سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 78826
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » گزارش برنامه 90 پس از دربی؛نگرفتن پنالتی استقلال و اعتراف مظلومی +عکس
Print This Post

برنامه این هفته نود تحت تاثیر حواشی و نتیجه دیدار تیمهای استقلال و پرسپولیس قرار داشت و کارشناس داوری این برنامه اشتباهات بزرگ داور دربی را اعلام کرد.

به گزارش سلام دلفان، طبق روال هر دوشنبه شب، برنامه 90 روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبالی هفته اخیر کشورمان پرداخت. دربی 82 بدون شک حساس‌ترین بازی لیگ در هفته گذشته بود و بیشتر زمان برنامه به این موضوع اختصاص داشت.

سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب زیباترین دربی سال های اخیر پخش شد که شامل گزینه های زیر بود:

۱- استقلال ۳ پرسپولیس ۲ : اسفند ۹۳ (گل برتری پیروز قربانی)
۲- استقلال ۳ پرسپولیس ۰: آذر ۹۰ (آخرین برد استقلال در جام حذفی)
۳- پرسپولیس ۳ استقلال ۲: بهمن ۹۰ (گل های ایمون زاید)
۴- پرسپولیس ۴ استقلال ۲: فروردین  (دربی ۸۲ آخرین دربی)

گزارشی از حواشی قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی و مشخص شدن تیم های هم گروه ایران پخش شد.

برندگان نظرسنجی برنامه گذشته نود کسانی که بودند که نتیجه ۴-۲ یا همان عدد ۲۴ را ارسال کردند و به همین بهانه ابراهیم پور همسر مرحوم هادی نوروزی روی خط تلفنی آمد و قرعه کشی مسابقه به کمک او انجام شد. جالب بود که همسر هادی نوروزی عدد ۲۴ را انتخاب کرد و یکی از برندگان برنامه غلامعلی ابراهیم پور کلیجی از بابل پدر همسر نوروزی بود که  عدد ۲۴ را برای برنامه ارسال کرده بود و احتمال برنده شدن او یک به هزار بود!

معصومه ابراهیم پور گفت اتفاقاتی در حال رخ دادن است که به زنده بودن ۲۴ ابدی ایمان پیدا کرده ام. من و پدرم و کل خانواده عدد ۲۴ را ارسال کردیم، در بازی رفت هم وقتی پرسپولیس عقب بود هانی گفته بود بابا به من گفته گل می زنیم.

پیش از پخش 90 درجه کلیپ زیبا از صحنه های جذاب دربی با موسیقی پخش شد.

جدول لیگ برتر مرور شد و با بررسی نمودار روند حرکتی تیم های مدعی در جدول لیگ بازی های باقی مانده تا انتهای فصل عنوان شد.

بازی تیم های پدیده و گسترش با برتری تیم مشهدی به عنوان اولین بازی هفته پخش شد. پس از آن مسابقه تراکتورسازی و صبا با تساوی دو تیم در تبریز روی آنتن رفت.

محمد فنایی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و داوری دو بازی پخش شده بررسی شد که فنایی درباره مسابقه پدیده – گسترش فولاد گفت: روی گل پدیده بازیکن این تیم با پشت روی بازیکن گسترش فولاد خطا کرد.

مسابقه تراکتورسازی -صبا: روی تکل شدید بازیکن تراکتور و زدن با کفش به شکم بازیکن صبا کارت زرد کافی بود.

بخش اول گزارش حواشی پیش از دربی در سطح شهر و گفتگو با هواداران و مردم پخش شد.

مصاحبه با پروفسور سمیعی نابغه پزشکی مغز و اعصاب کشور در خصوص علاقه مندی های او به فوتبال و حضور در دربی تهران بخش بعدی بود. (فیلم)

حرفهای جالب پروفسور سمیعی

پروفسور سمیعی یکی از مهمانان ویژه دربی بزرگ پایتخت بود.او درباره این بازی گفت:«می دانم که این بازی یکی از بازی های جالب لیگ ایران است.خداوند فرصتی به ما داد که این بازی را از نزدیک تماشا کنیم.البته از دور خبرها به ما می رسد.باید بگویم که در ایران پرسپولیس و استقلال تک نیستند.تیم های دیگر هم در شهرستان ها هستند که طرفداران زیادی دارند و خیلی قوی شده اند.»

پروفسور سمیعی ادامه داد:«من فوتبال ایران را دنبال می کنم.شهر تبریز و تیم تراکتورسازی را.آنها خیلی از بازی ها را برده اند.من بیشتر طرفدار تیم ملی هستم و هر جا که تیم ملی بازی کند پیگیر نتایج آن هستم.دوست دارم ببینم ایران چه کار می کند.»

او با بیان اینکه فرصت نمی کند تمام بازی های فوتبال را تماشا کند ادامه داد:«سعی می کنم نتایج را از اینترنت دنبال کنم.فکر می کنم ایران به یک آکادمی فوتبال نیاز دارد تا بچه های ایران فوتبال را خیلی زودتر آغاز کنند.بچه ها عاشق فوتبال هستند و در آینده ای نزدیک می توانیم بهترین تیم های فوتبال را در دنیا داشته باشیم.»

یکی از افتخارهای ایران در پایان حرفهایش یک توصیه پزشکی هم به ورزشکاران می کند و می گوید:«بازیکنان باید سعی کنند قبل از مسابقات خیلی مهم و کلیدی افکار خودشان را به مسائل فرعی معطوف نکنند.من به آنها قول می دهم آنها اگر این کار را بکنند می توانند در زمین دو برابر بهتر بازی کنند.مغز ورزشکار است که آنها را در زمین هدایت می کند.»

صحبت های تاج درباره نقطه تاریک دربی

رییس سازمان لیگ با حضور روی خط برنامه نود درباره فروش بیش از حد بلیت بازی دربی پاسخ داد.

او در این باره گفت: بلیت الکترونیکی فروختیم اما اتفاقی که افتاد عده زیادی از مردم طبق عادت بدون بلیت حضور یافته بودند. به همین منظور افرادی که بلیت داشتند پشت سر این افراد گیر کرده بودند و کاری هم از دست نیروی انتظامی بر نمی آمد. صبح اعلام کرده بودم که کسی به استادیوم نیاید و همه بلیت ها فروخته شده است.
وی ادامه داد: کسانی نیز بدون بلیت در استادیوم حضور یافته بودند و با شکستن درب قصد ورود داشتند که به همین منظور نیروی انتظامی مجبور به برخورد با آنها شدند.

مهدی تاج در مورد راهکارش برای عدم تکرار این مساله در آینده گفت: ما رو به جلو می رویم. اگر نگاهی به دربی های قبل بیاندازید متوجه می شوید که رو به جلو می رویم. ما طبق اطلاعیه ای اعلام کردیم کسانی که بلیت داشتند و نتوانستند بیایند ما بلیت او را دوباره شارژ می کنیم. به هرحال باید طبقه دوم صندلی گذاری شود و شماره گذاری شود. تنها مشکل این بازی بحث بلیت فروشی بود که امیدوارم این مساله نیز برطرف شود.

رییس سازمان لیگ در ادامه صحبت هایش درباره حساسیت لیگ دسته اول و راهکار آنها برای این مساله گفت: ما کاملا لیگ دسته اول را در هفته پایانی زیر نظر خواهیم گرفت.

واکنش بازیکن سابق رئال به دربی تهران

میشل سالگادو که امروز در ایران حضور یافته بود در گفتگویی با دوربین برنامه نود درباره دربی نیز صحبت کرد.
او در ابتدای صحبت هایش گفت: خیلی خوشحالم که برای سوم به ایران آمدم. بار اول برای مصاحبه تلویزیونی، دفعه دوم برای یک بازی و بار سوم نیز برای آکادمی رئال ومسائل مربوط به آن.مدافع سابق رئال در رابطه با دربی تهران گفت: می دانم بازی حساسی است و با شرایط آن کاملا اگاه هستم. بازی رئال و بارسا البته کاملا متفاوت است. چون این دربی می تواند دنیا را به عنوان طرفدار بارسا و رئال تقسیم کند.

وی ادامه داد: راجع به طرفداران دو تیم زیاد شنیده بودم. از من خواسته بودند برای تماشای این دربی به تهران سفر کنم و با چنین طرفدارانی مشخص است دربی بزرگی بوده است.

سالگادو در رابطه با طرفداری نیز اینطور توضیح داد: برای ما نیز اینطور است. دوست دارم رئال ببرد و بارسا ببازد. برد در دربی باعث می شود طرفداران تمام اشتباهاتت را ببخشند. وقتی با برد برگردی مثل پادشاه با تو برخورد می کنند و می توانی در رستوران غذای مجانی بخوری اما وقتی ببازی بهتر است یک هفته در خانه حبس شوی! مسلما این مساله در ایران هم اینطور است و طرفداران دو تیم چنین حسی دارند.
او در توصیه ای به طرفداران استقلال گفت: چیز سختی است که بخواهم بگویم. مسلما آنها خیلی ناراحت هستند. خوبی فوتبال این است که شانس مجدد داری و زندگی هم در جریان است.

بخش دوم حواشی قبل از دربی پخش شد که شامل مشکل عیجب بلیت فروشی بازی و جلوگیری از ورود تماشاگران دارای بلیت به ورزشگاه بود.

گزارش دیدار پرسپولیس – استقلال که با نتیجه 4 بر 2 به سود قرمزها به پایان رسید، پخش شد.

*استقلال 1589 روز بدون برد مقابل پرسپولیس

*زودترین گل 17 سال اخیر پرسپولیس در دربی

*طارمی پنالتی خراب کن ترین بازیکن لیگ

*پرسپولیس هر 3 پنالتی آخر مقابل استقلال را هدر داده است.

*پرسپولیس برد 4 گله خود را پس از 44 سال تکرار کرد.

نمرات سرخابی‌ها در دربی 82

*پرسپولیس

*استقلال

*کارشناس داوری دربی توسط فنایی: (فیلم)

*گل اول پرسپولیس صحیح بود و طارمی در آفساید نبود.

*پنالتی برای استقلال در محوطه جریمه پرسپولیس گرفته نشد. (خطای هند بازیکن پرسپولیس صحیح بود) در این زمان شاگردان برانکو با یک گل از استقلال پیش بودند.

*رامین رضائیان می‌توانست با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج می‌شد.

*خطای پنالتی که در نیمه دوم برای استقلال گرفته شد، صحیح بود.

*در محوطه جریمه پرسپولیس خطا بر روی برهانی در نیمه اول صورت نگرفت و پنالتی برای استقلال نبود.

*ضربه پنالتی برای پرسپولیس صحیح بود و ضربه طارمی که توسط رحمتی مهار شد، به هیچ وجه گل نشد.

آنالیز بازی پرسپولیس – استقلال

میزان دوندگی بازیکنان پرسپولیس و استقلال

در ادامه پرویز مظلومی سرمربی تیم فوتبال استقلال روی خط تلفنی برنامه آمد.
مظلومی:من همان پرویزی هستم که 4 دربی را برده بودم

سرمربی استقلال که مهمان تلفنی برنامه نود بود در ابتدای حرفهایش گفت:«من یک بار دیگر عذرخواهی می کنم از هواداران استقلال که باعث ناراحتی آنها شدیم.ما می خواستیم یک بازی خوب انجام بدهیم.بازیکنان ما برای باخت به زمین نرفته بودند و خوشخالیم از اینکه بازیکنان دو تیم یک بازی خوب را انجام بدهند.من از همان روزی که به استقلال آمدم دنبال این بودم که تیم خوب بازی کند.دربی بازی پر گلی بود و کسل کننده نبود.نمی خواستم دفاع کنم و صفر – صفر شود تا برای خودم کارنامه درست کنم.»

او این را گفت و ادامه داد:«دربی حساسیت های زیادی دارد.ما دقیقه 5 گل خوردیم.پرسپولیسی ها انگیزه داشتند.برگشتن به بازی خیلی سخت بود.ما حلمه کردیم،موقعیت گل ایجاد کردیم.توجیه نمی کنم اما برای ما پنالتی نگرفتند.من اعتقاد دارم خطا روی آرش هم پنالتی بود.به استقلال ضربه خورد.تیم ما داشت حمله می کرد که عادل شیحی را از دست دادیم.در واقع برنامه ما بهم خورد.در دربی جمع کردن بازی خیلی سخت است.»

قبول دارید که پرسپولیس از شما بهتر بازی کرد؟مظلومی در این مورد گفت:«ما اشتباهات فاحشی داشتیم.پرسپولیس از اشتباهات فردی ما استفاده کرد اما اینکه آنها خوب بازی کردند شکی وجود ندارد.»

او درباره شعار هواداران و افت تیم استقلال هم گفت:«دلیل دارد.ما ضربه مهلک را از وسط زمین خوردیم.ما در نتایج اخیر استقلال روی روزبه چشمی حساب باز کرده بودیم اما متاسفانه این بازیکن را چند هفته است که در اختیار نداریم.باشگاه هم تلاش کرد برای ما در نیم فصل برای میانه زمین بازیکن جذب کند که این اتفاق نیفتاد.من همان پرویزی هستم که چند دربی را بردم اما این بی انصافی است که بعضی ها می گویند مربی خارجی می خواهم.»

او درباره تعویض خسرو حیدری هم گفت:«این تصمیم را از روی نیمکت گرفتیم.اگر خسرو در زمین می ماند خیلی بهتر بود.»

او درباره کنار رفتن فرزاد مجیدی هم گفت:«هواداران باید خویشتن دار باشند.این تصمیم باشگاه بود.مجیدی زحمات زیادی کشیده است.فعلا سرپرست منصور پورحیدری است نه کس دیگری.»

مظلومی در پایان از هوادارانش خواست که به ورزشگاه بیایند و در 4 بازی باقیمانده از استقلال حمایت کنند چون تیم او هنوز هم یکی از شانس های قهرمانی است و در فینال جام حذفی هم حضور دارد.

تصاویری از دیدار تیم های استقلال خوزستان – نفت تهران ، استقلال اهواز – سپاهان ، راه آهن – ذوب آهن ، سیاه جامگان – سایپا ، فولاد خوزستان – ملوان بندر انزلی به همراه مصاحبه های بازیکنان و مربیان و حواشی دیدارها پخش شد.
گزارشی از عملکرد بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های خارجی از جمله مجتبی جباری ، پور علی گنجی، نکونام، سردار آزمون، عزت الهی، محمدی، بیت آشور، حاج صفی، علیرضا جهانبخش مورد بررسی قرار گرفت.
داوری دیدارهای باقی مانده با کارشناسی محمد فنایی مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه نظرسنجی:

در پایان نظر سنجی دربی 82 با اختلاف بالا زیباترین دربی دهه اخیر انتخاب شد.

انتقاد مردم از مدیریت تاج در سازمان لیگ/ نگرفتن پنالتی استقلال و اعتراف مظلومی +عکس و فیلم
برنامه این هفته نود ساعت 2 بامداد سه شنبه به پایان رسید./ مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار