سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8233
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
خانه » اخبار برتر » از عدم بی طرفی فرماندار در انتخابات تا پاره کردن صورتجلسه بازشماری آراء توسط عضو هیئت نظارت!
Print This Post
بررسی تخلفات انتخابات شورای شهر نورآباد در گفتگوی اختصاصی سلام دلفان با وحید جهانگیری عضو هیئت نظارت؛
سرویس سیاسی سلام دلفان- وحید جهانگیری عضو هیئت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نورآباد در گفتگو با سلام دلفان به بیان مطالبی در خصوص این انتخابات پرداخت. ...

سرویس سیاسی سلام دلفان- وحید جهانگیری عضو هیئت نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر نورآباد در گفتگو با سلام دلفان به بیان مطالبی در خصوص این انتخابات پرداخت. گزیده هایی از این گفتگو را در ادامه می خوانید:

– متأسفانه در انتخابات شورای شهر نورآباد تقلب و تخلفات گسترده ای صورت پذیرفته و به هیچ وجه نمی توان ادعای سلامت انتخابات را داشت.

– ما چون از قبل از انتخابات نیز می دانستیم که قرار است در انتخابات شورا تقلب صورت بگیرد برای جلوگیری از آن، تذکرات خود را به مسئولین ذیربط از جمله استانداری ارائه کردیم.

– متأسفانه شخص فرماندار در انتخابات بی طرف نبود و در مسائل به وجود آمده بی تقصیر نبود. به دلیل اینکه چینش هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری توسط وی صورت پذیرفته که آنان نیز عوامل اجرایی شعب اخذ رأی را تعیین نموده اند.

– یکی از اتفاقات بی سابقه ای که در این دوره افتاد این بود که لیست نمایندگان فرماندار برای شعب اخذ رأی تا ساعت 14 روز پنجشنبه یک روز قبل از انتخابات منتشر نشد. دلیل این کار نیز این بود که چون می دانستند نسبت به این افراد انتقادات زیادی وجود دارد نمی خواستند اسامی شان لو برود.

این در حالی بود که در انتخابات پیشین نمایند گان فرماندار از چند روز قبل مشخص بودند و جلساتی را نیز برگزار می کردند.

وقتی هم که لیست نمایندگان فرماندار منتشر شد مشاهده کردیم که یک سری افراد با گرایشات کاملاً مشخص  به نفع کاندیدای موردنظر فرماندار در بین آن ها وجود دارد. این امر، اعتراض کاندیداها را نیز درپی داشت امّا هیچ گوش شنوایی برای این اعتراضات وجود نداشت.

– یکی از اتفاقاتی که بیانگر این است که تخلفات بوجود آمده برنامه ریزی شده است، اتفاقی بود که در قضیه بررسی صلاحیت ها بوجود آمد. توضیح آنکه ما  در تاریخ 2/26 در هیئت نظارت بررسی صلاحیت کاندیداها را انجام دادیم و اسامی را به فرماندار تحویل دادیم. امّا چون کاندیدای مورد حمایت فرماندار نیز در بین ردصلاحیت شده ها بود وی به طرز عجیبی از ابلاغ تصمیم هیئت نظارت به کاندیداها خودداری کرد و حتی به وظیفه قانونی خود در این خصوص عمل نکرد!

تا اینکه بنده موضوع را به استانداری اطلاع دادم و شخص استاندار به فرماندار نامه داد و وی نهایتاً مجبور شد پس از دو روز مقاومت، در ساعت 16 روز بیست و هشتم وظیفه قانونی خود را انجام دهد.

– همان روز تصمیم گرفته می شود که تغییراتی در چینش هیئت نظارت انجام شود، چون دو نفر از اعضای هیئت نظارت با آنها هماهنگ بودند به رأی نفر سوم نیز نیاز داشتند. بنابراین لابی های خود را به کار گرفتند تا اینکه موفق شدند در روز سه شنبه 21 خرداد یعنی سه روز قبل از انتخابات، آقای سیدمجتبی موسوی را جایگزین آقای کاظم زارعی کنند.

– متأسفانه با اعمال نفوذ آقای فرماندار و طراحی هایی که کرده بودند، بیش از 100 نفر از عوامل اجرایی صندوق ها به نفع کاندیدایی خاص قرار داده شده بود! با شکایات و پیگیری های ما و یک سری افراد دیگر، در نهایت مجبور شدند 16 نفر از بستگان درجه یک کاندیدای موردنظر را از لیست حذف کنند امّا در عوض تعداد بیشتری را با همان گرایش جایگزین کردند! که مدرکشان نیز موجود است.

– در روز انتخابات شاهد تقلب و تخلفات گسترده ای بودیم به همین دلیل شکایات متعددی را به مسئولین- چه آنهایی که مرتباط با انتخابات بودند چه غیر از آنها- ارائه کردیم امّا دریغ از کوچکترین بررسی و برخورد با متخلفین.

– در بازدیدهایی که روز انتخابات از صندوق ها داشتیم افرادی را به عنوان عوامل اجرایی مشاهده کردیم که حتی قبلا اسمشان در لیست هیئت اجرایی و سایر لیست ها نبود و این یک مسئله برنامه ریزی شده بود.

– همچنین در شعب اخذ رأی مشاهده کردیم که بین 3 تا 5 نفر از عوامل اجرایی، وابسته به همان کاندیدای خاص هستند.

– یکی دیگر از مواردی که جای سؤال دارد این است که صندوق اداره تأمین اجتماعی ساعت 14 روز پس از انتخابات به فرمانداری تحویل داده شد!

– در روز انتخابات بنابر درخواست ناظر صندوق مدرسه امّ البنین(س) ما برای بازدید به آنجا رفتیم و تعداد 100 یا 103 تعرفه که با یک دست خط و به صورت تک رأی برای کاندیدای مورد حمایت فرماندار به صندوق افتاده شده بود کشف شده بود. بعد از اینکه ما از آنجا برگشتیم خود فرماندار به آنجا رفته بود و قضیه را کن لم یکن تلقی کرده بود و از کنار این تخلف آشکار به سادگی گذشته بود.

– انتخابات که به پایان رسید کاندیداها شکایات و اعتراضات مختلفی را ارائه دادند و این شکایات ابتدا باید در هیئت اجرایی بررسی می شد و پس از آن نوبت به هیئت نظارت می رسید.

به همین خاطر جلسه ای با حضور نماینده استاندار و اعضای هیئت نظارت شهر در اتاق فرماندار برگزار شد و متأسفانه اعضای هیئت اجرایی به جای اینکه از حق مردم دفاع کنند به تعریف و تمجید از فرماندار پرداختند و در کمال بی انصافی بدون اینکه کوچکترین اقدامی در راستای احقاق حق مردم انجام دهند و اعتراضات کاندیداها را بررسی کنند، صحت انتخابات را تأیید کردند!

– کار بررسی اعتراضات به هیئت نظارت رسید که بنده هم عضو آن بودم. در هیئت نظارت هم چون سه نفرازاعضا با همان طیف خاص هماهنگ بودند، به شدّت با بازشماری آراء مخالفت شد.

–  مقاومت ها برای بازشماری آراء در حالی صورت می گرفت که همان موقع آراء شهر کوهدشت، خرم آباد و بسیاری از جاهای دیگر در حال بازشماری بود و حتی برخی جاها را نیز باطل کردند. خب معلوم بود که این مقاومت ها یک امر برنامه ریزی شده است و گرنه اگر از خودشان مطمئن بودند نباید در مقابل این درخواست مقاومت می کردند.

– با پافشاری های حجت الاسلام سیدنصرت الله موسوی که رئیس هیئت نظارت بود و احادیثی که ایشان درباره حق الناس بودن رأی مردم قرائت کردند در نهایت یکی از آقایان رضایت داد که صندوق ها بازشماری شود، آنهم 3 صندوق. بنده هم که دیدم با بازشماری این 3 صندوق هیچ احقاق حقّی صورت نمی گیرد جلسه را ترک کردم.

 بعد از اینکه جلسه را ترک کردم به قید قرعه 3 صندوق را انتخاب کرده بودند. این در حالی بود که صندوق هایی که بیشترین اعتراض و حرف و حدیث در خصوص آنها وجود داشت باید بازشماری می شد.

– آقایان به قدری از بازشماری آراء ترسیده بودند که  از طریق لابی های خود فشارهای شدیدی به حجت الاسلام موسوی وارد کرده بودند تا وی به عنوان رئیس هیئت نظارت صحت انتخابات را اعلام کند امّا وی زیر بار نرفته بود.

– روز بعد که جلسه گذاشته بودند تا مصوبه هیئت نظارت (مبنی بر بازشماری 3 صندوق) به اطلاع فرماندار رسانده شود، آقایان زیر حرف خودشان زده بودند و به حاج آقا موسوی گفته بودند که زیر بار بازشماری نمی رویم مگر اینکه قبل از بازشماری 3 صندوق، صحت 36 صندوق دیگر اعلام شود! حاج آقا موسوی هم در مقابل این خواسته ناحق ایستاده بود تا اینکه طبق یک حرکت از پیش برنامه ریزی شده، یکی از اعضاء، صورتجلسه بازشماری آراء را از روی میز بر می دارد و پاره می کند! معلوم بود که آقایان از جایی خط می گیرند.

– یکی دیگر از مسائلی که این دوره مشاهده کردیم بی نظمی و آشفتگی بود که در روند اخذ رأی وجود داشت به طوری که متأسفانه در بعضی شعب رأی گیری با یکی دو ساعت تأخیر آغاز شده بود.

– سلام دلفان جهت برطرف شدن ابهامات مطرح شده در انتخابات شوراها،  با مراجعه حضوری به دفتر فرماندار و مطرح کردن درخواست مصاحبه با فرماندار  به مسئول دفتر وی  و همچنین تماس های مکرر با دفتر و همراه آقای دریکوند موفق به انجام مصاحبه با ایشان نشد.

-سلام دلفان این آمادگی را دارد که چنانچه فرماندار محترم و یا سایر مسئولین، توضیحاتی در این زمینه داشته باشند آن ها را منعکس نماید.

اظهارات بیان شده لزوما دیدگاه سلام دلفان نمی باشد.

 1. نویسنده دیدگاه: m
  تیر ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۴۸

  طرف وقتی وابسته به جایی نباشه همینه
  درود بر شجاعتت جهانگیری

  • نویسنده دیدگاه: منتظر پاسخ
   تیر ۱۷, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۶:۰۱

   آقای فرماندار لطفا جواب بدید:
   اگه قرار بود انتخابات سالم برگزار بشه، چرا در سایت اینترنتی انتخابات در هر حوزه، قسمت ریاست جمهوری فعال بود اما قسمت شوراها {فقط در شهر} غیر فعال بود.
   خبر موثق دارم که هر دو قسمت (انتخابات ریاست جمهوری و شورا) در روستاها سالم و فعال بود

 2. نویسنده دیدگاه: دوستدار شهر
  تیر ۱۳, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۵۲

  یه عده فکر کردن ادارات نوراباد بصورت موروثی باید تحت امرشون باشن
  بعدش ادعای دینداریشون سر به فلک میکشه
  ولی پای منافع که میشه همین حق الناس خوردن دیگه!!!!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه: شهروند
  تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۴۶

  تشکر از جناب اقای وحید جهانگیری
  همانطوریکه اطلاع دارید با کمال تاسف بعضی از عوامل اجرایی انتخابات شورای شهر نوراباد وابسته به گروه تندرو انحرافی هستند که هدفشان خیانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وخیانت به رای مردم وبی اعتنایی به انهاست واینها دراین مدت کوتا باتوکل به خدا وهوشیاری نماینده ولی فقیه دراستان وشهرستان وسربازان گمنام امام زمان(عج)و طرفداران انهابه سزای اعمالشان میرسندودریک کلام این خیانتکاران همان خوارجند

  • نویسنده دیدگاه: m
   تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۴:۱۹

   شهروند دوست عزیز
   ما در مقام تشخیص خوارج یا خیانتکاران نیستیم اندکی تامل در گفتار پسندیده است اگه هم اعتراضی است باید در کمال احترام باشه
   بنده هم مثل شما از نحوه برگزاری انتخابات راضی نیستم ولی توهین به دور از اخلاقه
   اول خدا به انسانها ابرو میده وبعد مردم اند جایگاه افراد رابر اساس رفتار واحترام متقابل مشخص میکنند واین امر تازمانی است که به افراد اشخاص وطوایف توهین نشه واحترام متقابل باشه در غیر اینصورت ان جایگاه را نخواهند داشت
   در پایان ارزویم این است اگر سخنی اندیشه ی بر قلمها زبانها جاری میگردد همه همه درراستای بهبود کیفیت شهرمان ونجات از این همه فقر ظلم محرومیت باشه
   زنده باد ایران
   زنده باد دلفان

 4. نویسنده دیدگاه: پندار
  تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۳۷

  سلام اقای جهانگیری
  البته ما وشما هم کم کاری کردیم
  چرا درعوامل اجرایی وعوامل نظارت کسانی به چشم میخورند که ده ها پرونده …. دارندبایستی دران موقعه با اطلاعات وادارات دیگری پادرمیانی میکردیم که هویت اصلی اینها لو میرفت چون اینها خیانتکاران واقعی به نظام هستند ونبایدبگذاریم اینها به رای مردم خیانت کنندحال از دستگاهای ذیربط انتظارداریم که با این عوامل برخورد کند
  وبی تفاوتی دراین مورد خیانت به خون شهدا محسوب میشود

 5. نویسنده دیدگاه: هیچ کس
  تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۸:۲۸

  درود بر مردم دلفان…
  لعنت خدا بر همه جماعت کافر زاده که دنبال منافع خودشون هستند و حق و خون این مردم رو تو شیشه کردند…
  لعنت … لعنت…

 6. نویسنده دیدگاه: عبدالله
  تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۱۰

  این حرفهای جنابعالی درست ولی خانه از بن بست ویران است این آقایانی که بعنوان معتمد و یا ناظر و مجری انتخاب شده اند از جمله شخص جنابعالی چه وجه ای چه خدمات و جایگاهی دارید وای به حال مردم شهری که شماها معتمد و ناظر آن باشید. این رفتار و کردار و منش آقایانی است که خود را اصولگرا می دانند افرادی که در یک محفل خصوصی گاها” مسجد و یا جلسه قرائت قرآن دور هم جمع می شوند ولی در عمل خدا را فراموش و نوک بینی خودرا می بینند در میان این افراد حتی یک نفر از طیف مقابل حضور نداشت شکر خدا انتخابات تجمیع بود و آقایان به فکر نقد بودند تا نسیه وگرنه اموات هم در انتخابات شرکت میکردند و ماجرای سال 76 تکرار و نه تنها آبروی شهر دلفان بلکه استان لرستان هم خدشه دار می شد از سوی مجریان و ناظران اجازه حضور حتی به یک نفر از نمایندگان رئیس جمهور منتخب داده نشد وقتی در این شهر دو برادر … یکی بعنواد مجری و یکی ناظر نقش آفرینی می کنند چه انتظاری هست حالا که شما به هدف خود نرسیده ای آسمان ریسمان می بافی … اصلا” سن و سال و تجربه و عملکرد شماها حتی فرماندار در حد این فریضه ملی نیست پس آقازاده لطفا” خاموش …….

 7. نویسنده دیدگاه: علی
  تیر ۱۴, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۵۲

  آقا عبدالله عزیز اگه حرف حقی زده میشه آدم منصف باید بپذیره حالا چرا باید ریسمان بافی کرد و مذهبی ها واصولگرایان رو زیر سوال برد مگه همون اصلاح طلبان نبودند (به اصطلاح روشنفکر) که بعد از انتخاب احمدی نژاد در سال 88 به خیابان ریختن و هر چی هم بهشون میگفتن که مملکت قانون داره قبول نمیکردن حالا خیلی جالبه که شما برمیگردید و درمورد انتخابات رئیس جمهوری امسال ایراد میگیرید که حتی رسانه های خارجی هم بر صحت انتخابات اذعان کردند حالا شما که خودتون رو عالم میدونید و خودتون رو در حد این فرضیه ملی میدونید بگید که اگه حقی پایمال بشه و عده ای با استفاده از قدرت حق مردم رو پایمال کنند باید چکار کنن البته من مطمئنم که اگه افرادی مثل شما در این طرف قضیه بودید (حقتون پایمال میشد) نه تنها به این پیگیری های قانونی بسنده نمیگردید بلکه تمام سیستم و افرادش رو زیر سوال میبردید

 8. نویسنده دیدگاه: مهم نیست
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۰:۴۸

  افسوس از وقتیکه پدر و مادران مسنمان برای رای دادن به اعضای شورا گذاشتند.
  خطاب به ناظران و مجریان انتخابات: یوم تبلی السرائر

 9. نویسنده دیدگاه: عبدالله
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۱:۰۶

  علی آقا مثل اینکه متن رو خوب نخوندین من ابتدا صحبت ایشان (عضو نظارت) را تایید کردم و پذیرفتم . شما منصف باشید و خوب قضاوت کنید من در اکثر انتخابات تا چند سال اخیر با عناوین مختلف نقش داشتم و این انتخابات را هم زیر سوال نبرده و حماسه سیاسی را گرامی میدارم شما من را بجای عضو نظارت (نویسنده متن فوق) اشتباه گرفتین ایشان در مورد صحت انتخابات صحبت داشتند نه بنده حرف من این است که آیا نمیشد فارغ از مسائل گروهی و جناحی عوامل بهتری انتخاب میشد تا این شبهات به وجود نمی آمدو در مورد سال 88 من نمی دانم اطلاعات شما در چه سطحی است پس نباید صحبتهای که به مصلحت نظام نیست کالبد شکافی شود ولی می شود گفت که اگر اشتباهی رخ داده که حتما” داده در هر دو طرف بوده . سوال کردید راه حل چیست . برادر عزیز اصلا” ترکیب انتخاب شده اعضای اجرای و نظارت که در تقابل با هم و با زاویه بسیار نزدیک چیده شده بودند بیشتر برای همین بود که کدامیک می توانند برنده این رقابت باشند تا تحقق این حماسه سیاسی آیا نشنیده اید که خشت اول چون نهدمعمار کج تا ثریا رود دیوار کج پس الان دیگر کار نه غیر ممکن بلکه دشوار است چون هم برای مردم و هم برای نظام هزینه دارد خداوند تعالی می داند که اینجانب هیچگونه نفع و یا ضرر شخصی در این موضوع ندارم و برای اولین بار دراین انتخابات فقط یک شهروند رای دهنده بودم

 10. نویسنده دیدگاه: محمد
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۰۷

  جناب اقاي وحيد جهانگيري چرا عقده هاي فاميلي رو به سطح جامعه ميكشوني چرا عقب ماندگي خود رو چه از لحاظ تحصيلي چه از لحاظ اقتصادي و چه از لحاظ اجتمايي با تخريب ديگران جبران ميكنيد چرا سطح خود را بالا نمي اوريد همه هم شما وهم كسي را كه شما وهم اقاي خاص به قول شما را ميشناسند

 11. نویسنده دیدگاه: رسول
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۱۵

  اقاي جهانگيري شما از لطف نماينده سو استفاده ميكني كه به خودت اجازه ميدي كه به فرماندار جمهوري اسلامي اين چنين ميتازي ننگت باد اقاي سوري با چنين انتخابي به عنوان ناظر انتخابات دلفان

 12. نویسنده دیدگاه: عدي
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۰:۲۵

  اقاي جهانگيري شما حال هر انسان منصفي رو به هم ميزنيد ………. شما اول بريد ………….بعد بيايد شهر رو درست كنيد

  سلام دلفان:
  دوست عزیز،سلام دلفان از انتشار کامنت هایی که به حریم خصوصی افراد ورود پیدا می کند معذور است.

 13. نویسنده دیدگاه: علي
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۲۲

  دررود بر فرماندار شجاع دلفان كه زير بار خواست نامشروع عدهاي معلوم الحال قرار نگرفته است

 14. نویسنده دیدگاه: حسين
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۳۶

  ننگ بر تو سلام دلفان كه مغرضانه رفتار ميكني

  سلام دلفان:
  مخاطب گرامی، این پنجمین کامنتی است که از شما ذیل این خبر تأیید می کنیم. توقع نداشته باشید هرتعداد کامنتی که می نویسید را تأیید کنیم. پیشنهاد می کنیم از این پس همه نظراتتان را یکجا و در قالب یک کامنت بگذارید.

 15. نویسنده دیدگاه: مگی
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۵:۱۱

  رسول خان
  اقای وحیدجهانگیری چون حقیقت رامیگه هیئت اجرایی وبعضی از اعضای هیئت نظارت که ده ها پرونده… رادارند باایشان مخالفت میکنند حال میتونید از اداره تعاون در زمان مدیریت اقای صحرایی پرس جو کنند ببینید چقدر پرونده … دارند پس مشگل از جایی دیگه است که ایشان را در …
  خداوندا قسمت میدهیم در این ماه مبارک رمضان کسانیکه به رای مردم خیانت کرده وزمینه تقلب در انتخابات شورای شهر را فراهم کرده اند هم دراین دنیا وهم در جهان اخرت روسیاهشون کن

  • نویسنده دیدگاه: یاور
   تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۹:۳۲

   هرگاه سخن از امتیازدهی و امتیازطلبی به میان آید، بساط ارزش گرایی برچیده شده، معروف ها قربانی بده و بستان ها خواهند شد. حقیقت این است که برخی مدیران و زمامداران به دلایل متعدد مانند ادای دین، ساکت کردن یا همراه ساختن، امتیازهایی به برخی اشخاص می دهند و گروهی نیز با اطلاع از این نقطه ضعف همواره به امید طعمه ای چرب می کوشند مدیران را وامدار خود سازند.

 16. نویسنده دیدگاه: یاور
  تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۷:۰۶

  حقیقت تلخ شهر ما همین است و بس /باید هم کسانی که منافعشان با این صحبت ها به خطر می افته برآشفته بشن
  به هر حال در این دوره زمونه و در این شهر، انتظار چنین شهامتی از وحید جهانگیری نداشتیم واقعا مقاومت جانانه ای در برابر لابی قدرت نشان داد… درود

 17. نویسنده دیدگاه: امین
  تیر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۰۸:۰۳

  چه مقاومتی واقعاً اگر کاندیدای این آقای به ظاهر مقاوم البته لجباز رأی می آورد یا این کسی که مخالفشه رأی نمی آورد همین کار رو می کرد به تمام مقدسات ساکت می شد و چیزی نمی گفت به کی قسم بخورم این آقا به منافع مد نظرش نرسیده حالا حرف از حق الناس میزنه من این آقا رو خوب می شناسم داره جو نورآباد رو به هم میریزه
  این آقا چرا کاندیدا ها رو می خواد به جون هم بندازه دوستان عزیز خواهش میکنم دقت کنید آگاه باشید که داره چکار میکنه در پایان این رو بگم که من نمی گم تقلب شده یا نشده فقط این رو میگم واقعاًاگر از دوستان این آقا در لیست بودن یا کسی که دشمن خودش میدونه انتخاب نمیشد همین کار رو ادامه میداد خواعش میکنم یه کم فکر کنید این شهر دیگه کسی رو نداره که این آقا به فکر ما باشه واقعاًبرای خودم و دلفان همیشه پایدارم ….

 18. نویسنده دیدگاه: رضا
  تیر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۱:۵۵

  اين اقايي كه ميگه از حق مردم دفاع ميكنه ايا شما خودت ايشون رو ميشناسي ايا ميدوني اين اقا ………… ………حالا كسي كه ……… مدافع حق مردم شده

  سلام دلفان:
  مخاطب گرامی، از نمایش نظراتی که در چارچوب بحث نیست و اتهامات اثبات نشده ای را متوجه افراد می کند معذوریم.

  • نویسنده دیدگاه: رضا
   تیر ۱۶, ۱۳۹۲ در تاریخ ۱۲:۳۱

   چرا به اقاي …….. توهين ميشه منتشر ميكني مگه ايشون تو دادگاه محكوم شده

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار