سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 7784
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » اخبار برتر » مصاحبه با جوان برتر شهرستان دکتر حبیب الله یوسفی
Print This Post
به یهانه روز جوان

پیشرفت یعنی پویش تا لحظه بودن./جوان بصیر پشت سر رهبر اللهی و مولای خویش حرکت میکند و نه دور از او و نه جلوتر از او .

لطفا خودتان رو به صورت کامل معرفی نمایید؟
با عرض سلام من حبیب الله یوسفی نسب متولد سال 1363 از نوراباد لرستان.

DSC00267

در چه مدارس و دانشگاهی درس خوانده اید؟
دوران ابتدایی رو در مدرسه شهید فهمیده و راهنمایی رو در مدرسه شهید حسینی و دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی رو در مدرسه ولایت فقیه گزراندم و در سال 1382 در امتحان کنکور با رتبه 96 منطقه 3 در رشته دکتری حرفه ای داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پذیرفته شدم.
در دوران تحصیل و پس از ان چه مقدار وقت خود را به امور فرهنگی و مذهبی اختصاص میدادید؟ آیا این فعالیت به روند تحصیل شما آسیب نمی رساند؟
در دوران تحصیل بنده به لطف خدا هم در نهاد رهبری و هم در بسیج دانشجویی فعالییت داشتم به صورت کلی کسانی که به صورت متعادل هم اهل تحصیل وهم اهل برنامه های مذهبی هستن موفق تر هستند . جو دانشگاه طوری است که اگر انسان خنثی باشد نا خوداگاه به یک جهت نه چندان مثبت کشیده شود
چه عواملی در موفقیت شما تاثییر گزار بوده اند (تاثیر ازدواج دعا و بقیه عوامل) ؟
هر چه داریم از لطف و کرم حق تعالی است بنده دعای پدر و مادر را بسیار موثر میدانم چون من خیلی از کتابها کمتری داشتم اما نمود بیشتری داشتم هر چند یک دکتری ساده الان افتخاری به حساب نمایید و جوانان ما خیلی جای تلاش و زحمت و پیشرفت بیشار دارند و انسان با تلاش میتواند ار کرسی نبوغ بالاتر رود.

DSC00272
به نظر شما چه معیارهای در وجود شما هست که به عنون یک جوان موفق شهرستان معرفی شده اید؟
شاید اینکه بنده در یک شهرستان محروم در یکی از رشته های پزشکی در سطح دکتری پذیرفته شده ام در دید عموم یک فرد موفق جلوه دهم اما همانطور که گفتم این اسم و عناوین ها و اکتفا کردن به انها مانع پیشرفت است انسان زمانی موفق است که بداند تمام تلاش خود را انجام داده است پیشرفت به معنای سکون در یک رتبه و جایگاه نیست بلکه یعنی پویش تا لحظه بودن.
به نظر شما تفاوت یک جوان موفق علمی با بصیرت با یک جوان موفق علمی در چیست؟
جوان اهل علم بدون بصیرت میتواند با علمش گاهی به ضرر ملت خود باشد و اگر فریب بخورد ضرر و زیان این شخص از یک انسان عامی بیشتر است اما یک جوان اهل علم موفق و با بصیرت به موقع خوب و بد را تشخیص میدهدو وارد میدان میشود و حتی سعی در زدودن جهل ار هر نوعی که بتواند از مردم ملت خویش دارد این جوان بصیر پشت سر رهبر اللهی و مولای خویش حرکت
میکند و نه دور از او و نه جلوتر از او ،
به نظر شما نخبگانی شبیه شما چگونه میتوانند به شهرستان خود خدمت نمایند؟
مهمترین کاری که افراد نخبه و آگاه میتوانند انجام دهندآگاه کردن مَنِ توانای درون افراد هست وقتی توانای خفته در افراد بیدار شود و وقتی که سطح فکر و و موقعیت حساس کشور و حتی جایگاه شهر در کشور به جوانان شناخته شود آنها خود با کمک همین دوستان و در مسیر درست آن را خواهند ساخت.

DSC00271
چند خط با شما در مورد ولادت حضرت علی اکبر (ع) ؟
امروز روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) جوان رشید کربلاست مهمترین ویژگی این جوان الگو ولایت پذیری است امیدوارم ما جوانان الگویمان ایشان باشد که هر چه داشتند و جان خویش را در راه رضای خدا و رکاب ولی خدا و رهبر اللهی به پیشگاه حضرت باریتعالی تقدیم کردند.
و سخن آخر…به جوانان و دوستان توصیه میکنم که اهداف خود را به یک رتبه و یا یک مدرک علمی خاص خلاصه نکنند کسی که داعیه خدمت بزرگ دارد نباید به این بسنده کند هر که اهل تلاش بسیار باشد یقیانا با دیگران که فقط دنبال مدرک آمده اند متفاوت و موفقتر خواهد بود و این فرد موفق همه جا برایش جا هست زیرا همه جا دنبال بهترین حالت و وقتی همه کشور مملو از بهترین ها شد این کشور بهترین میشود. و هیچ چیز نمیتواند اور را از پا در آورد چون دشمن تنها چیزی که از یک ملت نمیتواند بگیرد آموختن است البته این علم باید با تهذیب و ایمان باشد همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده اند از وقتی که کشور پر از بهترین ها پر از بهترین ها شد دیگر افراد مشکا یک حقوق بخور نمیر ندارند و این جامعه که در علم و ایمان پیشتاز است یک جامعه متعالی و الهی است.

 1. نویسنده دیدگاه: فرهنگی
  تیر ۱, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۹:۱۷

  با سلام ما خود به اینگونه نخبه ها افتخار میکنیم من این جوان را میشناسم از کمالات خود هیچ نگفتند . باور کنیدعجوبه ایست در این شهرستان . جدیدا شنیدم که قرار است درمعاونت دارو در استان کرمانشاه بکار گیری شود .واقعا تاسف میخورم بر مسولین این شهرستان که نتوانستن این آقا را جذب کنند. حیف شد

 2. نویسنده دیدگاه: دلفانی بدبخت
  مهر ۱۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۳

  واقعاً شهر کوران که اینآقا با این سوابق مشعع از نخبه ها و مفاخرش محسوب میشن.همون بهتر که عضو همون نهادا تو کرمانشاه باشه.ما امثال این آقا با این تفکرات وامونده شون زیاد داریم.سخن تازه می خوایم که نو را حلاوتی است دگر.نخبه هاتونم مثل خودتونند سلام دلفانی ها! به شدت ایدئولوژیک مقلد و دنباله رو!

 3. نویسنده دیدگاه: ح.م
  آبان ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۲۳:۰۹

  باسلام باید به این جوان افتخار کرد،خدا رحمت کند پدر. بزرگوارشان را بنده خوب میشناختمشون هرچه ایشون خوبند از پدرشان هست موفق باشند در پناه مولا علی

 4. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  آذر ۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۱۱

  مادرشهرمون نخبه های زیادی داریم که واقعا ازلحاظ علمی درسطح بسیار بالایی هستند چرا بااونها مصاحبه نمی کنید دکتری دارو سازی که این قدر مهم نیست.بامتخصصین شهرمون مصاحبه کنید

 5. نویسنده دیدگاه: جوان دلفانی
  دی ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۰۷

  با سلام در جواب این دوست !!!دلفانی باید بگم که این نظر شما از روی حسادت نسبت به آقای یوسفی .من ایشون رو از 10 سال پیش میشناسم کسب رتبه 96 رشته تجربی بدون هیچ امکاناتی باعث نخبه شدن میشه .البته با نظر شما موافق هستم که با دیگر نخبگان دلفانی هم مصاحبه بشه مثلا آقای میثم یاری با رتبه 24 علوم انسانی و تحصیل همزمان د ر دو رشته حقوق و زبان خارجه ،بورس شدن ایشان در قوه قضاییه ومراتب بالاتری که باید از زبان خودشان شنید .

 6. نویسنده دیدگاه: دلسوز
  بهمن ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۰۵

  من با نظر همه دوستان هم مخالفم و هم تا حدودی موافق
  از آقای دلفانی حمایت می کنم به خاطر اینکه احساس کرده سلام دلفانی ها فقط هم عقاید خودشون رو آدم حساب کردند و با آقای دلفانی مخالفت می کنم به خاطر اینکه اگر قرار باشه ما هم به خاطر تفاوت عقیده با سلام دلفانی ها و دوستانشان نخبه هایشان رو نبینیم دیگه فرقی با سلام دلفانی ها نداریم
  اما این هم بگم خدا رو شکر تا دلتون بخواد نخبه داریم حتی از همون اقای …..هم خیلی خیلی بالاتر

 7. نویسنده دیدگاه: علی
  اسفند ۲, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۶:۳۵

  خوشتیپ رفتی درباره ایشان مثبت صحبت کنی ولی شماها خرابش کردین بعدش ایشان نقطه محسوب میشن نه………
  رفتی در مورد پزشکی گپ بزنی یا حماسه ساندیستون
  دست بردارین از این کاراتون

 8. نویسنده دیدگاه: امین
  تیر ۱۰, ۱۳۹۳ در تاریخ ۱۷:۵۹

  دروود برحبیب یوسفی و روان پاکش 10نفر مثل حبیب داشته باشیم کارمون درسته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار