سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 78578
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شرط عربستان برای حضور حجاج ایرانی!
Print This Post

در حالی که با توجه به حوادث ناگوار و بی‌سابقه در موسم حج گذشته و پس از آن، انتظار می‌رود که مسئولان حج کشورمان شرط‌هایی با هدف تأمین امنیت حجاج در نظر بگیرند، گویا وزارت حج عربستان در کمال تعجب اقدام به تعیین برخی شرط و شروط برای پذیرش حجاج ایرانی کرده است!

سلام دلفان: سخنگوی وزارت حج عربستان اعلام کرد، وزیر حج این کشور در دیدار با هیاتی از ایران بر ممنوعیت تجمعات و سر دادن شعار و بالابردن صدا هنگام دعا خواندن در حین مراسم حج تاکید کرده است.به نوشته سایت شبکه الجزیره، «حاتم قاضی» گفت: وزیر حج عربستان پنج‌شنبه گذشته به اطلاع هیئتی از ایران رسانده که برپایی هرگونه راهپیمایی و تجمعات در اماکن عمومی مربوط به مراسم حج ممنوع است.

وی افزود، در این دیدار وزیر حج عربستان بر ممنوعیت سر دادن شعار و بالا بردن صدا در حین قرائت دعا تاکید کرده است.

شبکه خبری العالم در گزارش خود در این زمینه ادامه داد :وزیر حج عربستان ادعا کرده است که سر دادن شعار، مزاحم دیگر حجاج می‌شود.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که حجاج ایرانی در سال‌های اخیر و در موسم حج، هیچ‌گونه تجمعی نداشته و شعاری در اماکن عمومی شهرهای مکه و مدینه سر نداده‌اند و مراسم برائت از مشرکین هم در چادرهای عرفات برگزار می‌شد.

تنها مراسم برگزار شده در سال‌های اخیر، دعای کمیل در بین‌الحرمین مدینه منوره بود که به اذعان مقامات امنیتی شهر مدینه، با نظم و انضباط کامل و فراتر از تصور برگزار شده است.

اما سخنگوی وزارت حج عربستان با اشاره به درخواست وزیر حج این کشور در دیدار با هیئت ایرانی مبنی بر ضرورت شرکت حجاج در برنامه‌های توجیهی پیش از ورود به عربستان و پایبندی به طرح‌هایی که برای “حفاظت از حجاج” اجرا می‌شود، بار دیگر مدعی شد که ریاض از تمامی حجاج خارجی از جمله حجاج ایرانی استقبال می‌کند.

به نظر می رسد نگرانی از رسیدن پیام معنوی و روحانی مکتب اهل بیت (ع) به حجاج دیگر کشورها در قالب ادعیه و مناجات، یکی از مهمترین علل کارشکنی سعودی‌ها در پذیرش حجاج ایرانی است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار