سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 75279
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رسیدن نوروز و انتظار کارگران فصلی برای کار
Print This Post

صدای قدم های بهار شنیده می شود ، همه خود را برای رسیدن سالی نو آماده می کنند اما در این میان کارگران فصلی در میدانها و چهار راه ها برای کار انتظار می کشند….

سلام دلفان – وقتی اسفند ماه از راه می رسد همه مردم خود را برای رسیدن سالی نو و نوروزی دیگر آماده می کنند ، خانه تکانی ها آغاز می شود و از خرید لباس و کیف و کفش گرفته تا لوازم منزل و خوراکی های متنوع و ویژه ایام نوروز را برای این ایام تهیه می کنند.DSC00778

آخرین روزهای زمستان را این روزها مشاهده می کنیم و ترافیک های خیابان بیشتر شده و مردم تا ساعات طولانی از شب در خیابان مشغول به خرید کردن هستند و همه فکر و ذهن افراد رسیدن نوروز و آماده شده برای سالی نو می باشد. این روزها هر کسی مشغول کاری است و جنب و جوش های خاصی برای خرید اقلام مورد نیاز شب عید در شهر دیده می شود.

اما در همین شهر و در جای جای مختلف آن افرادی دیده می شوند که همه تلاش خود را برای کسب روزی حلال و گذراندن زندگی به کار گرفته اند. در میدانها و چهار راه های پر تردد شهر کارگرانی دیده می شوند که منتظرند تا شاید کارفرمایی برسد و آنها را برای کار انتخاب نماید و امروز درآمدی کسب کنند. کارگران فصلی صبح زودتر از همه از منزل خارج می شوند و شب دیرتر از همه بر می گردند تا بتوانند با کار وتلاش لقمه نانی حلال را برسر سفره مهیا نمایند .

وجود کارگران فصلی در گوشه و کنار شهر و انتظار برای رسیدن کارفرما نشان از افزایش بیکاری است ، بیکاری که افراد زیادی را با مشکل  مواجه کرده و نبود شغل و درآمد باعث شده از صبح تا شب برای کار منتظر باشند. تعدادشان کم نیست کارگرانی که برای امرار معاش موقتی و روزمزد کار می کنند و بدون هیچ مزایایی زندگی خود را می گذرانند.

این در حالی است که بسیاری از مردم این روزهای نزدیک عید را با دریافت کردن عیدی و پاداش و حقوق  می گذرانند و در کنار این افراد کارگران فصلی ممکن است در این روزها حتی کاری هم برایشان نباشد و پس از کلی انتظار برای کار، سرانجام دست خالی به منزل برگردند.

نبود شغل مناسب و کاهش ساخت و سازها و دیگر عوامل سبب شده تا این کارگران ساعتها بلکه شاید روزها منتظر کار باشند و چاره ای هم جز این ندارند. حالا با توجه به قیمت بالای اقلام مورد نیاز ایام عید و لباس های نوروزی ممکن است این کارگران شرمنده خانواده شوند.

این کارگران حتی ممکن است توان خرید مختصر اقلام و لوازم ایام نوروز را نداشته باشند و با دستان خالی عید را سپری کنند. اما در مقابل این افراد کسانی هستند که چشم و همچشمی را در این ایام به کار گرفته و رنگ به رنگ و مدل به مدل برای عید نوروز خرید می کنند./ منبع: بازتاب بروجرد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار