب بشناسید حواستان باشد محبوبیت شما در نزد معلمان بستگی به رفتار شما با این اقایان دارد موید باشید شما پایگاه محترم کمتر نظر امثال بنده را حذف کنید

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   اسفند ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۵۷

   منن خودم به اقاي رستمي راي دادم ولي قبول كنيد ايشان به هيچ وجه ….

 5. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۱۰

  به جناب رستمیان تبریک می گویم کاش … هم ذره ای درس بگیرد نه آینه برود چهارسال دیگر پیدا شود وفقط ۲۰۰۰رای را ….

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۵

  و همین ها بودند که رای اول مردم تهران را با اختلاف میلیونی بردند و مردم همیشه در صحنه تهران بهشان اعتماد کردند

 7. نویسنده دیدگاه: جلال خسروپور
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۶

  زنده باد رستمی

 8. نویسنده دیدگاه: delsa
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۲۶

  درود بر دلفان ودلفاني…. آقاي رستمي حال ك خداوند توفيق خدمت رساني ب مردم مظلوم دلفان را ب شماعنايت فرمودند؛؛اميد است بتوانيد با تحقق شعارهايتان در راستاي پيشرفت وتوسعه همه جانبه دلفان سربلند باشيد.

 9. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۱۱

  امیدواریم که آقای رسمیمیان به وعده ها عمل کند و بتواند در عرض 4سال دوشهرستان را20 سال جلوببرد که همیشه نماینده خواهد بود البته باید منتظر باشیم و جوانان هم خودشان را برای سروکاررفتن آماده کنند که اگر همه ی جوانان سرکاررفتند بتوانیم از جوانان کردستانی که همزبان هستیم استفاده بهینه نماییم چون آنها خیلی در سی دی از او تعریف و تمجیدکردندخلاصه جوانان دیگر غم واندوه بیکاری را نداشته باشیدفقط چندماه دیگر به آرزوی خود می رسید.

 10. نویسنده دیدگاه: داریوش علی زاده،از ابواب الجمعی فرهنگیان شهرستان دلفان
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۳۶

  برادر عزیز جناب آقای علی رستمیان
  با اهداء سلام و درود،
  افتخار کسب اعتماد مردم به عنوان منتخب ملت در جایگاه مجلس شورای اسلامي را به جنابعالی، مردم شریف حوزه انتخابیه تبريک عرض می کنم. سرمایه اعتماد مردم، که به حق یک امانت الهی است، بر دوش جنابعالی قرار گرفته است. صمیمانه از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت شما را در راه دشواری که در پیش دارید، آرزومندیم.

 11. نویسنده دیدگاه: کوهدشتی میگه
  اسفند ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۰۸

  با این حساب باید نگران جای خالی آقایان توکلی و مصباحی مقدم در مجلس دهم نباشیم چون این آقا ظاهرا در همه امور کارشناس هستند ………..بودجه نویسی برای اداره یک کشور 80میلیونی با توجه به پیامدهای و نوسانات اقتصادی دقیقه ای این کشور نوشتن موضوع انشا کودکان دبستانی نیست تخصص سواد اقتصادی و آماری و اشراف اطلاعاتی بر همه موضوعات میخواهد ………… انشالله ایشان بتوانند در عرض 4 سال جهش 20 ساله ای در سلسله د دلفان ایجاد کنند شاید نمایندگان ما در ادوار بتوانند کپی برداری کنند .در پایان من به عنوان یک کوهدشتی میخواهم بعرض مردم نجیب نورآباد برسانم که زمان مدیریت ایشان در کمیته امداد و سیاسی کردن این نهاد در این شهر به حمایت از کاندیدای خاص اصولگرایان از یاد و خاطره ها پاک نمیشود و اصلاح طلبان این شهر هرگز آن سالها را از یاد نخواهند برد .

 12. نویسنده دیدگاه: دوستی
  اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۰۸

  با تشکر از برادر کوهدشتی که مطالب جالبی را نوشتی بودجه نویسی دنیا و کشورهای دول اول وپیشرفته از مرحله نهم گذشته است ولی درکشور ما هنوزسنتی و اقتضایی است که نیاز زیادی به فکر باللایی ندارد که یک لیسانس تاریخ استادآن می شود. دراین کشورفقط باید سرزبان و توان بیان و ….. داشته باشی می توانی پیشرفت کنی وبس. امیدوارم این پیام حذف نشود.

 13. نویسنده دیدگاه: محمداکبری دهنو از نورآباد
  اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۲۹

  جناب آقای علی رستمیان انتخاب شما را بعنوان نماینده منتخب مردم دلفان وسلسله تبریک میگویم واز خداوند منان پیروزی شما را مسئلت مینمایم….ارادتمند شما یک جوان بیکار

 14. نویسنده دیدگاه: یک اصلاح طلب
  اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۱۹

  آرزوی ما این است که عملکرد شما همانند نوشته ها و وعده های فوق در دلفان و سلسله آنگونه باشد که با وجود بهترین اصلاح طلبان مجددا شما را انتخاب کنیم.

 15. نویسنده دیدگاه: راوندی
  اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۱۴

  مسئولیت وظیفه ی بسیار سنگینی است و آن هم با این برنامه های جناب آقای رستمیان البته این نوع برنامه ها غوغا می کند و به جوانان ما امید می دهد که چنین افرادی پیدا شوند و با برنامه ریزی معجزه نمایند و باعث جهش شوند و باید صبرکنید ایشان متعهد به اجرای برنامه هاهستند وخواهندبود.

 16. نویسنده دیدگاه: محمد
  اسفند ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۳۲

  باسلام خدمت آقای رستمی خواهش ما از جنابعالی این است که افراد مغرض را مثل آقای…. در آموزش وپرورش را که افرادی زیادی را در آستانه بازنشستگی از مدیریتی که داشتند عزل کردند حال خودش برای اینکه در مرداد 95بازنشسته می شود در …..مدیر شده اند تنا داریم ایشان راعزل کنید تا بداند این کارها چقدر مکافات دارد

 17. نویسنده دیدگاه: نورابادی
  اسفند ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۲۰

  سلام . در پاسخ به اقای دوستی . برادر عزیز اقای علی رستمیان شخصیتی دوست داشتنی است و لیاقت دارد چه بسا افرادی که با مدرک دکتری هنوز بیکار هستند پس بدان لیاقت شرط اول است . زنده باد علی رستم

 18. نویسنده دیدگاه: رضا
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۰۲

  مردم 4 سال پیش به این شرط به آقای سوری رای دادن که بتونه حوزه سلسله و دلفان رو از هم جدا کنه که مردم دو شهرستان بتونن با خیال راحت و بدون دغدغه های قومی نماینده اصلح رو انتخاب کنن.متاسفانه ایشون ناتوان تر از این حرف ها بود که بتونه مهمترین مطالبه مردم رو برآورده کنه.امیدوارم آقای رستمیان بتونه این مهم رو برای مردم این دو منطقه انجام بده و یک یادگار ارزشمند از خودش به جای بذاره.

 19. نویسنده دیدگاه: علی
  اسفند ۱۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۵۰

  با سلم تبریک به اقای رستمیان شما عاشق ولایت هستید پس نگذارید کسانی که دلسوزواقعی انقلاب هستند لایی چرچ لح شوند وبرای پستهای نیروهای طرفدار ولایت فقیه رابه کار بگماریدموفق باشید

 20. نویسنده دیدگاه: علی
  اسفند ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۳۳

  با عرض سلام خدمت تمامی خواننده گان سایت سلام دلفان
  دوستان عزیز از همه شما عاجزانه درخواست می کنم الان که نماینده شهرستان مشخص شده خواهشا به تخریب چهره ایشون نپردازید، در هر صورت آقای رستمیان تا چهار سال آینده نماینده شهرستان محسوب می شن پی اجازه بدید به دور از دغدغه ی فکری به کارشون برسن….
  هرکسی هم اگه کاری از دستش بر میاد سعی کنه به ایشون و شهرستان کمک کنه بلکه از این وضعیت در بیایم و یه تکونی به شهرستان به اندازه ای سهم خودمون داده باشیم….
  پس الان دیگه با جناح سیاسی کاری نداشته باشیم چراکه گذر زمان همه چیز رو مشخص میکنه….دیگه تمام شده و رفت خواهشا ارزش نداره ما به جون هم بیفتیم و بقیه رو خراب کنیم و پشت سرشون غیبت کنیم،پس بزرگوارن برای سربلندی و پیروزی شهرمون و موفق شدن همه مدیران و مسئولیت دارهای اون دعا کنیم که هرچه سریعتر به مشکلات مردم برسن.
  با تشکر

 21. […] این که درمورد جریان حزبی جناب رستمیان، شما را به مرور لینک این خبر ارجاع می دهم http://salamdelfan.ir/archives/74938 ، درمورد انتساب ایشان […]

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار