سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 77548
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آغاز ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی لرستان+ شرایط
Print This Post

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره‌های اول و دوم متوسطه انجام خواهد برگزاري آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی لرستانشد.

 برگزاري آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی لرستانبه گزارش سلام دلفان، “محمدحسین اردشیر” اظهار داشت: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره‌های اول و دوم متوسطه از 25 فروردین‌ماه سال جاری آغاز و تا 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
وی افزود: کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس (استثناء تنها یک مقیاس خوب) برای پایه ششم و حداقل معدل 17 برای دانش آموزان پایه نهم ضروری است.
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش لرستان خاطر نشان کرد: دانش‌آموزانی که شرایط ثبت‌نام را داشته باشند می‌توانند از 25 فروردین‌ماه به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام نمایند.
اردشیر ثبت‌نام نهایی را به صورت اینترنتی اعلام کرد و گفت: پس از تایید سابقه تحصیلی دانش آموزان در مدارس، سامانه ثبت‌نام اعلام خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: سهمیه پیشنهادی استان برای پذیرفته‌شدگان مدارس نمونه دولتی در دوره اول متوسطه 44 کلاس و در دوره دوم متوسطه 64 کلاس خواهد بود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان در ادامه افزود: کارت ورود به جلسه آزمون، پس از صدور توسط اداره کل آموزش و پرورش از سوی مناطق و شهرستان‌ها از تاریخ یکم لغایت 4 تیرماه سال جاری در اختیار واحدهای آموزشی قرار خواهد گرفت.
اردشیر تأکید کرد: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی به صورت متمرکز برگزار خواهد شد و سوالات هم به نحوی طراحی می‌شوند تا دانش آموزان را به مطالعات مفهومی و تحلیلی ترغیب کنند.
 وی در پایان در خصوص رشته‌های دوره متوسطه دوم گفت: در دوره متوسطه در رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی پذیرش خواهد شد و به لحاظ توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی هر آموزشگاه فقط مجاز به پذیرش یک کلاس در رشته علوم تجربی است.
خبر: علی قربانی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار