سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 78640
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
خانه » اخبار برتر » جنازه کودک غرق شده دلفانی پیدا شد+ جزییات
Print This Post
پس از 4 روز جستجوی مردمی؛

عصر امروز جسد مهدی مرادیان کودک غرق شده دلفانی در رودخانه بادآور پس از 4 روز پیدا شد.

به گزارش سلام دلفان،جنازه مهدی مرادیان کودک 5 ساله دلفانی که 4 روز پیش در رودخانه بادآور غرق شده بود پیدا شد.DSC01953

شهرام شریفی یکی از یابندگان کودک غرق شده در گفتگو با سلام دلفان گفت: عصر امروز حدود ساعت 18 در فاصله 8 کیلومتری از شهر نورآباد( منطقه نام کمران – چال غلام) همراه 2 نفر از دوستان(جهانگیربخشیان، چنگیز شریفی) در حال جستجو بودیم که از دور پاهای این کودک را در کناره های رودخانه دیدیم که در ابتدا خیال کردیم پاهای یک عروسک است، پس از نزدیک شدن جسد این کودک را مشاهده کردیم که آسیبی هم ندیده بود و پس از اطلاع خانواده این کودک که با مردم در حوالی ما در حال جستجو بودند جنازه را به منزل این کودک منتقل کردیم و سپس به سردخانه بیمارستان انتقال یافت.
لازم بذکر است از  ظهر امروز عملیات جستجوی مردمی برای یافتن این کودک با حضور تعداد زیادی از شناگران در رودخانه بادآور شروع شده بود.

جستجوی کودک غرق شده دلفان (15)

جستجوی کودک غرق شده دلفان (1)

 1. نویسنده دیدگاه: ع_ميرتيموري
  فروردین ۲۹, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۳:۵۶

  سلام دلفان.ازكوهدشت.ازخاك طرهان ازشهري كه اولين باران واقعي آن آدريناي خردسال مارانه تنهاباپدرومادرش. نه بهنگام بازيگوشي دركناررودبلكه درخانه ودركنارپدرومادر .سيل اورانبرذسيل دخترك مارادرزيرزميني كه خانه اشان بودهمراه پدرومادري كه آنهاهم جوان بودنددرخانه اي به وسعت ده الي پانزده متردرزيرخشم خودخفه كردراه سيل خانه انهانبود.ندانم كاري عدهاي راه سيل راتنگ كرده بودندرودماچون بادآوردنيست خشكه روديست كه نخاله هاي ساختماني و زباله هادرآن ريخته مي شودساكنين شمال ميگوينداگردلسوزي بودمي توانست ازمرگ ادريناوپدرومادرش جلوگيري شود.من نميدانم مهدي كوچولوي زيباي ماچگونه طعمه بادآوردشده ازتصاويرشمارودي ديده مي شودكه غواصان حرفه اي هم باتوجه به آنهمه درخت وگياهان آبي وزباله نمي توانندنجات پيداكنند.كاش توضيحي بدهيدكه مهدي چطورقرباني رودگرديد.باري ماهمه راضي به قضاوقدرالهي هستيم ولي درشرع داريم كه باتدبيرازبلامي توان جلوگيركرد.اين مصيبت رابه پدرمهدي كه براي معاش مهدي وخانواده تابندرعباس رنج سفربه كارگري راطي كرده به مادرجگرسوخته ودوخواهرهمبازيش وبه همه ي دلفان تسليت مي گويم .خدايا قادراهمه راصبرعنايت فرما

 2. نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۳۶

  در مملکتی که گاه افراط و تفریط ش دردناک است .
  پس از گذشت چند روز از سیلاب لرستان وعزادار شدن چندین خانواده از مسئولین محترم حتی به زحمت نیفتاده که عرض تسلیتی اعلام کنند. که این موضوع باعث شد از طریق فضای مجازی متن های منتشرشود.
  درهنگام انتخابات یا مسائل سیاسی مردم نورچشم ،آقا و ارباب هستند. ولی همین که کار از کار گذشت دیگر مردم وظیفه داشتند که نردبان آقایان باشد.
  مادری داغ دیدیده که چند روز است خواب و خوراکش شیون و زاری است، امروز با همت مردم بله همان مردم که نقش نردبان دارند داغ این خانواده را از خود دانسته و دوشادوش خانواده عزادار آمدند ،حتی ساز و دهل هم قرار نداشت ، نواختن چمریانه بر آب و محل غرق شدن خردسال با شیون های مادرش هم صدا شد ، آب دیگر طاقت این همه مصیبت را نداشت چون دل او همانند مسئولین سیاه نیست اگر که الان کدر و تخریب کننده است ولی زلالی و پاکیش زبان زد هست .
  مهدی بی جان و نفس بعد از چهار روز دوری توسط چوپانی پیدا و به آغوش گرم مادرش برگشت اما ….
  لرستان عزادارست گویا در این سرزمین غریب و بی کس است .
  سال گذشته تصویری از کودک ۴ ساله سوری که در سواحل ترکیه پیدا که تیتر تمام رسانه ها شد و در هر تریبون سخنی از این کودک گفتند .
  حال کودک اهل شهرستان دلفان در استان لرستان غرق شد و پس از گذشت ۴ روز باهمت دلیر مردان لرستان و لطف خدای متعال برای تسکین خانواده داغ دیده کودک را به آغوش مادرش باز گرداند.
  لرستان عزادار است عزایش دردناک که در هر صحنه مردم غیور لر زبان زد هستند ولی به هنگام بودجه یا کمک و امداد اصلا دیده نمی شوند ، سرمایه ما که جوانان هستند از بیکاری تلف میشوند چون دلسوزی نیست .
  در آخر این عزای لرستان را تسلیت عرض میکنم .

  ولی اله میراسماعیلی

 3. نویسنده دیدگاه: پیمان رشیدی
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۴۰

  من اندیمشکی ام و لر هستم…واقعا تسلیت عرض میکنم

  • نویسنده دیدگاه: مرادی
   فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۱:۵۶

   سلام….این داغ بزرگ و به خانواده مهدی عزیز وتمامی مردم دلفان تسلیت عرض میکنم…..امیدوارم خدا به حق آبروی حضرت فاطمه(س) به خانوادش صبر بده

 4. نویسنده دیدگاه: کانال ادبی یک فنجان شعر داغ
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۰۵

  ⚫️#تسلیت

  آرام بخواب طفلکم؛ مثل همه شب‌هایی که مادر برایت لالایی می‌خواند
  و تو در آغوشش،مژگان مشکی و بلندت را آهسته بر هم می‌گذاشتی
  و با تکان های شیرین او در دریای خواب های زیبا غرق می‌شدی.
  آرام بخواب عزیزکم؛ به یاد آخرین بوسه ای
  که ماه بر روی گاهواره دریا بر گونه ات زد
  و اشک از چشمان وحشت زده ات گرفت و تو
  چه نرم بر این بستر غلطان به خواب ابدی فرو رفتی.

  ⚫️شهر من داغدار است…

  مصیبت وارده را به همه ی مردم دلفان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای خانواده ی آن کودک معصوم صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

 5. نویسنده دیدگاه: وحید عبدلی
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۰۶

  واقعا غم انگیز است..‌.

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۱۴

  به خانواده داغدار مهدی تسلیت عرض میکنم و از خداوند منان طلب صبر جمیل و اجر جزیل مینمایم.

  امیدوارم مرگ مهدی باعث شود فقر و محرومیت این منطقه را به گوش مسعولین برساند.آیا در کشوری که دم از قدرت میزند و حرف اول را درمنطقه میزند باید شاهد فاجعه ای این چنین باشیم.براستی چرا در ایران اسلامی که مدعی حقوق بشر است این همه تبعیض وجود دارد چرا نبود امکانات امدادی در لرستان بالاخص دلفان باید باعث زجر و شدت مصیبت وارده به خانواده مهدی شود؟که پس از ۴ روز تلاش مردمی جسد مهدی پیدا شود.
  چرا آقایان ساکتند کجایند آنان که هنگام انتخابات خواب و آسایش را از مردم میگیرند.دلفان الان نیازمند توجه و حضور آقایان مسعول است
  مسعولین باید جوابگو باشند؟
  دلفان نیازمند توجه بیشتر مسعولین است.بخدا باید جوابگو باشید ما که از حق شهروندی خود نمیگذریم الان جوابگو نباشند فردای قیامت حقمان را در درگاه عادل متعال مطالبه میکنیم.

 7. نویسنده دیدگاه: خسرو شهبازی
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۰:۰۷

  آرام بخواب دردانه ام؛ که لالایی امواج دریا صدای لالایی همه مادران
  زمین بود؛و نرمی آب ،دستان نوازشگری که موهای زیبایت را نوازش کردند تا تو آغوش گم
  کرده مادرت را بهانه نکنی.
  آرام بخواب نازدانه ام؛ که چندین روز است
  به یاد تو و با دیدن کودکم که در آغوشم به خواب میرود؛ چشمهایم عجیب بارانیست.
  آرام بخواب عروسکم؛ و بدان که بدن نحیف و
  رنج دیده تو ،خود یک دنیا حرف برای گفتن دارد و هشداری است برای همه آنهایی که می بینند
  درندگان جهان چگونه سرخوشانه “برجام”
  های شرابشان تلنگر میزنند تا برجانمان شوند.

 8. نویسنده دیدگاه: محمد امین نوری.تبریز
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۰:۴۰

  با سلام و احترام
  مصیبت جانسوز غرق شدن کودک همشهری نازنینمان مهدی عزیز در سیل اخیر که موجب تالم و تاثر همه همشهریان نوعدوست گردید را به دلفان و دلفانیان داغدار بویژه خانواده این عزیز معصوم تسلیت عرض مینمایم.
  از خالق یکتا برای خانواده این عزیز معصوم سفر کرده صبر و شکیبایی مسئلت مینمایم.
  از راه دور مراتب همدردی خود را اعلام نموده، ما را در غم خود شریک بدانید.

 9. نویسنده دیدگاه: Z:masoumi
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۸:۴۴

  در هیاهوی ظلمت این روزها، وقتی تمام چشم ها به دنبال نویدیست برای زندگی کردن، وقتی سایه ی ظلم بر سر اهالی این دیار نمایان میشود و ما را در بر میگیرد، پژواک صدای مهدی عزیز که دست نجاتی میخواهد که در برابر عظمت و خروش آب بایستد و به یاریش برود، شنیده نخواهد شد. مهدی عزیز طنین صدایی کودکانه ات وقتی ما را برای کمک فرا میخواندی در میان صدای خفه ی ستم گم شد و آب تو را در برگرفت، تو در آب ارامیدی. اما ملولیم از اینکه خاطر هیچ کس از مسؤلین ازرده خاطر نشد و تو را در میان حرف هایشان گم کردند، ملولیماز فراموش شدن نبرد ناجوانه مردانه ات با آب وقتی از مرگ ناگورا تو سخنی به میان نمی اوردند، هوش از سخن می رود. مهدی جان تو آرامیدی و ارام گرفتی در آغوش سرد خاک اما ضجه های مادرت غمگین ترین زخمه یی خواهد بود که قلب مرا چنگ میزند. مهدی جان بخواب در خانه ی ابدیت، در دنیایی که ظلم نمیشود به مردم پایین دستی، اگر همه فراموش کرده اند تو را، اما در خاطر ما خواهی ماند، یادت جاودانه خواهد ماند…و سنگوراه های یادت در ساحل خیالمان خواهد ماند…. دلنوشته ی من به خانواده عزیز مهدی مرادیان. دلگیری از مسؤلین که حتی نامی از مرگ مهدی عزیز نمی آوردند و در گفتگوی خبری کشور گفته میشود در سیل فقط دو نفر کشته شدند آن هم از استان ایلام، و حتی نامی از ما نمیبرند

 10. نویسنده دیدگاه: عرفان سعیدی .کرمانشاه
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۲۲

  تسلیت میگم به خانواده مرادیان…ما که کاری از دستمون نمیاد جز تسلیت گفتن به بازماندگان.واقعا خیلی سخته به حق امام حسین کسی غم بچه ش رو نبینه.

 11. نویسنده دیدگاه: زهرا جلالوند. عضوشوراشهر
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۰:۰۸

  باسلام . دیروزغروب که به همراه همه ی اعضا شورا شهر به منزل این عزیز ازدست رفته رفتیم همزمان شد با بیرون کشیدن این طفل معصوم که از آب بیرون کشیده شده بود . ناله های مادر زجرکشیده وپریشان حالش که فرزندش را درآغوش کشیده بود دل هر انسانی رابه درد می آورد وزجرآورتر ازمانی بود که ، فرزندش راگرفتندکه به سردخانه شهرداری ببرند مادرش فریاد میزد که او راسیر دلش ندیده است . بدون شک داغ این لاله ی تازه شکفته مهدی عزیز موجب تاثر وتاسف شدید گردید و نه تنها دل خانواده مظلوم و داغدار ش جریحه دار شد، بلکه هر کسی که این داستان غم انگیز را شنید داغدار شد ، زیرا مهدی گل نو شکفته ای بود که هنوز فصل بهار را تمام نکرده بود که باد خزان پاییزی اورا پر پر کرد، و با معصومیت تمام به گل های بهشتی پیوست و با وداعی غم انگیز با همه ی بلبلان باغ سرود فراق سر داد و چه عاشقانه به دیدار خالق بی همتایش پر کشید.خواست خداوند دراین بوده وماهمه تسلیم دربرابر مشیت الهی ، این داغ سترگ را ابتدا به پدر ومادر آقا مهدی وسپس به همه مردم شریف و نجیب دلفان که دراین مصیبت شریک هستند صمیمانه تسلیت عرض می کنم، واز خدای بزرگ برای بازماندگان این عزیز صبر جمیل و اجر جزیل مسالت می نمایم.

 12. نویسنده دیدگاه: Marjan
  فروردین ۳۰, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۰۹

  مهدی جان ای زیبایی کوچک، به هنگام گذر از امواج سیلاب ها، مسئولین درصدد فراموش کردن تو بودند اما مردم دلسوز شهرت یاد تو را علم کردند و جسم بی جانت را به آغوش گرم خاک برگرداندن، مهدی جان یاد تو برای من و فرزندانم زنده خواهد ماند ای مرد کوچک شهر من سهم تو از این شکسته چنگ بی قانونی، فراموشی نیست و نخواهد بود، تو نماد تمام مظلومیت ها هستی، تو بزرگیت را ثابت کرده ایی، آیا بزرگ تر از اینکه جسم بی جانت وجود ها را به غَلَیان می اندازد…
  برای مسئولین شهرم، استانم و کشورم جای تأسف دارد که به راحتی میگویند در باران ساده عربستان چندین جا باخته داشته اند اما در سیلاب های کشورمان فقط دو نفر جان خود را از دست داده اند، پس سهم مهدی این آرام در آب خوابیده را در کجای قصه باید جستجو کرد؟؟؟…
  این غم بزرگ را به تمام هم شهریان عزیز به خصوص خانواده گرامیشان تسلیت می گویم امیدوارم هم دردی ما مرهمی باشد بر احساس زخم دیدیشان باشد.

 13. نویسنده دیدگاه: نا شناس
  فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۰:۰۲

  تسلیت به پدرومادرش که خاطره این کودک معصوم هرگز از ذهنشان جدا نمیشود امید است این رنج واندوه دلیلی باشد که بستر سازی مناسبی برای رودخانه باداور توسط مسئولین امر صورت گیرد تا شاهد رنجی دیگر نباشیم

 14. نویسنده دیدگاه: رسول حاجی زاده
  فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۰:۲۴

  بمان مادر بمان در خانه خاموش خود مادر
  که باران بلا میباردت از آسمان بر سر
  در ماتم سرای خویش را بر هیچکس مگشای
  که مهمانی به غیر از مرگ را بر در نخواهی دید

  بمان مادر بمان در خانه خاموش خود مادر
  زمین گرم است از باران بی پایان خون امروز
  ولی دلهای خونین جامگان در سینه ها سرد است
  مبند امروز چشم منتظر بر حلقه ی این در
  که قلب آهنین حلقه هم آکنده از درد است

  نگاه خیره را از سنگ فرش کوچه ها بردار
  که اکنون برق خون می تابد از آینه ی خورشید
  دو چشم منتظر را تا به کی بر آستان خانه میدوزی
  تو دیگر سایه فرزند را بر درنخواهی دید

 15. نویسنده دیدگاه: اسماعیل زارعی
  فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۴۰

  ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدار آقای مرادیان ، فقط می توان گفت که :
  عزیزم چه غریبانه رفت از این خانه

  هم سوخته شمع و هم سوخته پروانه

  روحش شاد باد .

  زارعی زوارکی از تهران

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار