سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 7521
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » مهمترين عناوين روزنامه هاي پنج شنبه
Print This Post

به گزارش سلام دلفان به نقل از باشگاه خبرنگاران، اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

 *کیهان:

ارگان سيا طاقت نياورد انتخابات را تحريم کنيد!

شوراي امنيت ملي آمريکا در اقدامي کم‌سابقه اعلام کرد انتخابات ايران را آزاد و عادلانه نمي‌داند.
اين شورا در بيانيه‌اي که صداي آمريکا منتشر کرده نوشت: فهرست صادر شده از سوي نامزدها که با رد صلاحيت 800 نامزد همراه بود، مردم ايران را نمايندگي نمي‌کند. اقدامات رژيم نشان مي‌دهد اين انتخابات آزاد و عادلانه نخواهد بود و علاوه بر آن انتخاباتي است که اراده و خواست مردم ايران را نمايندگي نمي‌کند.

همزمان با اين موضع، راديو فردا ارگان رسمي سازمان سيا به مصاحبه با رضا ربع پهلوي و يکي از اعضاي فراري حلقه کيان (مجيد محمدي) پرداخته و خواستار تحريم انتخابات شد. ربع پهلوي در اين مصاحبه مدعي شده انتخابات در ايران آزاد نيست و شرکت در آن دور ريختن رأي است!

وي همچنين گفته است: من از روز اول مخلص هر نوع شرکت به مفهوم تحريم انتخابات بودم چون رأي دادن در اين نظام معني ندارد.
مجيد محمدي نيز گفته است: من موافق تحريم انتخابات هستم و هزينه شرکت در آن را بيشتر از فايده‌اش مي‌دانم. امثال حسن روحاني رأي نمي‌آورند و اين به حساب وزن اجتماعي اصلاح‌طلبان و نيروهاي عملگرا گذاشته خواهد شد. در حالي که وزن اصلاح‌طلبان رأي روحاني يا عارف نيست.

مرتضي کاظميان از اعضاي گروهک ملي-مذهبي نيز در مصاحبه با راديو فردا مي‌گويد: بعد از کودتاي سال 88، شرکت در انتخابات فرمايشي به منزله داغ کردن تنور انتخابات و کمک به راه انداختن حماسه سياسي مد نظر حاکميت است. بنابراين با هزينه فايده کردن، معلوم مي‌شود شرکت در انتخابات عقلاني نيست. امثال حسن روحاني واجد نيروهاي تغييرخواه نيست.

مهدي سحرخيز پسر عيسي سحرخيز نيز به آسوشيتدپرس گفت: بايد به صورت جمعي انتخابات را تحريم کرد. 4 سال پيش تقلب شد و اين بار نيز صلاحيت‌ هاشمي را رد کردند.گروهک اتحاد جمهوري‌خواهان نيز به تبعيت از سلطنت‌طلبان، سازمان‌هاي تروريستي منافقين و کومله، سازمان مجاهدين (انقلاب) و عناصري نظير موسوي خوئيني‌ها، تاج‌زاده و رجب مزروعي اقدام به تحريم انتخابات کرده‌اند.

چرا زمامداران شوروي کم آوردند اما رهبر ايران مقابل آمريکا ايستاده است؟!

«]آيت‌الله[خامنه‌اي شبيه زمامداران شوروي نيست. او برخلاف انقلابيون خسته شوروي در اواخر قرن بيستم که خود را زير لفاظي‌ها پنهان مي‌کردند اما خودشان روز به روز بي‌اعتقادتر مي‌شدند، وقتي از رهاندن خاورميانه از چنگال شيطان بزرگ سخن مي‌گويد، کاملاً جدي و مصمم است.»

ري‌تکيه کارشناس ارشد شوراي روابط خارجي آمريکا ضمن انتشار اين مطلب به موضوع چالش کاخ سفيد با جمهوري اسلامي ايران پرداخت. وي در اين نوشته خاطرنشان مي‌کند:‌«انتخابات رياست جمهوري ايران بار ديگر اين پرسش را ايجاد کرده است که کدام نامزد مي‌تواند جمهوري اسلامي را به سوي ميانه‌روي و عملگرايي سوق دهد. نکته‌اي که در اين گمانه‌زني‌ها ناديده گرفته مي‌شود اين است که حکومت دين‌سالار ايران توسط يک ايدئولوژي تعريف مي‌شود که غرب را شيطان مي‌داند.

وي مي‌افزايد: حاميان و پاسداران اين حکومت اسلامگرا با جديت باور دارند که آمريکا نه تنها دشمن کشور آنها بلکه دشمن جهان مسلمان است. بعيد مي‌نمايد رئيس‌جمهور بعدي که از وفاداران به رژيم است، اين فرهنگ سياسي را عوض کند.»وي معتقد است:‌«يک نگاه دقيق‌تر به سياست خارجي ايران نشان مي‌دهد که نمي‌توان با مراجعه به سياست خارجي شوروي و چين طي سال‌هاي جنگ سرد رفتار ايران را در قبال آمريکا پيش بيني کرد.»

نويسنده کتاب‌هاي «پاسداران انقلاب» و «ايران مخفي» مي‌افزايد:‌«(آيت‌الله) خامنه‌اي معتقد است که خاورميانه کنوني صحنه درگيري و کشمکش اسلامگراها با آمريکا و عوامل آن است. اين مناقشه در محله‌هاي فقيرنشين لبنان، در مرزهاي فراموش شده عراق و به شديدترين شکل آن در سوريه جريان دارد و مأموريت الهي ايران تنها در صورتي مي‌تواند محقق شود که سلطه آمريکا بر منطقه برچيده شود. به همين خاطر وقتي رهبر ايران از درخشش مقاومت و نقشه‌هاي شوم آمريکا صحبت مي‌کند، درصدد به جنبش درآوردن يک سري مفهوم‌هاي انتزاعي نيست بلکه در حال تشريح جهان‌بيني اسلامي است.»

ري‌تکيه در ادامه مي‌نويسد:‌«(آيت‌الله) خامنه‌اي برخلاف انقلابيون خسته شوروي در اواخر قرن بيستم که خود را زير لفاظي‌هايي پنهان مي‌‌کردند و خودشان نيز روز به روز به آنها بي‌اعتقادتر مي‌شدند، وقتي از رهانيدن خاورميانه از چنگال‌هاي «شيطان بزرگ» سخن مي‌گويد کاملاً جدي و مصمم است. برنامه بلندپروازانه هسته‌اي ايران را مي‌توان از اين منظر درک کرد چرا که ايران عقيده دارد که از اين طريق به بهترين وجه مي‌تواند شأن خود را تحکيم کند.

عضو شوراي روابط خارجي آمريکا در ادامه به موضوع استحاله انقلاب چين پرداخت و نوشت: مائو براي دفع مزاحمت شوروي به آمريکا نياز داشت. نيکسون مي‌توانست به خود دلداري بدهد که سخنراني‌هاي آتشين مائو، تعهد وي به غرب را تهديد نمي‌کند اما در مورد ]آيت‌الله[ خامنه‌اي چنين چيزي وجود ندارد.

*وطن امروز:

اعتراف جالب در آستانه برگزاری انتخابات!

تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸، نشستی با موضوع چگونگی مواجهه اپوزیسیون با انتخابات برگزار کردند که طی آن اعضای شرکت‌‌کننده به شکست همه برنامه‌های خود برای انتخابات اعتراف کردند. به گزارش جهان، موسسه راهبردی دیده‌بان نوشت: روز جمعه ۱۷ خرداد تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸ نشستی با عنوان «ما و انتخابات» درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران و چگونگی واکنش اپوزیسیون به آن، در شهر برلین برگزار کردند.

گروهی از فعالان سیاسی با دیدگاه‌های مختلف در سالن شهرداری شونه‌برگ برلین درباره تاکتیک‌های انتخاباتی به گفت‌وگو پرداختند. در این نشست رضا علیجانی از عناصر گروهک ملی ـ مذهبی به عدم احراز صلاحیت کاندیدای دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده اشاره کرده و تاکید می‌کند این اقدام شورای نگهبان موجب ایجاد دوپارگی بین اپوزیسیون درباره نحوه برخورد با انتخابات شده است. وی در ادامه به این نکته می‌پردازد که باید پیام این اقدام شورای نگهبان را به درستی تحلیل کرد زیرا نظام با این کار امکان تحرک در بالا و پایین را از اپوزیسیون گرفت. این عنصر ملی ـ مذهبی در ادامه از اختلاف ایجاد‌ شده در طیف‌های مختلف ضد انقلاب در این انتخابات انتقاد کرده و بر آرزوی دیرین خود مبنی بر اتحاد بین گروه‌های اپوزیسیون تاکید کرد.

«فرهادـ‌ف» یکی دیگر از اعضای سابق حزب بی‌دین توده نیز به شکست بزرگ و یاس در بین ضدانقلاب پرداخته و به این مطلب اعتراف می‌کند که باید از فرصت عدم احراز صلاحیت کاندیدای «دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده» استفاده می‌شد و آن را به چیزی شبیه فتنه ۸۸ تبدیل می‌کردیم که متأسفانه نتوانستیم. «حمزه‌ـ‌غ» یکی از اعضای حلقه پاریس و مرتبط با گروهک تروریستی منافقین نیز طی اظهاراتی در این نشست از ناتوانی و عدم اراده اپوزیسیون برای مقابله با تصمیم شورای نگهبان سخن گفته است.

خاطرنشان می‌شود پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان همه برنامه‌های سرویس‌های جاسوسی دشمن که قرار بود با کمک و به وسیله گروهک‌های مختلف ضد انقلاب اجرایی شود نقش بر آب شد و از آن پس هرچه نشست و میتینگ سیاسی در خارج از کشور با موضوع انتخابات برگزار کرده‌اند نیز با شکست مواجه شده است.

*آرمان:

توافق نظامی ایران و عراق

شنیده شد که روزنامه لبنانی المستقبل از اجرای توافقنامه نظامی گسترده‌ای میان عراق و ایران خبر داد. ایران دیپلماتیک نوشت؛ به نقل از روزنامه المستقبل چاپ بیروت، این توافقنامه شامل تبادل اطلاعات امنیتی و فناوری‌های نظامی ویژه پدافند هوایی می‌شود. در این گزارش آمده است: این توافقنامه نشانه جدیدی از پیوستن بغداد به دایره نفوذ ایران در منطقه در مقابل کاهش نفوذ آمریکا در منطقه است. این روزنامه افزود: اطلاعات موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران در آستانه تحویل سامانه‌های پدافند هوایی ساخت روسیه به عراق است و حتی ممکن است این سامانه‌ها را به عراق تحویل داده باشد.

حلالیت خواستن شهروند جمهوری آذربایجان از ایران

شنیده شد که یک شهروند جمهوری آذربایجان که اخیرا در جریان سفر به ایران به خاطر نقض قوانین ایران بازداشت بود، پس از آزادی و بازگشت به کشورش در مصاحبه با شاهین مصطفی‌یف، معاون شبکه تلویزیونی ANS این کشور از نحوه برخورد ماموران ایران با وی ابراز رضایت کرد. خالده خالد تاکید کرده رفتار ماموران ایرانی با من حقیقتا بسیار عالی بود و هیچ‌کدام از ماموران با صدای بلند با من صحبت نکردند و واقعا رفتار خوبی با من داشتند.

آنها هر چه می‌خواستم دراختیارم می‌گذاشتند و در این مدت احساس می‌کردم که در منزل خودم هستم. او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حاضرید دوباره به ایران سفر کنید، گفت: من مشکلی برای سفر به ایران ندارم. رفتار با من بسیار عالی بود و اگر اسمش زندان نبود آن را به هر چیز دیگری غیر از زندان می‌شد تشبیه کرد و من در آخر از همه آنها حلالیت خواستم.

زندان به خاطر برداشت از حساب ایران

شنیده شد که دادگاهی در سئول یک تاجر کره‌ای را به اتهام خارج کردن غیرقانونی ۹۷۰میلیون دلار از یک حساب متعلق به بانک مرکزی ایران در سئول به دو سال زندان محکوم کرد. تسنیم نوشت؛ این تاجر کره‌ای متهم است با دستکاری اسناد بانکی، مقامات مسئول را متقاعد کرده که در سال 2011، حدود 1/1 تریلیون وون سنگ مرمر از یک شرکت در دبی خریداری کرده و آنها را به ایران فروخته است. اما درحقیقت هیچ محموله سنگ مرمری به ایران ارسال نشده است. این تاجر که با نام مستعار جونگ شناخته می‌شود، پول دریافت‌شده از حساب بانک مرکزی ایران در بانک کره‌ای را به دلار تبدیل کرده و آن را بنابه تقاضای واردکنندگان ایرانی به نه کشور دیگر ارسال کرده و برای انجام این کار بیش از 5 میلیارد وون به عنوان حق کمیسیون دریافت کرده است.

محمد اصفهانی بازگشت

شنیده شد که محمد اصفهانی، خواننده محبوب موسیقی پاپ کشورمان که چند سالی است کنسرتی را برگزار نکرده، به‌زودی در تهران روی صحنه خواهد رفت. قدس نوشت؛ اصفهانی قصد دارد پس از چند سال دوری از صحنه برای هواداران خود کنسرتی را اجرا کرده و در آن چند قطعه جدید هم بخواند. تاکنون به اطلاعات بیشتری درباره این کنسرت دست پیدا نکرده‌ایم و به زودی اطلاعات بیشتری را درباره آن منتشر خواهیم کرد. شایان ذکر است که این خواننده تاکنون 12 آلبوم موسیقی منتشر کرده و در نظرسنجی مجله موسیقی ترانه ماه عنوان بهترین خواننده دهه 80 خورشیدی را به خود اختصاص داده است.

استخدام غیرقانونی 25000 نفر

شنیده شد که کم‌توجهی دولت و مجلس به شرایط کنونی سبب شده که دولت هزینه‌های جاری را کاهش نداده درحالی که با اعمال تحریم‌های نفتی، کمبود منابع دولت از مسائل دولت در سال جاری است. قدس نوشت؛ موسی‌الرضا ثروتی به یکی از موارد عدم توجه دولت در بودجه 92 اشاره کرد و گفت: با توجه به تذکرات به دولت، وزیر آموزش و پرورش، اخیرا اقدام به استخدام غیرقانونی 25 هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش کرده است.

ثروتی گفت: استخدام 25 هزار نیرو در آموزش و پرورش خلاف قانون است و بار هزینه‌ای به‌همراه دارد که با توجه به شرایط کنونی به صلاح نیست. وی ادامه داد: چرا باید به‌دلیل کمبود منابع برای تامین منابع مالی این تعداد از افراد، استقراض و یا از راه‌های دیگر استفاده کند که بار تورمی به‌همراه دارد. ثروتی تاکید کرد: مسئولان دولت استخدام پیمانی این افراد را تکذیب می‌کنند درحالی که مدارک مستند آن موجود است.

کانال های تلویزیونی ترکيه جريمه شدند

شنیده شد که شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه ، تعدادی از شبکه های تلویزیونی این کشور را به دلیل وارد کردن لطمات روحی و اخلاقی به کودکان به واسطه پخش اعتراضات استانبول ، جریمه کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه العالم، شورایی که نماینده هیات نظارت رسانه ای در ترکیه است،جریمه هایی را برای تعدادی از کانال های تلویزیونی از جمله «هالک تی وی» در نظر گرفته است.

این شبکه تلویزیونی بر خلاف سایر شبکه ها که اوقات معینی را به پخش زنده اعتراضات اختصاص داده بودند، به شکل مستمر و مستقیم نسبت به پخش حوادث استانبول اقدام کرده است.روزنامه حریت با درج این خبر نوشت: این شبکه پیش از این نیز به دلیل پخش یک ویدئو که ادعا شد برای توهین رجب طیب اردوغان نخست وزیر ساخته شده است ، اخطار دریافت کرده بود.

اعلام میزان مخاطبان مناظره‌ها

شنیده شد که رئیس سازمان صداوسیما اعلام کرد: در نظرسنجی ملی صداوسیما در تاریخ 21 خرداد بیش از 85 درصد معتقد بر بی‌طرفی رسانه ملی در تبلیغات انتخاباتی هستند. عزت‌ا… ضرغامی گفت: این اقدام صداوسیما مورد توجه مردم نیز قرار گرفت به نحوی که براساس نظرسنجی‌های انجام شده، فقط مناظره‌های تلویزیونی رسانه ملی که از رادیو هم پخش می‌شد، 5/73درصد مخاطب داشت که از این تعداد 7/74دهم درصد آنها بعد از دیدن مناظره‌ها نامزد موردنظرشان را انتخاب کرده‌اند.

خودسوزی جوان معترض این بار در اردن

شنیده شد که یک منبع پزشکی اردن تصریح کرد که یک جوان اردنی چند روز پیش در اعتراض به مخالفت وزیر توسعه اجتماعی برای ملاقات با وی اقدام به خودسوزی کرد و در بیمارستان جان سپرد.به گزارش فارس یک جوان اردنی در اعتراض به مخالفت وزیر توسعه اجتماعی برای ملاقات با وی و رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده اش خودسوزی کرده بود دیروز در بیمارستان درگذشت.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای الحیات، یک منبع پزشکی اردن تصریح کرد که یک جوان اردنی چند روز پیش در اعتراض به مخالفت وزیر توسعه اجتماعی برای ملاقات با وی اقدام به خودسوزی کرد و دیروز در بیمارستان جان سپرد.عصام الشریده رئیس بیمارستان دولتی البشیر امان گفت: احمد روبین 23 ساله پنجشنبه گذشته در حالی که دچار سوختگی در 90 درصد از نواحی بدن خود شده بود به بیمارستان منتقل شد اما بر اثر شدت سوختگی جان سپرد.

*تهران امروز:

واكنش وكيل خانواده هاشمي به حكمش

تسنيم نوشت: برخي رسانه‌ها اعلام كردند شعبه اول دادگاه انقلاب سيدمحمد عليزاده طباطبايي را به دليل نشر اكاذيب به تحمل 50 ضربه شلاق تعزيري، 4 ماه حبس تعزيري به دليل افترا و نهايتا بر اساس ماده 19 قانون مجازات اسلامي به 5 سال محروميت از وكالت محكوم كرده است.سيدمحمود عليزاده‌طباطبايي وكيل خانواده هاشمي‌رفسنجاني درباره حكم صادره از سوي دادگاه انقلاب تهران مبني بر شلاق، حبس و محروميت از وكالت خود گفت: من تا بعد از انتخابات هيچ‌ اظهارنظري درباره اين موضوع نمي‌كنم.

وي گفت: من ناگفته‌هاي زيادي در اين زمينه دارم كه بنا نداشتم آنها را بيان و رسانه‌اي كنم اما حالا كه آقايان اين موضوع را رسانه‌اي كردند من هم بعد از انتخابات تمام ناگفته‌هاي خود را علني مي‌كنم.پيش از اين عنوان شده بود علت تشكيل اين پرونده، برخي اظهارنظرهاي عليزاده‌طباطبايي عليه معاون امنيت سابق دادستان تهران بود كه از طريق يك فايل صوتي منتشر شده است.

دستور دولت براي قطع يك يارانه در سال 93

خراسان نوشت:بر اساس تصميم نمايندگان ويژه رئيس‌جمهور كه به استناد اصل 127 قانون اساسي به دستگاه‌هاي مربوطه ابلاغ شده، قرار است طي سال‌جاري مبلغ ششصد ميليارد ريال براي ساماندهي توليد، فرآوري و فروش برگ سبز چاي اختصاص يابد. اين مصوبه تاكيد كرده است كه نحوه هزينه كرد مبلغ مذكور بايد به گونه‌اي باشد كه در سال 93، يارانه پرداختي دولت به اين محصول قطع شود.

حكم دادگاه كهريزك هنوز صادر نشده است

سرپرست دادگاه‌هاي كيفري استان تهران گفت: هنوز حكم متهمان پرونده كهريزك صادر نشده است.قاضي محسن افتخاري در گفت‌وگو با مهر گفت: رئيس شعبه 76 دادگاه كيفري استان تهران هنوز ختم رسيدگي به اين پرونده را اعلام نكرده و حكمي براي متهمان صادر نشده است.وي افزود: روند رسيدگي به يك پرونده و صدور حكم مراحلي دارد كه اين پرونده در حال طي كردن اين مراحل است. در حال حاضر نمي‌توان درباره روند پرونده صحبت كرد و پس از صدور حكم در اين خصوص اطلاع‌رساني صورت مي‌گيرد.

همه نشان‌ها شايسته احمدي‌نژاد است!

محمدرضا رحيمي، معاون اول رئيس‌جمهور در «جلسه هيات دولت و مراسم اعطاي 14 نشان دولتي» پس از دريافت نشان درجه يك خدمت از رئيس‌جمهور،گفت: همه نشان‌هاي لياقت و خدمت، شايسته و زيبنده خود دكتر احمدي‌نژاد است كه در مدت 8 سال درصدر دولت بارها و بارها به تمام نقاط كشور سفر كرد و اقشار مختلف مردم را مورد مهر و مرحمت خود قرار داد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست‌جمهوري وي در ادامه با بيان اينكه نام دكتر احمدي‌نژاد در عرصه خدمت رساني، پيشرفت و تعالي كشور در تاريخ اين آب و خاك ماندگار خواهد بود، اظهار داشت: ‌اقدامات و دست آوردهاي دولت دكتر احمدي‌نژاد در تمامي بخش‌ها بي‌نظير است و قابل مقايسه با دوره‌هاي گذشته نيست.

مواضع اخير اصلاح‌طلبان نشان داد فهمي از توسعه سياسي ندارند

عماد افروغ درخصوص اينكه،وقتي بحث منجي‌گرايي و مسائل شبيه آن پيش مي‌آيد چرا اصلاح‌‌طلب‌ها در سال 76 هاشمي رفسنجاني را مي‌كوبند، اما در سال 92 مي‌خواهند از او به عنوان منجي ياد ‌كنند، در آن طيف،چه اتفاقي افتاده است؟ به مهر گفت:متاسفانه درد ما همين است، كساني كه شعار توسعه سياسي و عقلانيت سياسي مي‌دهند، علي‌القاعده بايد بيشتر به سوي فهم اين واقعيت طيف گونه و بالطبع فهم فرآيند تفكيك بروند كه اصولا لازمه تحقق توسعه سياسي، تحقق فرآيند تفكيك در جامعه است.

اگر آنها مخالف انسجام‌گرايي كور هستند، بايد موافق تفكيك‌گرايي باشند. اما با مواضع اخير نشان مي‌دهند كه نه تنها فهمي از عقلانيت و توسعه سياسي ندارند و كمك نمي‌كنند كه واقعيت طيف گونه جامعه مدني ما خودش را بازتوليد كند و بازتابي روي مشاركت داشته باشد، بلكه كاملا مي‌آيند و فضا را هيجاني مي‌كنند.

ما شاهد اين هستيم كساني كه روزي به يكي از كانديداها كه قرار بود مطرح شود و به هر دليلي نشد، به گونه‌اي موضع مخالف داشتند امروز موضع مدافع مي‌گيرند. معلوم است كه اين از سر حُب نيست بلكه از سر بُغض نسبت به جاي ديگري است. واقعا از اين رفتارها تعجب مي‌كنم. عرض كردم ما جلوي هر نوع قطبي‌شدگي را بايد بگيريم، چه قطبي‌شدگي ديني افراطي و چه قطبي‌شدگي‌هايي به‌نام آزادي و دموكراسي و….

وي افزود:در نظامي كه جمهوري اسلامي شكل گرفته و فلسفه سياسي مردم‌سالاري ديني و شوراي نگهبان هست و مفاهيم و قواعد و ضوابط ديگري هم وجود دارد، اين اعتقاد چه توجيحي دارد كه ما به اين سمت برويم كه يكي مظهر حق و يكي مظهر باطل و متقابلا يكي مظهر دموكراسي و يكي مظهر تفكرات فاشيستي معرفي شود. ببخشيد! مگر در دوران قبل از انقلاب اسلامي هستيم كه مصاف جنگ حق و باطل و جنگ دوست و دشمن راه مي‌اندازيد.

بي‌بي‌سي براي حمله به انتخابات اين بار دست به دامن رضا ربع پهلوي شد

«شبکه BBC فارسي» در آخرين دست و پا زدن‌هاي ضدايراني خود، دست به دامن رضا ربع پهلوي شده و تحريم انتخابات را از حلقوم فرزند ديکتاتور سابق ايران بيرون کشيد.

به گزارش بولتن نیوز، در حالي که مانند همه انتخابات گذشته، کمتر از 72 ساعت به آغاز راي‌گيري يازدهمين دوره رياست‌جمهوري ايران باقي مانده است، BBC فارسي در آخرين تلاش‌هاي خود براي کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در پاي صندوق‌هاي راي، کليدواژه «تحريم انتخابات» را از حلقوم «رضا ربع پهلوي»، فرزند شاه معدوم ايران بيرون آورد.«ربع پهلوي» که همواره با دوره گردي‌هاي خود در «رسانه‌هاي ضدانقلاب»، پرده از چهره ضد ايراني «خاندان منحوس پهلوي» برداشته و دشمني خود با ايران را بيش از پيش آشکار کرده‌ است، اين بار به دعوت «شبکه سلطنتي انگليس»، در« BBC فارسي» حضور يافته آمده و در گفت‌وگويي با ارگان رسمي «دولت انگليس» ضمن تکرار کليدواژه «انتخابات آزاد»، ادعاهاي مضحکي درباره روند «انتخابات رياست‌جمهوري ايران» مطرح مي‌کند.

فرزند آخرين ديکتاتور ايران به تازگي شورايي کذايي به نام «شوراي ملي ايران»به منظور براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران را راه‌اندازي کرده، که حتي بسياري از ضد انقلاب‌هاي سرشناس خارج‌نشين هم آن را قبول نداشته و در راي‌گيري نمايشي آن شرکت نکردند.

رضا ربع پهلوي با عنوان سخنگوي اين شورا در برنامه خبري BBC فارسي شرکت کرده و با ادعايي مضحک انتخابات جمهوري اسلامي ايران را غير سالم و غير آزاد معرفي مي‌کند.شبکه سلطنتي که اين بار «تحريم انتخابات» را از حلقوم ربع پهلوي بيرون مي‌کشد، با جانب‌داري از مواضع ضد ايراني پسر ديکتاتور پهلوي حمايت کرده و بار ديگر ادعاي بي‌طرفي خود را نقض مي‌کند، با غرض‌ورزي، آشکارا به دخالت در امور داخلي ايران مي‌پردازد.

گفتني است BBC فارسي، در آخرين ساعات باقي مانده به برگزاري «يازدهمين انتخابات رياست‌جمهوري ايران»، با اجراي برنامه‌ها و نمايش‌هاي گوناگون تلاش مي‌کند سناريوي شکست‌خورده حضور کمرنگ مردم در پاي صندوق‌هاي راي را اجرايي کند.

*جمهوری اسلامی:

تشكيل جلسه‌ شوراي عالي امنيت ملي آمريكا درباره وضعيت سوريه

شوراي عالي امنيت ملي آمريكا ديشب با تشكيل جلسه‌اي وضعيت سوريه را بررسي كرده و تصميماتي گرفته است. دستور كار اين جلسه، تصميم‌گيري درباره اجراي طرح پرواز ممنوع در سوريه و ارسال سلاح‌هاي مرگبار براي تروريست‌هاي مخالف دولت سوريه بود. اين جلسه با هدف جلوگيري از ادامه پيروزي‌هاي ارتش سوريه در قلع و قمع تروريست‌ها تشكيل شد.

صدور فتوايي که زنان شيعه را ملك وهابي‌ها می داند

يك مفتي برجسته عضو شوراي عالي افتاي وهابيت در عربستان سعودي، با صدور فتوايي، ‌خون شيعيان را هدر و زنان شيعه را ملك وهابي‌ها خواند و دستور تخريب مزارهاي مقدسه اهل بيت(ع) را صادر كرد. به گزارش مشرق، اين مفتي فتواي خود را در پاسخ به استفتائي با اين مضمون كه “از آنجا كه خطر شيعيان نسبت به اسلام بيشتر از يهود و نصاراست؛ براي نجات امت اسلام چگونه اين طايفه را ريشه كن كنيم؟” صادر كرده است.

اين فتوا درحالي صادر مي‌شود كه رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، در سخنراني اخير خود، تأكيد كردند: “هر حنجره‌اي و زباني كه ملت‌هاي مسلمان را، مذاهب اسلامي را، طوايف گوناگون اسلامي را به دشمني با يكديگر تحريك كند و عصبيت‌ها را عليه يكديگر تحريك كند، ناطق من الشيطان است.”

تأسيس اولين مركز مبارزه با تشيع توسط سلفي‌هاي مصر

سلفي‌هاي مصر اولين مركز مبارزه با تشيع را تأسيس كردند. به گزارش خبرگزاري ابنا، تعدادي از سلفي‌ها در محله ابوهلال شهر “منيا” در استان منياي كشور مصر دوشنبه گذشته مؤسسه‌اي براي مبارزه با آنچه گسترش تشيع مي‌خوانند تأسيس كردند. اين مركز كه با عنوان “مركز تبليغي بلاغ براي مبارزه با تشيع” تأسيس شده است، آگاه سازي از خطر گسترش و كيفيت مواجهه با شيع?ان را اهداف خود اعلام نمود.

از جمله برنامه‌هاي اين مؤسسه براي شهرها و روستاهاي استان، اجراي نشست‌ها و توليد كليپ‌هايي است كه در آنها عقايد شيعيان را مورد حمله قرار دهد! اين اقدامات سلفي‌ها بر ضد شيعيان درحالي است كه حداقل يك ميليون شيعه در مصر زندگي مي‌كنند اما فشارهاي امنيتي و اجتماعي بر روي اين شهروندان روزبروز بيشتر مي‌شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار