سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 78129
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آخرین اخبار از خسارت سیل در لرستان
Print This Post

استاندار لرستان گفت: در پی وقوع سیل 1500 واحد در سطح شهرهای استان و 2000 واحد در روستاهای استان دچار آب‌گرفتگی شده‌اند.

به گزارش سلام دلفان، “هوشنگ بازوند” بیان کرد: ارتباط روستایی 80 روستا در چهار شهرستان مسدود شده و نیروهای استان در حال بازگشایی موقت راه‌های مسدود شده هستند.139401311418036725136614
وی با بیان اینکه محور خرم‌آباد – پل‌دختر در سه‌نقطه مسدود شده و تیمی برای بازگشایی این مسیر در حال کار هستند، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا 2 ساعت آینده این مسیر بازگشایی شود.
بازوند ادامه داد: خط انتقال آب به پل‌دختر نیز دچار شکستگی شده که عملیات ترمیم بر روی آن در حال انجام است. در مجموع خسارت‌های سنگینی به استان وارد شده که برآورد نهایی آن ظرف 48 ساعت آینده اعلام می‌شود.
استاندار تصریح کرد: همچنین محور دورود به اندیمشک فعلا مسدود است و نیروها در حال آواربرداری در این مسیر هستند.
وی بیان کرد: متأسفانه یک نفر از هم‌وطنان در استان بر اثر رعدوبرق جان خود را از دست داده است.
استاندار لرستان اظهار کرد: در 30 ساعت اخیر به‌طور میانگین 135 میلی‌متر بارندگی در استان رخ داده است و پیش‌بینی می‌شود تا فردا به صورت میانگین 25 میلی‌متر بارندگی داشته باشیم.
نجات جان 3 بیمار با عملیات اورژانس هوایی در لرستان
معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان لرستان اظهار داشت: اورژانس هوایی لرستان امروز با انجام دو پرواز 3 بیمار را در مناطق سیل زده استان از خطر مرگ نجات داد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، «محسن محمدی» گفت: در پی بارش شدید باران و قطع ارتباط زمینی شماری از روستاهای واقع در غرب استان، اورژانس هوایی مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان با انجام 2 مورد پرواز به بخش شاهیوند دوره چگنی و جم آستان شیرز در شهرستان کوهدشت، 2 مادر باردار و یک بیماری سکته مغزی را به بیمارستان امام خمینی کوهدشت منتقل کردند.
 
قطع آب آشامیدنی پل‌دختر در پی سیلابی شدن رودخانه کشکان
سیلاب، آب آشامیدنی شهر پل‌دختر را قطع کرد.
فرماندار پل‌دختر گفت: در پی طغیان رودخانه کشکان خط لوله انتقال آب پل‌دختر که در امتداد رودخانه کشکان قرار دارد آسیب دیده و موجب قطع آب آشامیدنی شهر پل‌دختر شده است.
“نورالدین درمنان” افزود: در حال حاضر آب آشامیدنی بخشی از مناطق شهر با تانکر تأمین می‌شود.
وی گفت: به علت آب‌گرفتگی جاده سراسری خرم‌آباد پل‌دختر، این محور ارتباطی در کیلومتر 6 محور پل‌دختر به خرم‌آباد، کیلومتر یک محور معمولان به خرم‌آباد و کیلومتر 8 جاده معمولان به خرم‌آباد مسدود شده است.
ادامه مسدودی محور خرم‌آباد- اندیمشک
محور ارتباطی خرم‌آباد- پل‌دختر- اندیمشک به علت طغیان رودخانه کشکان همچنان مسدود است.
بر اساس اعلام مرکز مدیریت راهه‌ای اداره کل راه و شهرسازی لرستان محور ارتباطی خرم‌آباد- پل‌دختر- اندیمشک که از بامداد امروز به علت طغیان رودخانه مسدود شده بود همچنان بسته است و تلاش راهداران برای بازگشایی آن در چند محور ادامه دارد.
بر پایه این گزارش سایر جاده‌های اصلی استان باز و تردد در آن‌ها جریان دارد.
مفقود شدن کودک 5 ساله نورآبادی
یک کودک 5 ساله نورآبادی در جریان سیل امروز مفقود شد.
بر اساس اعلام یک خانواده ساکن نورآباد، صبح امروز یک کودک 5 ساله به نام مهدی مرادیان پس از خروج از منزل مفقودشده و تلاش خانواده برای یافتن وی نتیجه‌بخش نبوده است.
فرما‌نده انتظامی شهرستان دلفان دریافت گزارش مفقودی این کودک را تایید کرد و گفت: نیروهای امدادی برای یافتن کودک در تلاش هستند.
منزل این کودک در نزدیکی رودخانه شهر قرار دارد و با توجه به سیل امروز در شهر نورآباد، بیم آن می‌رود که طعمه سیل شده باشد.
درخواست آبفای لرستان از مردم پل‌دختر: در مصرف آب صرفه‌جویی کنید
در پی تخریب خط انتقال آب آشامیدنی شهر پل‌دختر در اثر طغیان رودخانه کشکان، شرکت آبفای لرستان از مردم این شهر درخواست کرد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به تخریب خط انتقال آب آشامیدنی شهر پل‌دختر در منطقه گل‌گل، آب آشامیدنی شهر 28 هزار نفری پل‌دختر در حال حاضر از یک مخزن 10 هزار مترمکعبی تامین می‌شود.
کرموند از مردم پل‌دختر خواست با توجه به محدودیت حجم مخزن، از آب‌لوله‌کشی حتی‌الامکان فقط برای آشامیدنی استفاده کنند.
وی گفت: در صورت همکاری مردم مخزن ذخیره آب پل‌دختر شهر نیاز اهالی را تا دو روز آینده تامین خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به احتمال زمان‌بر بودن تعمیر خط انتقال، دستگاه‌های بسته‌بندی آب به شهر پل‌دختر اعزام شده است که بر حسب نیاز آب آشامیدنی موردنیاز مردم را به‌صورت بسته‌بندی تامین خواهند کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: در حال حاضر به علت بالا آمدن سطح آب رودخانه کشکان تعمیر خط انتقال آب پل‌دختر امکان‌پذیر نیست.
وی گفت: نیروهای فنی شرکت در محل حضور دارند و به‌محض پایین رفتن سطح آب، کار تعمیر خط لوله را آغاز خواهد کرد.
 
آزادراه خرم‌آباد، پل زال مسدود شد.
مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: به علت جاری شدن سیل آزادراه خرم‌آباد به پل زال مسدود و ارتباط زمینی لرستان و خوزستان قطع شد
رضا آریایی گفت: با توجه به بسته شدن جاده خرم‌آباد، پل‌دختر اندیمشک از صبح امروز، در حال حاضر املا ارتباط زمینی لرستان با خوزستان قطع شده است.
وی گفت نیروهای امدادی برای بازگشایی این محورها همچنان در تلاش هستند. وی از ستاد بحران استان خوزستان خواست از عزیمت خودروها از این استان به سمت خوزستان تا اطلاع بعدی جلوگیری کند.
 شامگاه پنج‌شنبه آزادراه خرم‌آباد پل زال به علت رانش زمین و ریزش کوه در چند نقطه مسدود شده است.
با توجه به انسداد محور قدیم خرم‌آباد _ پل‌دختر به علت طغیان رودخانه کشکان از عصر دیروز تاکنون، بنابراین ارتباط جاده‌ای بین خوزستان و لرستان به‌طور کامل قطع شده است.
لازم است پلیس‌راه خوزستان از ورود خودروها از اندیمشک به سمت لرستان ممانعت به عمل آورند.
تلاش مدیریت آزادراه با همکاری راه و شهرسازی برای بازگشایی محور شروع شده است.
سیل به برق شهرستان پل‌دختر خسارت وارد کرد
‌مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان گفت: سیل بیش از 1 میلیارد تومان خسارت به تأسیسات برق پل‌دختر وارد کرده است.
 امرایی گفت: براثر سیل در پل‌دختر تیرهای برق شکسته شده و باید جابه‌جا شوند و تیرهای نو جایگزین آن‌ها شود.
وی افزود: تمام روستاهای استان برق دارند و تنها برق روستای مورانی قطع است.
امرایی اضافه کرد: راه شکافی برای این روستا تاکنون انجام نشده و چنانچه این راه‌شکافی زودتر انجام نشود، شاید به هیچ‌وجه نتوانیم برق این روستا را وصل کنیم.
مسدودی ۸۰ محور روستایی در لرستان
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: طی 72 ساعت گذشته با اطلاعات دریافتی با توجه به اینکه میانگین بارندگی‌ها در استان لرستان 127 میلی‌متر که بیشترین آن در حوزه دورود با 177 میلی‌متر و کمترین میزان بارندگی‌ها در الیگودرز با 60 میلی‌متر گزارش‌شده، عملیات بازگشایی محورهای مسدود به‌ سرعت در حال انجام است.
“شهرام ملکی” با بیان اینکه بارش‌های شدید شبانه‌روز گذشته اختلالاتی در محورهای مواصلاتی شهری و روستایی لرستان ایجاد کرده است، افزود: با بررسی‌های انجام‌شده نزدیک به 80 محور روستایی در محورهای مواصلاتی روستایی شهرستان‌های کوهدشت، دورود، خرم‌آباد، دلفان و دوره به علت بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های دائمی موجود در منطقه و یا جاری شدن حجم زیاد روان آب‌ها در مسیل‌های سطحی مسدود شده است.
 مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به بازگشایی محورهای روستایی پس از فروکش کردن روان آب‌ها اشاره و عنوان کرد: پس از فروکش کردن سطح آب‌ها شرایط کنترل‌شده و در صورت تخریب محور و ابنیه آن به‌ سرعت عملیات بازسازی و یا پاک‌سازی انجام‌ شده تا تردد در محورهای مسدود از سر گرفته شود.
 وی با اشاره به تخریب و جابجایی پل‌های موقت در محورهای کوهدشت و دوره براثر جاری شدن سیلاب در این مناطق بیان کرد: این پل‌های موقت که در آبان ماه سال گذشته در پی وقوع سیلاب در منطقه احداث‌شده بود امروز جابجا شده که پس از فروکش کردن آب با امکانات اعزام‌شده به منطقه شامل بلدوزر، لودر، جرثقیل و دیگر ماشین‌آلات سبک و سنگین موجود در منطقه این پل‌های موقت مجدداً نصب می‌شود.
 ملکی با اشاره به آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی اصلی استان لرستان تصریح کرد: محور خرم‌آباد به پل‌دختر و پل‌دختر به اندیمشک در حدود 4 مقطع از آن به علت بالا آمدن آب رودخانه‌های پل‌دختر مسدود شده و جاده را به زیرآب برده که با فروکش کردن آب در برخی نقاط عملیات پاک‌سازی انجام‌شده و تردد در این محورها در حال انجام است اما در دیگر بخش‌های محورهای یادشده با فروکش کردن آب عملیات پاک‌سازی انجام می‌شود.
 وی به آخرین وضعیت آزادراه خرم‌آباد پل زال اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی در حال بررسی اعمال وضعیتی جدید هستیم که اگر با این شرایط تردد برقرار شود تردد در این آزادراه آزادشده در غیر این صورت این محور همچنان تا صبح فردا مسدودی اعلام می‌شود.
 مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: در حال حاضر در برخی از نقاط آزادراه علاوه بر ریزش کوه، رانش زمین نیز اتفاق افتاده که خود شرایط تردد در این محور را ناممکن ساخته و تلاش‌ها با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان و مدیریت آزادراه که مسئول نگهداری این محور است، برای بازگشایی آن ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار