- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

جزئیات”ماه خدا”از تغییر مجری تا مناجات فارسی

به گزارش سلام دلفان، سعید عباسی، تهیه کننده «ماه خدا» در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: برنامه سحرگاهی «ماه خدا» در ایام ماه مبارک رمضان با اجرای حسن سلطانی از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

وی افزود: آماده کردن مردم برای آغاز روزه‌داری و ایجاد فضای معنوی و عبادی از اهداف این برنامه سحرگاهی است.

عباسی اضافه کرد: تلاوت قرآن کریم، قرائت فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی، دعای سحر، دعای فرج، دعای روزهای ماه رمضان، گفت‌وگوهای کارشناسانه، گفت‌وگو با مراجع تقلید، ارتباط با حرم حضرت معصومه (س) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از بخش‌های برنامه سحرگاهی «ماه خدا» است.

تهیه کننده «ماه خدا» با بیان اینکه دکور برنامه نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است، افزود: به دلیل اجرای زنده دعای سحر و اذان در برنامه جدید محراب و محفظه‌ای برای قرائت ادعیه طراحی شده است.

وی تفاوت برنامه سحرگاهی امسال را اجرای زنده دعای سحر توسط استاد کریمخانی عنوان کرد و گفت: برای اولین بار مناجات فارسی با حضور استاد کریمخانی به صورت زنده در برنامه «ماه خدا» اجرا می‌شود.

عباسی تمرکز برنامه را شامل دو بخش  “اخلاق از نگاه اسلام و بحث‌های عرفانی و عبادی” دانست و افزود: این برنامه از دقایقی قبل از اذان شرقی‌ترین نقطه در کشور آغاز و تا دقایقی پس از اذان در غربی‌ترین نقطه کشور به مدت 120 دقیقه ادامه دارد.