سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8033
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » عدّه ای بی رحمانه اجاره خانه ها را بالا می برند/ پولی که از راه بی رحمی به دست می آید خوردن ندارد
Print This Post
امام جمعه نورآباد:

عده ای تماس می گیرند، گله دارند، مستأجر اند. من در این روز و در جمع شما عزیزان که اعتقاد به روز جمعه دارید؛ عرض میکنم متأسفانه دارد بی رحمی اتفاق می افتد،بعضی ها اگر یک طبقه خانه دارند، می خواهند زندگی خود را با آن اداره کنند و اجاره را بالا می برند. رحم داشته باشند افراد تا خدا هم به انان رحم کند.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجت السلام والمسلمین سید جعفر مرادیانی در خطبه ی اول نماز جمعه مورخ 7 تیرماه پس از دعوت مردم به تقوای الهی به بیان ویژگی های حضرت زهرا(س) پرداخت.

وی ادامه داد: برخی از ضرب المثل ها هستند که با آیات و روایات ما سازگاری ندارند که یکی از این ضرب المثل ها این است: چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. این با روایات ما منافات دارد، با فرهنگ ایثار منافات دارد.

وی ادامه داد:ایثار یعنی اینکه انسان خودش گرسنه باشد، دیگری را سیر کند؛ خودش برهنه باشد، دیگری را بپوشاند. که اهل بیت ما اینگونه بودند. بنا بر این یکی از راه های جلب رضایت خداوند انفاق است. یکی دیگر از راه های جلب رضایت خداوند اسلام است.

ایشان خاطر نشان کرد:یکی از مسائلی که جوان های ما باید به آن توجه کنند این است که دشمن میخواهد مذهب های جدیدی را در مقابل اسلام به پا کند یا اینکه ما را به ادیان گذشته ی خود برگردانند.

ما در گذشته ادیانی داشته ایم مثل دین حضرت موسی، دین حضرت عیسی، دین حضرت ابراهیم. ولی وقتی اسلام آمد دیگر تمام ادیان گذشته پرونده شان بسته شد. سلام خدا بر حضرت موسی، سلام خدا بر حضرت عیسی؛ ولی دین این بزرگواران مربوط به زمان خودشان بود.از وقتی پیامبر اسلام آمد. تنها دینی که مورد رضایت خداست دین اسلام است.

مرادیانی همچنین گفت:چند آیه هم هست که به این موضوع اشاره دارد. مثل این آیه: « اِنَّ دین عند الله الاسلام» یا در جایی دیگر هست که می گوید: فقط دین اسلام پذیرفته می شود و اگر دین دیگری غیر از اسلام بیاورید از کسی پذیرفته نمی شود.

 حجت الاسلام والمسلمین مرادیانی در خطبه ی دوم بار دیگر با دعوت مردم به تقوای الهی؛ به بیان مناسبت های چند روز قبل و مناسبت های پیش رو پرداخت .

وی با بیان اینکه روز گذشته ششم تیرسالگرد ترور مقام معظم رهبری بوداظهار داشت: ایشان در مسجد ابوذر تهران مشغول سخنرانی بودند؛ بمبی را در ضبط صوتی که قرار بود صدای ایشان را ضبط کند توسط منافقین جاساز کرده بودند که این بمب منفجر می شود ولی به لطف خدا ایشان زنده ماندند تا به خواست خدا برای انقلاب ما، برای بعد از امام خمینی ، ذخیره ای بوده باشند.

خدا را به خاطر وجود ایشان شاکریم. من به عنوان کسی که 28 سال است طلبه هستم. این را از عمق وجود می گویم که رهبر عزیز ما همه ی شواهد نشان می داد که ایشان باید شهید می شدند؛ خیلی عجیب است که یک بمب را در چند سانتی متری بدن کسی کار بگذارند و زنده بماند. پزشکان هم متعجب بودند. با توجه به همه ی شواهد وسخنان بزرگان خواست خدا این بود که ایشان ولی امر ما باشند. من با تمام وجود، این اعتقادم هست که کسی الان به رهبر ما بدبین باشد، بد رهبر ما را بخواهد، او بد امام زمان را خواسته. یقین داشه باشید کسی که الان در ذهنش در باورش با رهبر ما زاویه داشته باشد، با امام زمان زاویه دارد. مگر خدا به چنین شخصی رحم بکند. این آدم اگر ظهور امام زمان را درک بکند،  زیر بار امام زمان هم نمی رود. این اعتقاد من است و به این اعتقاد افتخار می کنم.

امام جمعه نورآباد در ادامه به هفتم تیرماه اشاره کرد و گفت: این روز یاد آور حادثه ی تلخ شهادت سیدالشهدای انقلاب، شهید بهشتی است. امام فرمود:بهشتی یک ملت بود برای ملت ما. از طرفی شهادت ایشان و یارانش باعث شد انقلاب ما بیمه شود و خون تازه ای در شریان نظام نوپای ما تزریق کرد.

 وی در ادامه خطبه دوم گفت در یازدهم تیر ماه سال61 شهادت شهید محراب، شهید صدوقی اتفاق افتاد. روز دوازدهم تیر ماه سال 67 آمریکا هواپیمای مسافر بری ما را سرنگون کردند که در آن بیش از300نفر کشته شدند.

همه ی اینها توسط کسانی اتفاق افتاد که دم از حقوق بشر می زنند.

گزیده قسمت های دیگر بیانات امام جمعه نورآباد بدین شرح است:

– شهید بهشتی ما را چه کسانی گرفتند؟ رئیس جمهور ما را چه کسانی گرفتند؟ افراد بزرگ این انقلاب را چه کسانی به شهادت رساندند؟ منافقین، که مورد حمایت استکبار بودند.سلام و صلوات خدا بر همه ی شهدا وشهدا ی این ایام.

– در مصر شما در روز تولد امام زمان شاهد جنایت تکفیری ها بودید ، شاهد جنایت سلفی ها بودید. در یکی از روستا های مصر که جمعی از شیعیان مشغول جشن ولادت آقا امام زمان بودند، به آنها حمله کردند و پنج نفر از آنها را به شهادت رساندند به ویژه در بین آن پنج تن روحانی بزرگواری را به شهادت رساندند و حتی منزل محل حضور اینها را آتش زدند.

– در لبنان شما شاهد فتنه ی دیگری بودید توسط یکی از دست نشانده های استکبار که به شیخ فتنه  معروف است این شخص. در این فتنه هم 20 سرباز لبنانی کشته و 50 سلفی به هلاکت رسیدند.

– چند تکته در باره ی این مسائل خدمت شنا عرض کنم. اول اینکه این مسائل چرا پیش می اید؟

این جنگها جنگ فرقه ای نام دارد. کسانی هستند که با اسلام دشمنی دارند. اگر بتوانند نه می خواهند سر به تن شیعه باشد نه سنی نه هیچ مسلمان دیگری. متأسفانه برخی مسلمانان نفهم و متحجر را  به جنگ مسلمانان دیگر می فرستند و خود قهقهه ی مستانه سر می دهند .

و نکته ی دوم صحنه گردان این حوادث چه کسانی هستند؟

بحث روشنی است قطعاً استکبار، آمریکا و صهیونیست است.

– در قطر شما شاهد جابه جایی قدرت بودید. همین امیر قطر که چند روز پیش کنار رفت 18 سال پیش علیه پدرش کودتا کرد. خدا نکند که انسان مقام  پرست شود. دیگر به پدر خود هم رحم نمی کند.

کشور قطر متأسفانه دم از اسلام می زند، حاکمانش دم از اسلام       می زنند؛ ولی اصلی ترین متحد آمریکا در منطقه، کشور قطر است.

بزرگ ترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه ی ما در قطر وجود دارد.

قطعاً این جابه جایی با اشاره ی آمریکا بوده است و باز هم  باهم متحداند. و این جابه جایی ها، جابه جایی اشخاص است و باهم فرقی نمی کنند.

– یک نکته هم در باره ی اجاره ی منزل که عده ای تماس می گیرند، گله دارند، مستأجر اند. من در این روز و در جمع شما عزیزان که اعتقاد به روز جمعه  دارند؛ فکر نمی کنم کسی باشد که اینقدر بی رحم باشد. ولی متأسفانه دارد بی رحمی اتفاق می افتد. بعضی ها اگر یک طبقه خانه دارند، می خواهند زندگی خود را با آن اداره کنند و اجاره را بالا می برند. رحم داشته باشند افراد تا خدا هم به انان رحم کند.

این پول ها خوردن ندارند. پولی که از راه بی رحمی به دست آید خوردن ندارد.

و آخرین مطلب هم مسجد امام صادق در فرهنگیان به لطف خدا ستون هایش زده شده. عزیزان و خیّرانی که می توانند کمک بکنند بیایند کمک بکنند.

گفتنی است نمازجمعه این هفته شهر نورآباد در مسجد امام حسین(ع) برگزار گردید.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار