سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 81251
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » رستمیان: رونق تولید و اقتصاد مقاومتی؛ اولویت اول کشور
Print This Post
منتخبان مردم در مجلس دهم چه گفتند؟

منتخبان مردم در مجلس دهم، رونق تولید، حل معضل بیکاری جوانان و حرکت شتابان برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را اولویت نخست کشور و دستور کار جدی مجلس آینده اعلام کردند.

رونق تولید و اقتصاد مقاومتی ؛ اولویت اول کشور

به گزارش سلام دلفان، منتخبان مردم در مجلس دهم تا کمتر از 18 روز دیگر در حالی به ساختمان بهارستان نقل مکان می کنند که طی دو روز گردهمآیی در ساختان قدیم مجلس ، علاوه بر رایزنی با مسئولان اجرایی کشور اولویت های کاری مجلس دهم را به بحث گذاشتند، اولویت هایی که رنگ و بوی اقتصادی داشت .
* حل مسائل اقتصادی و رفع بیکاری ؛ تامین کننده اقتدار ملی
محمد علی کریمی منتخب مردم شهرستان های اراک ، کمیجان و خنداب در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: حفظ اقتدار و منافع ملی مهمترین رویکردی است که مجلس دهم باید به آن بپردازد.
وی افزود : با توجه به شرایط کشور آنچه می تواند تامین کننده اقتدار و منافع ملی باشد توجه جدی به حل مسایل اقتصادی کشور است .
سید جواد حسینی کیا منتخب سنقر و کلیایی هم مهمترین اولویت مجلس دهم را حرکت به سمت رفع بیکاری دانست .
محبی نیا منتخب میاندوآب ، شاهین دژ و تکاب هم گفت : مهمترین اولویت مجلس دهم می تواند اقتصاد ، فرهنگ و سیاست باشد.
رستمیان منتخب سلسله و دلفان نیز خاطرنشان کرد : اولویت مجلس دهم اقتصاد و معیشت و اشتغال مردم است .
سید مهدی مقدسی منتخب شهرستان های اراک ،کمیجان و خنداب نیز با اشاره به اینکه پاسخ به این سوال را باید در پیام نوروزی مقام معظم رهبری جستجو کرد گفت : بحث اقتصاد مقاومتی باید در اولویت کار مجلس دهم باشد.
این منتخب مجلس دهم افزود : برای عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید اقدامات اساسی انجام شود.
علی اصغر یوسف نژاد ساری و میاندرود نیز گفت : همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اولویت اصلی مجلس بحث اقتصاد و اشتغال و بهبود شاخص های اقتصادی مانند سرمایه گذاری و مباحث فضای کسب و کار است .
علی کرد منتخب خاش و میرجاوه نیز گفت : اولویت مجلس دهم ابتدا تعامل ، همفکری و وحدتی است که باید بین همه جناح ها و گروههای سیاسی باشد.
این منتخب ملت افزود : برای سربلندی ایران عزیز همه باید تلاش کنند.
علی ابراهیمی منتخب مردم شهرستان شازند نیز شاه بیت کار مجلس دهم را توجه به حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم بیان کرد .
وی افزود :‌ موضوع بعدی رفاه اجتماعی است که باید در جهت برقراری عدالت گام برداشته شود.
* توجه به نیازهای مردم؛ راهبرد اساسی مجلس دهم 
حمیدرضا حاجی بابایی منتخب مردم همدان نیز گفت : راهبرد اساسی مجلس توجه به نیازهای مردم است و آنچه مردم به آن خاطر به نماینده رای دادند.
وی افزود : نمایندگان باید اقتدار نظام را قوام دهند و از این منظر که باید کشور مقتدر و قدرتمندی باشیم باید به نیاز اساسی مردم توجه شود .
این منتخب مردم گفت : نیاز اساسی مردم موضوع اقتصاد ، اشتغال و بیکاری و رکودی است که همه درباره آن به اجماع رسیده اند و نسخه درمان آن رویکرد اقتصاد مقاومتی است .
وی گفت : باید اقتصاد مقاومتی را به عنوان نسخه شفابخش پیش رو داشته باشیم و مجلس بدون حاشیه سازی کاذب به سمتی برود که از روزهای اول گام های موثری برای حل مشکلات بردارد.
طباطبائی نژاد منتخب اردستان نیز گفت : اقتصاد مقاومتی باید راهبرد اصلی مجلس دهم باشد.
وی افزود : مشکل اصلی کشور اشتغال است و مجموعه گزارش ها نشان داد که باید خصوصی سازی و مردمی کردن اقتصاد به صورت جدی دنبال شود و باید قوانین خوبی برای تحقق این اهداف تصویب شود.
* باید درآمدها و بهره وری بالا برود
محمدرضا منصوری منتخب ساوه و زرندیه نیز با اشاره به اینکه مجلس دهم تخصصی تر شده است گفت : ما در جامعه با گره بهره وری مواجه هستیم که باید حل شود .
این منتخب مجلس دهم گفت : شغل و کار و اقتصاد مقاومتی در جامعه مطرح هستند اما اگر بخواهیم جامعه رو به بهبودی باشد باید درآمدها و بهره وری را بالا ببریم که این مهم با تصویب قوانین محقق می شود.
منصوری گفت : همچنین باید جامعه ای با جوانان ارزشمند داشته باشیم که این مهم در دراز مدت و با تحول در آموزش و پرورش و حرکت به سمت تربیت جوانان کارآفرین میسر می شود تا بدون تکیه به درآمدهای نفتی کشور را به پیش ببرند.
عباسعلی پوربافرانی منتخب نائین و خوروبیابانک هم با اشاره به رایزنی های منتخبان طی روز برگزاری همایش قانونگذاری گفت : بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اولویت های اصلی برای مجلس دهم اقتصاد ، اشتغال ، امنیت و نظارت است.
وی افزود : این موضوعات باید به عنوان مسایل مهم در ابعاد مختلف در مجلس دهم مورد بررسی و تاکید قرار گیرد.
*باید در جنگ اقتصادی نیز دشمن را شکست دهیم
علاء الدین بروجردی منتخب مردم بروجرد نیز گفت : اگر یک همکاری منطقی در کنار مسئولیت نظارتی مجلس در تصویب قوانین و نظارت بر دولت میان مجلس و دولت باشد ، حل مشکلات جامعه سرعت می گیرد .
وی افزود : همانطوری که رهبر معظم انقلاب هم امسال را با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند موضوع اقتصاد بسیار مهم است زیرا ما با جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران مواجه هستیم .
نماینده مجلس نهم و منتخب مجلس دهم افزود : آمریکایی ها با طراحی این جنگ از ظرفیت جهانی و منطقه ای خود استفاده کردند ، قطعنامه های متعدد با هدف تحریم به جامعه ما تحمیل کردند و در شرایطی که در جنگ سیاسی و بین المللی پیروز شدیم باید از شرایط فعلی استفاده کنیم و در یک اقدام جمعی هوشمندانه بتوانیم بر دشمن غلبه و جنگ اقتصادی را به نفع خود تمام کنیم .
بروجردی تاخیر در بهره برداری از ذخایر نفت و گاز و استخراج این منابع از طرف همسایگان را از معضلات اقتصادی کشور دانست و گفت :‌ اقتصاد و اشتغال در ظرف اقتصاد مهمترین مسئله ماست .
وی افزود : برای خیل عظیم جوانان تحصیلکرده بیکار باید چاره اندیشی شود .
منتخب مردم بروجرد گفت : نباید از جنگ دشمن در فضای مجازی و شبیخون فرهنگی و ترویج مواد مخدر نیز غافل شویم.
شهرام کوسه غراوی منتخب شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه نیز گفت : با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند ، فکر می کنم اولویت اول اقتصاد و تولید است .
یحیی کمالی پور منتخب جیرفت و عنبرآباد هم گفت : با جمع بندی که از نظرات همه مسئولان داشتیم موضوع معیشت ، اقتصاد و اشتغال از دغدغه های اساسی است که باید توجه شود که با عملی کردن اقتصاد مقاومتی میسر خواهد شد.
زهرا سعیدی مبارکه منتخب مبارکه هم تاکید کرد : اولویت همان اولویتی است که مقام معظم رهبری سال را به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند .
این منتخب جوان مجلس دهم افزود :‌ امیدوارم با توجه به مشکلات معیشتی که نمی توان نادیده گرفت بتوانیم کار کنیم، طرح بدهیم و دولت لایحه بدهد تا کار بر روی اهدافی انجام شود که به رونق اقتصادی کشور منجر شود.
*اقتصاد؛ اولویت اول کشور
عباس گودرزی منتخب شهرستان بروجرد نیز گفت : این جلسات برای این بود که منتخبان مجلس دهم با حقایق و واقعیات جامعه بیشتر آشنا شوند تا با اراده جهادی به سمت مطلوب حرکت کنیم .
وی افزود : امروز بر کسی پوشیده نیست که اولویت اول کشور مسئله اقتصاد است و راهکار آن هم اقتصاد مقاومتی است که رهبرمعظم انقلاب فرمودند.
گودرزی اضافه کرد : امروز وظیفه اول مجلس و سایر نهادهای آن است که با تعامل ،هم اندیشی، انسجام ، خرد جمعی و بهره گیری از فکر نخبگان کشور بتوانیم به سمت اقتصاد پویا ، درون زا و برون گرا حرکت کنیم .
اسدالله عباسی منتخب رودسر و املش هم گفت : اولویت مجلس دهم بیشتر در محدوده سال اقتصادی مقاومتی اقدام و عمل است.
وی افزود : معضل اصلی کشور مسایل اقتصادی ، نظام بانکی ، رشد اقتصادی است و مشکل اشتغال ، فعال شدن کارگاههای تولیدی که با کمترین ظرفیت کار می کنند ، موضوع لایحه برنامه ششم و مشخص کردن سهام عدالت که به مردم واگذار نشد در دستور است و باید به حل آنها سرعت بخشیم.
قرجه طیار منتخب گنبد کاووس نیز گفت : با توجه به اینکه رهبری امسال را اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند این موضوع اولویت مجلس دهم است .
وی افزود :‌ با جهت گیری مجلس برای حل مشکلات اقتصادی ، معیشتی ، اشتغال ، رکود و تورم باید گام اساسی برداشته شود.
دوره دهم مجلس شورای اسلامی با ترکیبی متفاوت از هشتم خرداد آغاز می شود .
حالا مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تا با همدلی با دولت ، آستین همت بالا زنند و با حل مشکلات اساسی اقتصاد کشور ، میهن اسلامی را شکوفا کنند .
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار