سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 77299
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » پنجمین وعده مسئولین در خصوص افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی دلفان/ پروژه کوچکی که 8 سال از کلنگ زنی آن می گذرد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان لرستان گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان‌های دلفان در سال ۹5 به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سلام دلفان، یکی از سیاست‌های سازمان تامین اجتماعی در جهت خدمات بهتر درمانی و رضایتمندی بیمه شدگان این سازمان، ایجاد و راه‌اندازی بیمارستان و درمانگاه‌های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی در نقاط مختلف کشور است، به طوری که استفاده از این مراکز درمانی نقش مهمی را در سلامت بیمه شدگان که اکثراً از اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه هستند و در جهت عدالت اجتماعی در حوزه درمان می تواند داشته باشد.

در این راستا و در اجرای این سیاست مهم در سفر دوم هیئت دولت به استان لرستان در سال 1387 (حدود ۸ سال پیش) کلنگ ساخت درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی شهرستان دلفان که از مصوبات مهم این سفر به استان بود، با حضور مصری وزیر وقت رفاه و تامین اجتماعی و جمعی از مسئولان تامین اجتماعی استان و شهرستان به زمین زده شد و نور امید را در دل بیمه‌شد‌ه‌گان این شهرستان محروم شکوفا نمود و به خیال خود دیگر مجبور نیستند، برای استفاده از خدمات رایگان سازمان تامین اجتماعی به سایر شهرستان‌های که از این نعمت برخوردار هستند، مراجعه کنند اما طولی نکشید که این پروژه به تعطیلی گرایید و مجددأ پس از اعتراضات مردمی و انتشار آن در رسانه ها در سال ۹۱ عملیات مجدد ساخت این درمانگاه از سر گرفته شد.

خبر آنلاین نوشت: حدود ۸ سال پیش خبر ساخت درمانگاه تخصصی شهرستان دلفان ، مردم این منطقه را به تحولی قابل ملاحظه در اوضاع بهداشت و درمان این شهرستان امیدوار کرد.

اما طولی نکشید که این پروژه به تعطیلی گرایید و مجددأ پس از اعتراضات مردمی و انتشار آن در رسانه ها در سال ۹۱ عملیات مجدد ساخت این درمانگاه از سر گرفته شد.

مسئولین امر چندین بار قول افتتاح قریب الوقوع این مرکز درمانی را دادند و آخرین وعده آنان بهره برداری در اسفند ماه سال ۹۳ بود.

• چندی بعد در بیست و سوم فروردین ماه، مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان لرستان وعده ها را به اما و اگر کشاند.

این مسئول وعده افتتاح در هفته تامین اجتماعی را با اختلاف سه ماهه به هفته دولت حواله داد و با شک و تردید از افتتاح این درمانگاه سخن گفت.

در گزارشی که خبرگزاری تسنیم منتشر کرد ، امین بهاروند با اشاره به روند کند بودن ساخت درمانگاه شهرستان دلفان در سال گذشته، اظهار داشت: پیگیری‌های جدی برای ساخت این درمانگاه انجام‌ شده که انشاءالله امسال هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: به‌ محض تکمیل ساختمان ، خرید تجهیزات آن شروع می‌شود.

این مسئول در ۲۲ تیرماه نیز وعده هفته دولت را تکرار کرد و ضمن عذرخواهی از مردم بابت طولانی شدن پروسه ساخت این مرکز درمانی گفت : ساختمان درمانگاه به اتمام رسیده و در حال آماده سازی تجهیزات است که در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

• وعده سوم هم عملی نشد…

هفته دولت به پایان رسید و خبری از افتتاح نشد، درمانگاه تامین اجتماعی دلفان پس از ۸ سال اکنون از نظر ساختمانی فاز پایانی را هم گذرانده است اما عدم تجهیز به موقع و همچنین کادر درمانی آن باعث شد سومین وعده مسئولین هم عملی نشود

• وعده چهارم…

خبرگزاری ایلنا در 8 دی 94 نوشت : امین بهاروند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان‌های دلفان و پلدختر بهمن‌ماه سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: برای راه‌اندازی هر کدام از این درمانگاه‌ها حدود پنج میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیریت درمان تامین اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه حدود دو ماه از تکمیل و تجهیز درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان دلفان می‌گذرد و برای راه‌اندازی‌ آن تنها منتظر تأمین نیرو هستیم ،تصریح کرد: سال گذشته آزمون‌های استخدامی که به‌ صورت استانی برگزار می‌شد حذف و اکنون آزمون‌های کشور به‌ صورت سراسری برگزار می‌شود به همین دلیل تأمین نیروی درمانگاه شهرستان دلفان به تأخیر افتاد.

وی یاد آوری کرد: سال گذشته تقریباً همه نیروهایی بومی استان جذب کار در درمانگاه‌های تأمین اجتماعی شدند و امسال نیز سعی داریم تا جایی که امکان دارد نیروی‌های بومی استان پذیرفته شوند.

بهاروند با تأکید بر اینکه در حال حاضر زمان برگزاری آزمون استخدامی مشخص نشده است، گفت: به‌ احتمال‌ زیاد حدود ۲۰ روز آینده آزمون سراسر برای جذب نیرو برگزار شود.

و اکنون پنجمین وعده…..

خبرگزاری مهر روز گذشته نوشت: امین بهاروند مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان از سال ۹۴ به عنوان سال بسیار موفقی در جذب و رشد اعتبارات استانی و به روز رسانی تجهیزات پزشکی تامین اجتماعی لرستان نام برد اظهار داشت: در این راستا ادامه این فعالیت ها و اقدامات طی امسال نیز در دستور کار ویژه قرار دارد.

وی با اشاره به برخی فعالیت های در دست اقدام مدیریت درمان استان لرستان طی امسال گفت: بازسازی کامل اورژانس، زایشگاه و سایر بخش های مختلف بیمارستان تأمین اجتماعی خرم آباد با نگاهی نوین از جمله این برنامه ها خواهد بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان همچنین بهره برداری از درمانگاه های ملکی پلدختر، نورآباد، ازنا، سالن ورزشی چند منظوره استان و بخش NICU بیمارستان نرگس دورود در سال جاری خبر داد.

بهاروند اظهار داشت: خوشبختانه طی سال گذشته بخش درمان تأمین اجتماعی به لحاظ وسعت و خدمات وسیعی که در این حوزه انجام می گیرد در کنار دانشگاه علوم پزشکی قدمهای بزرگی در استان برداشت.

 1. نویسنده دیدگاه: کلاغ بیسواد
  فروردین ۱۸, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۵:۰۵

  ان شاءالله در پسا برجام چهارم افتتاح خواهد شد.

 2. نویسنده دیدگاه: سعید k
  فروردین ۲۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۱:۱۴

  آقای بهاروند ما مردم دلفان نیروی بومی شهرستان دلفان می خواهیم نه بومی استان.
  اگه قراره خدایی نکرده نیروهای استخدامی این درمانگاه دلفانی نباشن؛ دیگه فرقی نمیکنه که زاهدانی باشن یا بروجردی، تبریزی باشن یا کوهدشتی، بوشهری باشن یا الشتری و ….
  استخدام در ادارات دلفان، فقط حق جوانان دلفانی است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار