سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 75293
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گراز وحشی لرستان توسط شکارچیان غيربومي کشته شد/ توقيف شهر پرندگان در اليگودرز!
Print This Post

در پي گزارش چند نفر از طبیعت‌دوستان مبنی بر حضور متخلفین شکار و صید در منطقه قالی‌کوه نیروهای یگان حفاظت این منطقه به محل اعزام و با بررسی‌، جستجو اقدام به تعقیب شكارچيان متخلف نمودند.

به گزارش سلام دلفان، بالاخره در ساعت 21 شب با هوشیاری و ره‌گیری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و پس از تعقیبی طولانی، متخلفین در یکی از روستاهای منطقه شناسایی و دستگیر شدند.
این شكارچيان متخلف  از استان‌های مجاور بوده و با همکاری چند راهنماي بومی به صورت غیر‌مجاز اقدام به شکار در منطقه قالی‌کوه مي‌كردند. از اين افراد لاشه یک راس گراز وحشی مثله شده، یک قبضه اسلحه شکاری به همراه مقادیری فشنگ کشف و ضبط گردید.
متخلفین به همراه پرونده تخلف و مستندات به دادگاه معرفی شدند تا جریمه شکار یک راس گراز به مبلغ 8 ميليون تومان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از ایشان اخذ گردد.
لازم به ذکر است که گراز در هرم غذایی اصلی پلنگ ایرانی قرار دارد و با شکار گرازهاي لرستان، حیات پلنگ در اين منطقه به خطر می‌افتد. همچنین از گراز به عنوان باغبان طبیعت نام می‌برند، لذا از مردم تقاضا مي‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست‌محیطی با شماره تلفن گویای 1540 تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهند. (خبر: هادي رستمي)
 گراز وحشی لرستان توسط شکارچیان غيربومي کشته شد/ توقيف شهر پرندگان در اليگودرز!
 
كشف 2 هزار قطعه پرنده وحشي در اليگودرز
فرمانده انتظامي اليگودرز از توقيف محموله 2 هزار قطعه پرنده وحشي در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري يافته، سرهنگ “خدارحم ذلقي” در اين خصوص اظهار داشت: ماموران ايست بازرسي “خمه” اين شهرستان حين كنترل محور اليگودرز‌- اصفهان‌، به يک دستگاه وانت نيسان مشکوک و آن را توقيف کردند.
وي افزود: ماموران در بازرسي از خودرو حدود 2 هزار قطعه انواع پرنده وحشي را کشف و راننده شكارچي را دستگير کردند.
ذلقي با اشاره به عدم مجوز شکار از سوي اين شکارچي خاطر‌نشان کرد‌: متهم همراه پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي و پرندگان نيز به محيط زيست تحويل و سپس در طبيعت رها شدند.
فرمانده انتظامي اليگودرز از شهروندان خواست‌: در صورت مشاهده اين گونه موارد ضمن تماس با تلفن 110‌، پليس را در راستاي همکاري براي حفظ محيط زيست و جلوگيري از تخريب منابع طبيعي ياري کنند. (خبر: علي دادور)/ یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار