سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 79947
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، مستقلین و اعتدالی‌ها چند کرسی در بهارستان دارند؟
Print This Post

با مشخص شدن نتیجه دور دوم انتخابات، یک بررسی دقیق از حضور گرایش‌های مختلف در جمع منتخبان مجلس دهم نشان می‌دهد اصولگرایان با کسب حدود ۱۱۸کرسی حائز اکثریت مجلس شدند.

به گزارش سلام دلفان، با مشخص شدن نتیجه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک بررسی دقیق از حضور گرایش‌های مختلف در جمع منتخبان مجلس دهم نشان می‌دهد که اصولگرایان با کسب حدود 118 کرسی حائز اکثریت مجلس دهم شدند.

حدود 55 نماینده منتخب مجلس دهم در تبلیغات انتخاباتی خود رسماً اعلام کرده‌اند که هیچ گرایش خاص جناحی ندارند و به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات شده‌اند.

اصلاح‌طلبان نیز که تحت عنوان لیست امید وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده‌ بودند، موفق شدند حدود 96 کرسی از مجلس دهم را در اختیار بگیرند که با این توصیف باید گفت، اصلاح‌طلبان دومین جریان سیاسی غالب در بین 4 جریان سیاسی حاضر در مجلس دهم خواهند بود. نکته مهم دیگر آنکه برخی افراد حاضر در لیست امید همانند، کاظم جلالی، بهروز نعمتی و علی مطهری که با عنوان این لیست وارد مجلس شده‌اند، خود را اعتدالی خوانده و از اصلاح‌طلب تلقی کردن خود استنکاف دارند.

برخی نمایندگان منتخب نیز با عنوان اعتدال و حامی دولت(دولت یازدهم) وارد عرصه رقابت انتخاباتی شده بودند که این جریان حدود 20 کرسی را در مجلس دهم خواهد داشت که با این حساب حامیان دولت یازدهم در مجلس دهم اقلیت محض خواهند بود و بعد از اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، مستقلین، چهارمین جریان سیاسی حاضر در مجلس دهم خواهند بود.

اکثریت قابل توجه از 55 نماینده منتخب مستقل کسانی هستند که به دلایل محدودیت در لیست ائتلاف اصولگرایان در لیست این جبهه سیاسی قرار نگرفته و طبق آنچه خودشان گفته‌اند به جریان سیاسی اصولگرایان گرایش دارند.

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیته ساماندهی اصولگرایان در همین زمینه گفت: گرچه جریان اصولگرایی در مجلس دهم به تنهایی حائز اکثریت است، اما برخی دیگر از نمایندگان منتخب که در لیست ائتلاف اصولگرایان حضور نداشتند، اصولگرا هستند و خودشان برای پیوستن به فراکسیون اکثریت مجلس اعلام آمادگی کردند و لذا اصولگرایان در مجلس صاحب فراکسیون اکثریت خواهند بود.

منبع: تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: احسان
  اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۱:۲۸

  خخخ چرا کامنت منو نمیذارید؟ شما هم که اهل سانسورید!
  خدایی اون کامنت در حدی بود که سانسور بشه؟ تحمل یه شوخی هم ندارید؟!!! از سایت های اصلاح طلب یاد بگیرید

  • نویسنده دیدگاه: عبدالله
   اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۰:۲۴

   لیست امید 121 کرسی رو بدست آورد اصولگرایان 92 کرسی و بقیه مستقل

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار