سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 75948
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هوای استان لرستان در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ آلودگی ۶ برابر حد مجاز
Print This Post
مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان لرستان:

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان لرستان گفت: هوای استان لرستان در وضعیت ناسالم قرار دارد به طوری که آلودگی ۶ برابر حد مجاز است.

آلودگی لرستان/3

سلام دلفان – مهرداد فتحی بیرانوند با بیان اینکه در پایشی که صبح امروز انجام‌ شده کیفیت هوای استان بر اساس میزان ذرات 2.5 میکرون در وضع ناسالم و خطرناک قرار دارد به طوری که سطح دید کاهش یافته است اظهار داشت: بالاترین میزان آلودگی هوا در استان لرستان مربوط به شهرستان پلدختر با شش برابر حد مجاز و شهرستان خرم‌آباد با پنج برابر حد مجاز است.

وی با اشاره به اینکه ذرات معلق در هوا اندازه‌های مختلفی از یک، 2.5 تا 10 میکرون دارند که در حال حاضرpm10 500 و pm2.5 250 اعلام‌شده است افزود: ذرات 10 میکرون را می‌توان در هوا مشاهده کرد و خطری برای سلامتی انسان ندارند اما ذرات یک و 2.5 میکرون قابل‌ مشاهده نیست و برای سلامتی انسان مضر است.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان لرستان عنوان کرد: تردد کودکان و سالمندان در هوای ناسالم بیشتر مضر است بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت از منزل خارج نشده و در موارد ضروری تردد در هوای آزاد از ماسک استفاده شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کانون ریزگردها مناطق غربی، مرکزی و خارج از کشور است اما به دلیل خشک شدن تالاب‌های خوزستان، استان خوزستان نیز به کانون ریزگردها تبدیل‌شده است.

فتحی بیرانوند احیاء تالاب‌ها را یکی از راه‌های جلوگیری از ورود ریزگردها دانست و گفت: برای مقابله با ریزگردها باید به کاشت درختان بلوط توجه شود که این امر در جلوگیری از آلودگی هوا بسیار مؤثر است.

استان لرستان در سال 88، 100 روز آلوده، در سال 89، 90 روز، در سال 90، 100 روز، در سال 91، 90 روز در سال 92، 89روز و در سال 93، 137 روز و طی امسال 80 روز غبارآلود را پشت سر گذاشته است./ تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار