سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 77388
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » اصرار مرکز آمار: نرخ بیکاری در لرستان کاهش یافته است!/ شواهد چه می‌گويند؟
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

بر اساس نتایج آمارگیری جديد مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان لرستان کاهش یافته است.

به گزارش سلام دلفان، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پايان سال 1394 نشان می‌دهد بیکاری در لرستان به مقدار 1.3 کاهش و نرخ مشارکت اقتصادی نيز افزایش یافته است. در میانه‌یآمار نرخ بیکاری رشد اقتصادی شغل استخدامی کاریابی لرستان خرم آباد سال 94 نیز مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را در استان‌های کشور اعلام کرد و لرستان پس از سال‌ها یکه‌تازی در صدر جدول بیکاری به میانه‌های این جدول صعود کرده بود.
بر اساس داده‌های این مرکز، نرخ بیکاری لرستان در سال 1393، 14.9 و سال گذشته 13.3 بوده است. همچنین نرخ بیکاری سال 94 در کل کشور 11 درصد اعلام شده است.
آبان‌ماه سال گذشته استاندار لرستان در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان یک خبر تأسف‌بار را در بین سخنانش اعلام کرد و گفت: 11 شهر در کشور وجود دارد که نرخ بیکازی آن‌ها بالا است و متأسفانه 3 شهر از آن مربوط به لرستان است!
کدام استان‌ها کم‌ترین و بیش‌ترین نرخ بیکاری را دارند؟
بر اساس آمار پاياني سال گذشته، استان آذربایجان شرقی با نرخ بیکاری 7.3 درصد، استان کرمان با نرخ بیکاری 7.9 درصد و استان تهران با نرخ بیکاری 8.1 درصد به ترتیب کم‌ترین نرخ بیکاری در کشور را دارند و استان‌های کهگیلویه و بویر‌احمد با نرخ بیکاری 17.7 درصدی، استان کرمانشاه با نرخ بیکاری 17.6 درصدی و استان چهارمحال بختیاری با نرخ بیکاری 16.4 درصدی بالاترین نرخ‌های بیکاری در بین استان‌های کشور را داشته‌اند.
بیش‌ترین نرخ مشارکت اقتصادی در استان‌های کشور به ترتیب متعلق به اردبیل با نرخ 43.7 درصد، 41.8 درصد و استان‌های خراسان شمالی، یزد و گیلان با نرخ مشارکت اقتصادی 41.1 درصد است. کم‌ترین نرخ مشارکت اقتصادی نیز متعلق به استان سیستان و بلوچستان با نرخ مشارکت 29.9 درصد، استان کهگیلویه و بویر‌احمد با نرخ مشارکت اقتصادی 34.5 درصد و استان کرمان با نرخ مشارکت اقتصادی 35.2 درصد است.
با وجود همه اين آمارها اكثر مردم و حتي مسئولين لرستان معتقدند كه تغيير محسوسي در ميزان بيكاري استان روي نداده و هر خانواده همچنان فرزندان بيكار بسياري دارد. بايد ديد مركز آمار ايران چه موقع اقدام به انتشار جزئيات در خصوص ميزان اشتغال در استان‌ها و به خصوص در استان لرستان مي نمايد تا بر اساس سند و مدرك و انتشار آمار مشخص با ذكر تعداد در استخدام‌هاي هر نهاد يا واحدهاي توليدي مشخص شود، اين همه استخدام كجاي لرستان اتفاق افتاده كه مردم از آن بي‌خبر هستند؟!
مهرداد دهقانی/  یافته

  1. نویسنده دیدگاه: علی
    فروردین ۲۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۲۲

    جناب محترم. مسوولین آمار میشه بفرمایید با افتتاح کدام کارخانه یا شرکت یا نیروگاه یا سد یا….. نرخ بیکاری در لرستان پایین آمده. شما را به خدا آمار سازی نکنید. یکی از همین مسوولین یک شب تشریف برآورند جلو همین تعاونیها ی مسافربری آنوقت خواهند دید که هر شب بیش از ده اتوبوس نیروی جوان بیکار عازم تهران وراهشان و.. میگردند.واداره شهرها میگردند.

  2. نویسنده دیدگاه: علی
    فروردین ۲۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۷:۱۹

    ببخشید اصلاح مینمایم. از نورابادعازم تهران و ماهشهرو…میگردند واواره شهرها میگردند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار