سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 76378
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ساخت پالایشگاه ایرانی در اروپا
Print This Post

معاون وزیر نفت با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با آفریقای جنوبی برای ساخت و تعمیر پالایشگاه‌، گفت:رایزنی برای ساخت و یا خرید پالایشگاه در اسپانیا، اندونزی، برزیل و مالزی هم انجام شده است.

 به گزارش سلام دلفان، عباس کاظمی ، درباره برنامه‌های جدید پالایشگاه‌سازی ایران در خارج کشور، گفت: در حال حاضر خرید سهام پالایشگاه‌های نفت خام در خارج از کشور یکی از سیاست های شرکت ملی نفت برای تضمین فروش نفت خام کشور به صورت تضمینی و بلندمدت است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه خرید سهام و یا ساخت پالایشگاه نفت در خارج کشور سیاستی منطقی و درستی است، تصریح کرد: ایران قبل از انقلاب سهام چهار پالایشگاه بزرگ خارجی را در اختیار داشت، امروزه کشورهای تولید کننده بزرگ نفت خام نیز این سیاست را اجرا می کنند.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در مذاکره با کشورهایی همچون برزیل و اسپانیا موضوع ساخت پالایشگاه نفت خام در این کشورها از سوی ایران به صورت مشارکتی و سهم یکسان مطرح شده است، بیان کرد: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این زمینه تنها بحث امکان سنجی فنی و اقتصادی ساخت این پالایشگاهها را انجام می دهد و تصمیم گیرنده اصلی شرکت ملی نفت ایران است.

این مقام مسئول همچنین با تاکید بر اینکه آفریقای جنوبی هم در مذاکرات علاقه خود را برای اصلاح و بهبود کیفیت پالایشگاه های نفت خود از سوی متخصصان ایرانی ابراز کرده است، تبیین کرد: سیاست فعلی ایران این است که در صورت ساخت پالایشگاه با سرمایه گذاری ایران، بیشتر تجهیزات به کار رفته در این پالایشگاه‌ها توسط سازندگان ایرانی تامین شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین خاطرنشان کرد: به تازگی مذاکراتی با شرکت‌های اندونزی و مالزی برای فعال شدن طرح‌های پالایشی که ایران در آنها سهام دارد با این کشورها انجام شده است.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار