سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83078
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
خانه » اخبار برتر » انتظار ۴ ماهه کارگران شهرداری نورآباد برای دریافت حقوق/ چرخ زندگی‌هایی که نمی‌چرخد
Print This Post

کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرستان دلفان چندین ماه است که حقوق نگرفته‌اند و زندگی‌شان را به سختی و مشقت می‌گذرانند.

کارگر شهرداری

به گزارش سلام دلفان به نقل از خبرگزاری تسنیم، معوقه ماندن حقوق کارگران شهرداری قصه تلخی است که در جای‌جای استان لرستان روایت می‌شود؛ کارگرانی که چندین ماه باید چشم‌انتظار دریافت تنها مزد یک ماه باشند.

پس از بیان مشکلات کارگران شهرداری خرم‌آباد و بروجرد این بار نوبت به پرداختن مشکلات کارگران شهرداری شهرستان دلفان می‌شود؛ دغدغه مشترکی که به انتظار طولانی برای گرفتن دستمزد ختم می‌شود.

تلخی این حکایت آنجاست که کارگران این شهر از ترس از دست دادن همان حقوقی که چندین ماه به تأخیر افتاده مهر خاموشی به لب می‌گیرند تا مبادا اعتراضشان به اخراج ختم شود.

کارگران فصلی شهرداری دلفان  حقوق چهار ماه و کارگران شرکتی و پیمانی آن حقوق دو تا سه ماه خود را هنوز دریافت نکرده‌اند و چرخ زندگی‌شان به‌سختی می‌چرخد.

یکی از کارگران شهرداری دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دلفان اظهار داشت: به دلیل تأخیر در پرداخت حقوق، تمام کارگرهای شهرداری دلفان اعم از رسمی، شرکتی و فصلی با مشکل مالی جدی مواجه‌اند و متأسفانه هیچ‌کس برای رضای خدا قدمی برنمی‌دارد.

وی به چهار ماه حقوق معوق کارگران فصلی اشاره کرد و افزود: متأسفانه شهرداری هیچ مسئولی ندارد و ارگان بی‌سر و پایی است؛ همیشه مشکل تأخیر در پرداخت حقوق داریم اما کسی به فریاد ما نمی‌رسد.

کارگر شهرداری دلفان عنوان کرد: برای مخارج زندگی از دیگران قرض زیادی گرفته‌ام و از طرفی به خاطر اینکه چند ماه اجاره خانه پرداخت نکرده‌ام صاحب‌خانه خواسته تا خانه‌اش را خالی کنم.

تأخیر 4 ماهه در پرداخت حقوق کارگر شهرداری دلفان

یکی دیگر از کارگران شهرداری دلفان به سابقه  15 ساله خود در شهرداری اشاره کرد و گفت: حدود سه ماه است که هنوز حقوق نگرفته‌ام و متأسفانه امسال حتی عیدی و سنوات نیز به ما پرداخت نشد.

وی با اشاره به مشکلات مالی کارگران شهرداری دلفان بیان کرد: برخی از کارگران شهرداری حتی برای تهیه نان خالی در سختی هستند به‌طوری‌که نانوایی‌های شهر دلفان برای کارگران شهرداری دفتر حساب دارند.

کارگر شهرداری دلفان تصریح کرد: یکی از همکارانم 600 هزار و دیگری 900 هزار تومان به نانوایی بدهکار است اما من واقعاً برایم سخت است که نان قرضی بگیرم برای همین مجبورم همیشه برای مخارج زندگی از فامیل پول قرض بگیرم.

وی اظهار داشت: شهرداری اخیر حقوق دی‌ماه و بهمن‌ماه سال 94 را به ما داده اما پس از گذشت چند ماه و این‌همه بدهی که باید به اطرافیان بدهم این حقوق کفایت مخارج سنگین زندگی را نمی‌دهد.

عدم پرداخت به‌موقع بیمه کارگران شهرداری

کارگر شهرداری دلفان افزود: متأسفانه از پس هزینه‌های تحصیل فرزندانم نیز برنمی‌آیم از طرفی نیز شهرداری کار باکیفیت از ما می‌خواهد اما خبری از حقوق نیست.

وی عنوان کرد: هزینه بیمه ما نیز به‌موقع پرداخت نمی‌شود و همیشه برای درمان همسر مریضم با مشکل مواجه‌ام که باید گفت کارگران شهرداری دلفان از هر نظر مورد ظلم قرارگرفته‌اند.

همسر یکی از کارگران شهرداری دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دلفان اظهار داشت: به خاطر پرداخت نشدن حقوق پنج‌ماهه همسرم با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم از طرفی مستأجر هستیم و هرروز باید بابت تأخیر اجازه خانه به  صاحب‌خانه جواب پس بدهیم.

وی افزود: شهرداری همیشه حقوق کارگران را چند ماه یک‌بار پرداخت می‌کند و این در حالی است که پول، آب ، برق و گاز ما چند ماه عقب‌افتاده و چند وقت پیش اداره گاز برای قطع گاز اقدام کرد که واقعاً برای ما مایه شرمساری بود.

فرزندان کارگر شهرداری دلفان در حسرت خوردن میوه

همسر کارگر شهرداری دلفان عنوان کرد: ما فقط برای گذران زندگی با پولی که از دیگران قرض می‌گیریم تنها می‌توانیم نیازهای اولیه خود را تأمین کنیم و متأسفانه باید بگویم فرزندانم چند وقت است که در حسرت خوردن یک میوه مانده‌اند.

وی بیان کرد: پسرم نیاز به عینک دارد ولی متأسفانه چند وقت است که منتظر گرفتن حقوق شهرداری هستیم تا بتوانیم عینکی برای او تهیه کنیم.

حجت‌الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: متأسفانه مشکل مربوط به پرداخت حقوق کارگران شهرداری در برخی از شهرهای استان و به‌ویژه شهرستان دلفان وجود دارد و کار قابل قبولی نیست.

تأخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری دلفان

وی با اشاره به اینکه حقوق کارگران شهرداری دلفان بافاصله چند ماه پرداخت می‌شود افزود: درآمد این کارگران نان بخورونمیری است که باید ماهیانه پرداخت شود تا بتوانند نیازمندی‌های زندگی‌شان را تأمین کنند.

امام‌جمعه دلفان عنوان کرد: متأسفانه برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری دلفان غفلت می‌شود به‌طوری‌که مزد آن‌ها تا دو سه ماه پرداخت نمی‌شود که در این زمینه مسئولان استان باید پیگیری و دستگیری لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: همیشه برای رفع مشکل حقوق کارگران شهرداری دلفان به‌عنوان یک  مشکل و معضل پیگیر بوده‌ام ولی متأسفانه این مشکل همچنان پابرجا است درصورتی‌که حقوق کارکنان ثابت شهرداری  به‌موقع پرداخت می‌شود.

خالی شدن مشکلات شهرداری بر سرکارگران

هاشمی نژاد گفت: خوشبختانه یا بد بختانه مأموریت و سفرهای شهرداری و اعضای شورای شهر دلفان به کیش، قشم و مشهد سروقت انجام می‌شود ولی اگر مشکلی هست سرکارگران خالی می‌شود.

جعفر طولانی فرماندار دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بحث معوقات حقوق کارگران شهرداری مربوط به‌کل استان است و در شهرستان دلفان نیز این معوقات با توجه به سه گروه کارکنان رسمی، کارگران پیمانی و فصلی متفاوت است.

معوق مانده حقوق چهار ماهه کارگران فصلی شهرداری

وی بابیان اینکه کارگران فصلی شهرداری دلفان چهار ماه حقوق معوقه دارد افزود: مابقی کارگران نیز دو تا سه ماه حقوقی دریافت نکرده‌اند.

فرماندار دلفان به پیگیری  برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری دلفان اشاره کرد و گفت: احتمالاً ابتدای خردادماه حقوق یک ماه این کارگران پرداخت شود.

وی عنوان کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای فعالیت در حوزه شهرداری ورود پیداکرده‌اند و اکنون مراحل اداری در حال انجام است تا مبلغی واریز و شهرداری بتواند حقوق کارگران را پرداخت کند.

طولابی بیان کرد: وقتی کارگری چند ماه یک‌بار حقوق می‌گیرد طبیعی است که پرداخت حقوق یک ماه، بیشتر به‌جای بدهی آن‌ها می‌رود و بازهم دردی دوا  نمی‌کند چون تنها یک مسکن است بنابراین اگر شرایطی فراهم شود تا تمام مطالبات کارگران شهرداری دلفان پرداخت کند، بهتر است.

پیش‌بینی پرداخت تمام طلب کارگران شهرداری تا 2 ماه آینده

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی شهرستان دلفان و تعطیلی ساخت‌وسازهای عمرانی، تاکنون فصل کار نبوده اما پیش‌بینی می‌شود تا یکی دو ماه آینده وضع درآمدی شهرداری بهتر شود ازاین‌رو پیش‌بینی می‌شود شهرداری بتواند ظرف یکی دو ماه آینده تمام مطالبات کارگران را پرداخت کند.

کارگران شهرداری دلفان به دلیل معوق ماندن حقوق خود زندگی را با مشقت فراوانی می‌گذرانند و ازآنجاکه همین کارگران برای از دست دادن شغلی که ماه‌ها باید برای دریافت مزدش انتظار بکشند واهمه داشتند که بانام بردنشان در مصاحبه، کارشان را از دست بدهند، مطرح کردند که تاکنون هیچ‌یک از کارگران نتوانسته‌اند برای دریافت مطالبات حضوراً پیگیری لازم را انجام دهند.

علی‌رغم تماس‌های مکرری که با شهردار دلفان داشتیم متأسفانه موفق به گرفتن پاسخی برای روشن شدن وضعیت کارگران این شهرداری نشدیم که امیدواریم مسئولان مربوطه حداقل از طریق این خبرگزاری  دغدغه‌های این کارگران را بشنوند.

گزارش از سکینه بیرانوند

 1. نویسنده دیدگاه: علی حسین عباسپور
  خرداد ۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۴:۵۰

  سلام
  از اینکه به فکر کارگران شهرداری هستید واقعا جای دلگرمیه اما وقتی که دردنامه شما رو خوندم متوجه شدم امام جمعه محترم ناخواسته و نادانسته مطالبی را در مورد ماموریت و سفر های شهردار و شورا عنوان کردن که به هیچ وجه صحت ندارد.خواهشمندم در انتقادها هم انصاف رعایت گردد.خدا شاهده دوبار حقیر ماموریت رفتم با هزینه و ماشین شخصی خودم و یک بار 2میلیون و300هزارتومان هزینه ماشینم که در بین راه دچار مشکل شد گشتم.برای یک جلسه کاری و ملاقات با رییس شورای عالی استانها که اتفاقا بسیار پربار بود سفری دو روزه به مشهد رفتیم اما انگار جنایت کردیم که همه بدبینانه تفسیر میکنن.شهرداربهای شهرهای دیگه هم که 8ماه و 6ماه حقوق معوقه هستن حتی سفر خارجی میرن.حالا ما در مشهد بودیم و زیارتی هم کردیم این همه هجمه درست نیست.
  انتقادات همه بجاست بابت معوقه حقوق اما ببینید اشکال کار از کجاست.؟سایت سلام دلفام و تمام روزنامه نگاران میدونن علی حسین عباسپور عضو شورای شهر نورآباد همیشه آماده پاسخگویی بوده و هست .حالا اگه شهردار نتونسته جواب بده از ما هم یه سوال میکردید.
  بیش از 100نفر توسط شوراهای دوره های قبل تا این دوره به شهرداری غالب شده و این تراکم نیروی مازاد باعث عقب ماندگی حقوق گشته.
  5ماهه استانداری نامه موکد داده که نیروهای خدماتی شهرداری بصورت حجمی و توسط بخش خصوصی اداره بشه .که در این صورت حداقل 60نفر باید از امار شهرداری کسر بشه اما دست هایی در کاره که این طرح خوب بایکوت بمونه
  امام جمعه محبوب .فرماندار محترم و سایر مسئولین عزیز کمک کنن17میلیارد تومان طلبی که از سایر ادارات داریم به پس بدن اونوقت اگه حقوق پرداخت نشد ماموریت نگرفته یا سفر کاری به مشهد را بکوبند تو سر حقیر و سایر اعضای محترم شورای شهر.
  در کل امیدوارم با تدبیر نه نقد غیر منصفانه کمک حال ما باشید شاید بتونیم دست در دست هم این قطار فرسوده(شهرداری ) را به ریل برگردانیم.
  ضمنا چندین راهکار برای برون رفت از بحران مالی دارم اما کو گوش شنوا
  با سپاس
  علی حسین عباسپور
  عضو شورای شهر نورآباد

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   خرداد ۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۴:۵۷

   سلام .مصاحبه و خبر توسط خبرگزاری تسنیم گرفته شده و ما به نقل از این خبرگزاری مطلب را درج کردیم و انجام مصاحبه ها توسط خبرنگاران این خبرگزاری صورت گرفته است

  • نویسنده دیدگاه: نورآبادی
   خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۱:۵۰

   آقای عباسپور البته که جنابعالی نمیتونید درک کنید که کارگری که تمام سرمایه اش سلامتیشه برای خدمت رسانی به مردم نورآباد میذاره اونم بدون حقوق و بیمه و عیدی اگر یک روز فقط یک روز بجای یکی از این کارگران زحمتکش مظلوم قرار بگیرید اون وقت میفهمید شرمندگی در مقابل زن و بچه چه معنی میده.شماها که سفر میرید چه با هزینه بیت المال یا هزینه شخصی نمیتونید بفهمید که یه پدر چه زجری میکشه وقتی بخاطر اینکه نمیتونه احتیاجات اولیه فرزاندانش رو برآورده کنه…..:'(
   اگر واقعا خدمت گزار مردم هستید باید مثل مردم عادی زندگی کنید.

  • نویسنده دیدگاه: معترض
   خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۳۱

   جناب آقای عباسپور جنابعالی که مدعی هستید مازاد نیرو دارید نیروهایی که امسال بکار گیری شدن و در سد معبر و نگهبان شب هستند در پارکها را که یک روز هم سابقه ندارند با چه مجوزی جذب شده اند؟!!!!! چرا از همان نیروهای فصلی که بالای ده سال سابقه دارند استفاده نمیکنید؟ لطفا پاسخگو باشید.

 2. نویسنده دیدگاه: معلم
  خرداد ۴, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۵:۰۹

  سلام خدمت مهندس عباسپور وتشکربابت پاسخگویی روشن گرانه درهرحال معوقات این عزیزان زحمت کش که تاج سرماهستند باید الساعه پرداخت شودفرقی بین اینها و کارمندان پشت میز نشین شهرداری نیست

  • نویسنده دیدگاه: نورآبادی
   خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۰۲

   چرا فرق هست خیلی هم با هم فرق دارن
   کارگران سه ماه تابستون توی اوج گرما هشت ساعت زیر آفتاب سوزان میسوزن بدون بیمه(صحت این را حتما پیگیر شوید) و مزایا بعد شش ماه زمستون و پاییز بیکار باید بشینن خونه دوباره که بخوان بکارگیری بشن کلی سرشون منت میزارن و تهدید میکنن چرا چون مظلومن چون دنبال نون حلال هستن .

  • نویسنده دیدگاه: کارمند
   خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۳۹

   با عرض سلام خدمت تمامی عزیزان و منتقدان : شما که خبر زیادی از شهرداری ندارید لطفاً احساسی برخورد نکنید چون کارمندان پشت میز نشین هم هنوز حقوق اسفند خود را دریافت نکرده اند و مثل شما معلمهای عزیز که هم استراحت چند ماهه دارید و هم حقوق به روز نیستند

 3. نویسنده دیدگاه: جوانم ولی بیکارم
  خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۳:۴۱

  آقای علی حسین عباسپور عضو محترم شورای شهر
  اگر میبینید که امام جمعه محترم کاملا محترمانه گفتن که شما سفرهای غیرضرورینون مثل مشهد رو کم کنیدو به درد کارگران رسیدگی کنید بنظرم شما بجای توجیح کردن باید اطاعت امر کنید که مشکل مردم حل بشه…
  هم امام جمعه محترم هم سایر مسئولین هم همه مردم از سفرهای کاری مثال زدن
  ……………خواهشا به جای گارد گیری بر علیه مسئولین به وظیفتون عمل کنید.

  • نویسنده دیدگاه: علی حسین عباسپور
   خرداد ۱۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۲:۲۶

   دوست عزیزامام جمعه محبوب و بومی یکی از افتخارات دلفانه و من همیشه با ایشان در ارتباطم و مشورت میگیرم .من فقط توضیح دادم که در هر شرایط بغرنجی سفر کاری لازمه و حاج آقا هم مشکلی با این قضیه ندارند .ایشان هم روزانه با ارباب رجوع هایی سروکله میزند که ماههاست حقوقی دریافت نکرده اند و امام جمعه هم با توجه به مشکلات کارگران از ماها شاکی شده و حق هم دارند.

 4. نویسنده دیدگاه: علی حسین عباسپور
  خرداد ۵, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۴:۱۹

  بزرگوار من اگه جواب ندم مثل بقیه کسی هم کاری باهام نداره اما اگه جواب میدم نوک پیکان به سمت من نشانه میره.
  قبل از اینکه شما پارکها رو بگردی و نیروی غیر مستحق رو به رخ حقیر بکشی من عرض کردم متاسفانه این اتفاق در تمام ادوار شورا و حتی این دوره افتاده اما من توان و زور لازم برای برقراری عدالت را ندارم و مجبورم از طریق دوستانم در سایت سلام دلفان و….داد مظلومیت کارگران را به گوش موکلین ارجمندم برسانم.ضمنا حقیر از نونهالی کارگری کردم و تابستان دوران نوجوانی و بازیگوشی ام را برای ادامه تحصیل در زمستان صرف نون خشکی.میوه فروشی.کارگری در کرج.آب انجیر فروشی و…نمودم.هیچوقت فراموش نخواهم کرد کشاورز زاده هستم.و اتفاقا چون درد نداری رو حس میکنم .دست از کاسبی و دفتر مهندسی ام کشیده ام شتید بتونم کمک کنم حقوق معوقه جبران شود اما من زمانی اومدم که شهردار انتخاب و بودجه بسته شده بود.اما تمام سعی و تلاشم رو میکنم راه حلی با کمک اعضای محترم شورای شهر و شهردار پیدا کنیم.ضمنا خود ما هم مثل اونا حقوق نگرفتیم.اما توصیه میکنم اینقدر پایین بین باشیم که یک سفر کاری کم هزینه رو پتک کنیم روسر شورا خراب کنیم.مگر در زمان تحریم سفرهای علما یا وزرا یا. ..سفر کاری رو تحریم کردند؟
  در پایان خدا را گواه میگیرم بیشتر از کارگران و کمتر از خانواده اشان دغدغه آنانرا دارم
  یادعلی مدد

 5. نویسنده دیدگاه: یه کارگر
  مرداد ۱۶, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۴۰

  اقای عباسپور شما که ماه به ماه حقوق خودتونو میگیرید نمیدونید کارگری که 6 ماهه حقوق نگرفته چی میکشه . امام جمعه راست میگه چه دلیلی داره همه شوراها با اون شهردار دسته جمعی برید کیش و……. نمیشه یه ماه کارای عمرانی رو تعطیل کنید تا حقوق این کارگرای بدبخت پرداخت کنید حداقل یه ماهشون . فقط به خاطر این که بگن شما کارای عمرانی انجام میدید. هر چند خودتونم یکی از همون پیمانکارا هستید در مورد کارگرا هم هر کدوم از شوراها چند نفرو اوردن سر کار؟؟؟
  همین اقای …. داماد خودشونو اورد سر کار بلافاصله هم شرکتیش کرد در حالی که کارگر تو شهرداری هست 10 ساله هنوز فصلیه. یکی دیگه هم خواهر زاده …..شورا. یکی دیگه پدر خانم …. شورا که نگهبان شیفت شبه . بازم بگم؟؟؟؟؟؟؟چرا همه اینا شرکتی شدن یه شبه اما اون کارگر با 10 سال سابقه خدمت نه؟؟؟؟؟؟
  نمیدونم چرا تو کسی نیست به این مسائل رسیدگی کنه؟

  درضمن از وسایل بازی که واسه پاکها به خصوص پارک خرم مسکن که به اسم درجه یک گرفتید با همون هزینه ولی به جاش درجه چهار اوردید هم خبر داریم .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار