سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 82455
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز دلفان برگزار شد
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

مام جمعه نورآباد شهرستان دلفان گفت: مشکل کمبود مکان های آموزشی در این شهرستان با همت خیران و مسئولان باید برطرف شود.

 
به گزارش سلام دلفان ، حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد روز چهارشنبه در ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز دلفان با اشاره به جایگاه مشارکت در امور خیریه در دین مبین اسلام افزود : مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی معامله با خداست و ثواب معامله با خدا را دارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان دلفان هنوز مدارس کپری وجود دارد بیان کرد: به سبب نبود مکان آموزشی بسیاری از دختران روستاهای این شهرستان در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم مجبور به ترک تحصیل می شوند .
امام جمعه نورآباد ، برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان در دلفان خواستار گسترش مدارس شبانه روزی در این منطقه شد.

فرماندار شهرستان دلفان نیز در این جشنواره از آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد بزرگ و وسیع یاد کرد و خواستار مشارکت عمومی برای حل مشکلات این حوزه شد.
جعفر طولابی افزود : در سال گذشته 18 میلیارد ریال اعتبار جهت توسعه ، تجهیز و تعمیر مدارس شهرستان دلفان اختصاص یافت.
وی رسالت دستگاه های فرهنگی و رسانه ها را برای گسترش فرهنگ مشارکت مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: می توان با مشارکت خیرین بخشی از مشکلات آموزش و پرورش را برطرف کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان نیز در این جشنواره با قدردانی از مشارکت خیران گفت : برغم ناکافی بودن اعتبارات ، خیران نیک اندیش در یک سال گذشته به کمک آموزش و پرورش آمدند و کمک های مناسبی را در جهت حل مشکلات مدارس و دانش آموزان شهرستان داشته اند.
احمد کاظمی بیان داشت : قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سه هزار بسته لوازم التحریر ،224میلیون ریال نیز جهت پوشاک دانش آموزان مناطق محروم در شهرستان دلفان تهیه کرده است .
وی ادامه داد : همچنین خیران نیک اندیش در روستاهای گوهرگوش ، دمباغ ، نصرت آباد و له له بیگی نورعلی در شهرستان دلفان بیش از شش هزار متر مربع زمین جهت ساخت مکان آموزشی به آموزش و پرورش اهدا کرده اند.
در پایان این مراسم با اهدا هدایایی از خیران نیک اندیش شهرستان دلفان قدردانی شد .

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار