سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 79996
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » وصایای معلم شهید ایوب شیرخانی خطاب به دانش آموزان و معلمان + زندگینامه و عکس
Print This Post
به مناسبت روز معلم

متن وصیت نامه:پیام به دانش آموزان:خوب درس بخوانید و تقوا رافراموش نکنید زیرا علم در کنار تقوا خوب است به تنهایی ارزشی ندارد. پیام به معلم:سنگر تعلیم وتربیت را حفظ کنید اول تقوا رابیاموزید بعد علم را.

به گزارش سلام دلفان- معلم شهید ایوب شیر خانی فرزند محمد درسال 1341 درشهرستان هرسین از توابع استان کرمانشاه متولد گردید خانواده شهید در سال 1343 به شهرستان نورآباد لرستان که در آن زمان بخش بود مهاجرت نمودند این شهید والا مقام تحت تربیت پدر ومادر خود که خانواده مذهبی ومتعهد بودند قرار گرفت.

Scan10016

دوران تحصیلات ابتدایی را در دبستان ادب گذرانده وپس از آن وارد مدرسه راهنمایی مجیدی شد ودر این دوران کم کم نبوغ سرشار نامبرده برای معلمان وهمکلاسان روشن گردید وجزء دانش آموزان ممتازمدرسه بود .

شهید علاوه براینکه از نظر درسی سرآمد بود، در انجام دادن تکالیف دینی از قبیل نماز و روزه پیشتاز بود و در تیم فوتبال شهر پذیرفته شد، بعد از اتمام تحصیلات راهنمایی وارد مقطع متوسطه گردید و در دبیرستان امام خمینی (ره) همین شهرستان به مدت 3 سال در در رشته فرهنگ وادب مشغول به تحصیل و در این دوران از نظر درسی واخلاقی شهره عام وخاص گردید. در میان  همکلاسان ومعلمان وهمشهریان بعنوان یک دانش آموزی خوش اخلاق منظم وشجاع شناخته شد.

برای کسب مدرک دیپلم به شهرستان نهاوند مهاجرت نمود ودر سال 1360 از دبیرستان الفتح موفق به کسب مدرک دیپلم گردید .سالهای آخر تحصیل این شهید مصادف بود با شروع انقلاب اسلامی .

از آنجایی که درخانواده مذهبی پرورش یافته بود ودارای هوش سر شار بود ونبوغ مثلال زدنی بود وضعیت آن زمان را به خوبی درک نموده وبه امام خمینی (ره) وآرمانهی بلند او عشق می ورزید و در بیداری مردم شهر وهمکلاسی های خود تا سرحد امکان کوشش می نمود شهید والا مقام در سال 1361 با دختری از خانواده ای مذهبی ازدواج نمود که حاصل این ازدواج 2 دختر که یکی پس از شهادت وی به دنیا آمد می باشد .

شهید در سال 1361 به عنوان دفتر دار دبیرستان امام (ره)نورآباد مشغول به کار ودر سال 1362وارد مرکز تربیت معلم شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه و با مدرک فوق دیپلم ادبیات فارسی فارغ از تحصیل  گردید.

وی در سال 1364 به عنوان مدیر مدرسه راهنمایی شهیدمطهری نورآباد مشغول به کار شد ودر این مدت کوتاه به عنوان یک الگوی قابل قبول برای همه همکاران پذیرفته شد از نظر اخلاقی فردی مهماننواز- خوشرو- شجاع –متواضع – مودب وشوخ طبع بود ور درمیان اقوام وفامیلها بعنوان یتیم نواز یمهربان و دلسوزی مشهور بود .

Scan10018

تااینکه در 22 فروردین 1365 همراه سایر همکاران ومردم دلاور استان لرستان به منطقه غرب اعزام شد ودر تیپ 110 شهید بروجردی مشغول به خدمت شد و در 24 اردیبهشت سال 1365 در منطقه عملیاتی حاج عمران به فیض شهادت نائل گردید، روحش شاد ویادش گرامی باد.

Scan10015

بخشی از وصیت نامه شهید خطاب به دانش آموزان ومعلمان ثبت شده در دفتر خاطرات با دست خط خود ایشان:

Scan10020Scan10019

گرد آوری توسط راهنمای ارشد ستادشاهدوامور ایثار گران شهرستان نورآباد دلفان اردیبهشت/ 1387

 1. نویسنده دیدگاه: نوری از صنعت مس
  اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۴:۱۸

  روح پاک و مطهر این شهید والامقام با حسین شهیدان محشور باد.

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۴:۴۵

  الله اکبر درود به روان پاکت تشکرفراوان از پایگاه ولایت مدار سلام دلفان

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما
  اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۰:۱۳

  خداوند غرق رحمت و مغفرت کنه این بزرگوار رو ذکر خیر ایشان همیشه در خانواده ما هست

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار