سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8096
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روایتی از شهادت‌شیعیان‌پاکستان+عکس
Print This Post

در انفجار دو عامل انتحاری در “بلخی چوک” کویته، سه کودک، 9 زن و 13 مرد مظلومانه به شهادت رسیده و 65 تن دیگر به شدت زخمی شدند. افزایش تلفات فقط به این دلیل بوده که بیمارستان های دولتی از پذیرفتن زخمی‎ها خود را معذور کردند.

به گزارش سلام دلفانبه نقل از ابنا، روز یکشنبه ـ نهم تیرماه ـ انفجار مهیبی در “بلخی چوک” واقع در منطقه کویته رخ داد که در این فاجعه تروریستی ده ها مرد و زن و کودک به خاک و خون کشیده شدند.

این انفجار دقیقا بلافاصله پس از اذان مغرب روز یکشنبه در نزدیکی مسجد علی بن ابی طالب(ع) اتفاق افتاد و این زمان به این خاطر انتخاب شده که در محل ذکر شده، رفت و آمد به اوج خود می‎رسد.

عاملان انتحاری دو نفر بودند که قصد آنها به جز قتل عام شیعیان منطقه، تخریب مسجد علی بن ابی طالب(ع) بود که خوشبختانه آسیب جدی به مسجد نرسید.

آخرین و دقیق ترین اطلاعات از شمار تلفات این فاجعه تروریستی بر عدد 93 تاکید دارند.

در میان دو انفجار عاملان انتحاری، انفجار دوم تلفات بیشتری در پی داشت که آسیب جدی به مسجد، ساختمان‎ها و فروشگاه‎های اطراف نرسید.

در این انفجار 28 نفر شهید شدند که در این میان سه کودک، 9 زن و 13 مرد مظلومانه جان خود را از دست دادند.

زخمیان این حادثه نیز 65 نفر گزارش شده که در وضعیت بدی به سر می‎برند و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

در لحظه انفجار افراد زیادی به شهادت نرسیدند و افزایش تلفات فقط به این دلیل بوده که بیمارستان های دولتی از پذیرفتن زخمی‎ها خود را معذور کردند.

این انفجار نیز همانند دیگر انفجارهای پر تلفات دیگر پاکستان که هدف اصلی آن قتل عام شیعیان و از بین بردن اماکن مذهبی‎ است؛ توسط گروه تروریستی “لشکر جنگوی” طراحی و اجرا شد که آنان نیز بر این امر معترف‎اند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار