سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 82005
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۵ نظر
خانه » اخبار برتر » پیوند مشترک عروس و داماد دلفانی کنار مقبره شهدای گمنام + عکس
Print This Post
ازدواج با معياري مقدس؛

در اين ميان هستند زوج هايي که هنوز مي توان رنگ خدا را در پيوندشان به نظاره نشست، جواناني که در ميدان رقابت هاي مادي، تصميم گرفتند در مکاني پيوند عشق شان را بنا کنند که منزل و مأواي بهترين بندگان صالح خدا است.

به گزارش سلام دلفان، ازدواج در اسلام از برترين عبادت ها به شمار آمده و از سوي بزرگان دين در احاديث به آن سفارش بسيار شده است، اما در ميانه انجام اين فريضه مهم و مقدس، متأسفانه بسياري از خانواده ها، از ارزش هاي اسلامي فاصله گرفته و معيارهاي مادي و پر زرق و برق را ترجيح داده اند و چه بسا حتي در اين مسير، ره به بيراهه برده اند.

پيوندي که مي تواند براي هر زوجي سراسر خير و برکت باشد در نتيجه اين نگاه مادي و غير ديني، ديگر نمي توان بويي از خدايي بودن را در آن استشمام کرد. تمام جلوه اين ازدواج ها با حظي از دنيا پيوند خورده است و هر زوجي براي آن که خود را در ميدان چشم و هم چشمي ها پيروز نمايد، دست به ابتکار و طرحي نو مي زنند. عده اي تصميم مي گيرند تا خطبه عقدشان را در بلندترين مکان و بر فراز برج ها بخوانند و يا آن سوتر در اعماق دريا و زمين اين مراسم را بر پا نمايند.

اما در اين ميان هستند زوج هايي که هنوز مي توان رنگ خدا را در پيوندشان به نظاره نشست. جواناني که در ميدان رقابت هاي مادي، تصميم گرفتند در مکاني پيوند عشق شان را بنا کنند که منزل و مأواي بهترين بندگان صالح خدا است، که دل به دعوت برترين عشق عالم داده اند و این بار یک زوج دلفانی در جوار قبور مطهر شهدای گمنام شهر نورآباد زندگی خود را آغاز کردند و به جای رفتن به پارک تصمیم گرفتند در این مکان مقدس حضور یابند.

photo_2016-05-15_11-16-31

photo_2016-05-15_11-18-46

حسین برفیان کفراج و فاطمه یاری زوج جوانی هستند که پیمان زندگیشان را در کنار گلزار شهدای گمنام نورآباد بستند، آقا حسین در گفتگو با خبرنگار ما هدفش از حضور در این مکان مقدس را دراولین ساعات آغاز زندگی مشترک این گونه بیان می کند: به نظر اين حقير، اين يک دعوت بود. ما لايق اين نبوديم که شهدا به مجلس ما بيايند، با عنايت شان، ميهمان شهدا شديم، همیشه سعی کرده ایم یاد شهدا را گرامی بداریم و راه انها را ادامه دهیم اکنون هم به جای رفتن به پارک به پیشنهاد پسر دایی ام که فرزند شهید نیز هست به این مکان مقدس آمدیم و در مراسماتمان هم سعی کرده ایم دور از تجملات باشد چون معتقدیم به جای خرج کردن هزینه های اضافی در مراسم عروسی می توان آن را در طول زندگی مشترک خرج کرد.

1000

هر چند همگان توصیه به الگوگیری از بزرگان در اخلاق و رفتار می کنند اما این زوج جوان نشان دادند که با این سن و سال هم می شد الگویی برای نسل جوان بود و آموزه هایی از این سنت رسول خدا(س) را به شکل و گونه های دیگر جلوه کرد.

photo_2016-05-15_12-01-10 photo_2016-05-15_12-01-47

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۳۹

  انشالله خوشبخت گردندکه قطعا همین گونه خواهدبود واین کارالگویی شودبرای سایرجوانان

 2. نویسنده دیدگاه: حاج حسین
  اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵ در تاریخ ۲۰:۲۷

  عاقبت بخیر شوند
  انشاءالله

 3. نویسنده دیدگاه: هادی ب
  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۵۹

  آفرین بر این زوج تحصیل کرده
  خدا کمکشون کنه زندگی خوبی داشته باشن

 4. نویسنده دیدگاه: مهدی
  اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۰۸

  احسنت بر این حرکت ارزشمند و ارزنده

 5. نویسنده دیدگاه: رحیم
  اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۳۵

  انشاءالله خوشبخت بشید آقاحسین….امیدوارم همچین کارایی فرهنگ سازی بشه……

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار