سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 7915
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » معضلی به نام رودخانه شهر…
Print This Post
در شهرستان نوراباد شاید کمتر کسی باشد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این رودخانه آشنا نباشد. رودخانه ای که به متراج تقریبی 4500 متر از وسط شهرمان ...

در شهرستان نوراباد شاید کمتر کسی باشد که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این رودخانه آشنا نباشد. رودخانه ای که به متراج تقریبی 4500 متر از وسط شهرمان میگذرد شاید اوج نمود آلودگی این رودخانه که خیلی افراد این رودخانه را به عنوان یک منبع بزرگ آشغال فرض کرده اند و بعضا اشغال های خود را در این مکان تخلیه میکنند پل شهرداری است که حتما هر روز شهردار و اعضای محترم شهرداری این صحنه رو میبینند اما متاسفانه به نظر میرسد که همچنان با این رودخانه یا شاید بهتر اصلاح کنیم و بگوییم سطل آشغال بزرگ شهر هیچ مشکلی ندارند.!!

pic006

نکته جالب این است که با مصاحبه ای که از مردم سطح شهر و مخصوصا افرادی که در نزدیکی این رودخانه زندگی میکنند همگی به اتفاق از بوی بد و صحنه بسیار زشتی که این رودخانه به وجود آورده گلایه مند بوده اند اما گویی این بو به مشام مسئولین نمیرسد یا شاید نمیخواهند که برسد!

pic003

pic003

pic001

pic002

یکی از مردم شهر که حسابی هم دل پری داشت از این قضیه در مصاحبه با خبرنگار ما عنوان کرد که به خاطر این بوی بد رودخانه خودم شخصا دست به کار شدم و با یک بیل شروع به لایه روبی قسمتی از این رودخانه کردم تا مسیر آب به صورت موقت باز شود  و به خاطر این کار ، مشکلات عفونی برایم به وجود آمد که مدتی در بیمارستان بستری بودم.

pic004

pic011

حرف های این همشهری عزیز و همه مردم شهر که خواستار حل این مشکل هستند نماینگر درخواست همه مردم شهردر حل فوری این معضل هستند .

pic002

با نگاه اجمالی به همه شهرهای دیگری که با این مشکل مواجهه بوده اند و حل این مشکل توسط آنها میبینیم که در مثلا  شهر قم با هدایت صحیح اب رودخانه و لایه روبی کامل مسیر این رودخانه به عنوان یک پارکینگ عمومی تبدیل شده که به عنوان یک منبع درامد زا برای شهرداری تبدیل شده یا در بقیه شهر های دیگر کشور که همگی با مدیریت صحیح و کارامد این مشکل حل شده است …

pic013

اما یادمان باشد که تفاوت زیادی هست بین فردی که خوابیده است و کسی که خود را به خواب زده است

مسئولین عزیز شهرمان هر کدام به نحوی سهیم هستن در این معضل و جالب است که همگی هم خواستار حل این مشکل هستن اما وقتی پای عمل به میان می آید هر کدام تقصیر و کوتاهی را به گردن دیگری می اندازند تا همچنان ما مردم شهر تاوان کم کاری و کوتاهی انها را بدهیم.

 pic012

در ادامه خبرنگار ما به سراغ دکتر نورایی مطلق رفته تا نظر ایشان رو هم از دید یه پزشک در این باره جویا شود.

pic005

با سلام و عرض خسته نباشی به شما لطفا نظر خودتونو راجب رودخانه داخل شهرستان از دید یک پزشک بفرمایید؟

معضل رودخانه داخل شهر تمام اقشار شهرستان رو تحت تاثیر قرار خواهد داد از لحاظ بهداشتی به دلیل تجمع خیلی زیاد آشغالها در اطراف این رودخانه به طبع به دلیل حضور پشه های زیاد اطراف این مناطق و انتقال این آلودگی ها به مواد غذایی من جمله میوه به دلیل نزدیکی بازار میوه فروش ها به این رودخانه این انتقال الودگی در نهایت به بدن مردم خواهد رسید و باعث ایجاد بیماریهای زیادی مثل انواع اسهال ها خواهد شد.و به طبع به دلیل بالا بودن سطح بیماریهای عفونی در شهرستان این بالا بودن نسبت بیماری های عفونی بی ارتباط با این رودخانه نیست.

توصیه شما آقای دکتر به خوانندگان ما که در همجواری این رودخانه هستن چیه؟

بنده به همه خانواده های همجوار با این رودخانه توصیه میکنم که برای جلوگیری از انتقال  میکروب و عوامل بیماریزا از  پنچره های توری استفاده کنند و حتما بهداشت فردی و در نظافت میوه ها و هر عاملی که در ارتباط با این عوامل بیماری زاست دقت و اقدامات لازم رو انجام بدهند.چرا که عزیزانی که در همجواری با این رودخانه هستند به طبع به صورت خیی بیشتر در معرض بیماری های عفونی هستند.

توصیه شما به مسئولین شهرمان چیست.؟

من به عنوان یک شهروند دلفانی خواهشمندم که مسئولین عزیز شهرمان دست از کم کاری و بی توجهی نسبت به این معضل بردارند و در حل هر چه سریعتر این معضل کمک کنند تا همه بتونیم از شهر خودمان بیشتر از پیش لذت ببریم. 

pic004

pic005

pic010

pic009

pic001

pic008

و اما حرف آخر ما :

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من .. آنچه به جای نرسد فریاد است فریاد

 1. نویسنده دیدگاه: امیر
  تیر ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۴۲

  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
  غلط تایپیش زیاد بود ولی در کل گزارش خوبی بود

 2. نویسنده دیدگاه: کس مزان
  تیر ۹, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۵۸

  با تشکر از بچه های گل سلام دلفان
  خیلی زحمت کشیدید
  ولی کو گوش شنوا؟!
  اینا تا وقتی اسمشون مسئوله همش ثزوت جمع میکنن و به فکر خودونن.
  مردم کدومه؟ شهر کیلو چنده؟
  والله…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار