سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8318
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کسانی که زکات نمی دهند به فقر زایی کمک می کنند
Print This Post
امام جمعه نورآباد در خطبه های نماز جمعه گقت:

زکات نه تنها موجب کاهش مال نمی شود بلکه در روایات ما به عنوان یکی از کلید های رزق و روزی از آن یاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مرادیان در خطبه اول با دعوت مردم به تقوای الهی به بیان اهمیت زکات پرداخته و فرمودند: زکات نه تنها موجب کاهش مال نمی شود بلکه در روایات ما به عنوان یکی از کلید های رزق و روزی از آن یاد شده است. و همچنین فرمودند: کسانی که زکات نمی دهند به فقر زایی کمک می کنند زیرا یکی از دلیل هایی که فقرا، فقیر می شوند این است که اغنیا و ثروت مندان زکات نمی دهند.

ایشان در خطبه ی دوم بار دیگر با دعوت مردم به تقوا و عمل به دستورات الهی به بیان مسائل روز پرداخته و افزودند: در هفته ی گذشته شاهد سقوط دولت مصر بودیم که متأسفانه رئیس جمهور مصر در دام سلفی ها و افراطیون  گیر کردرو نصیحت خیر خواهان عالم را گوش نکرد.

همچنین ایشان به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان به بیان برنامه های ماه رمضان پرداختند و افزودند که یکی از برنامه های ما افطار فقرا است که امید داریم به کمک شما عزیزان اجرایی شود.

ایشان فرمودند: یکی از معضلات ما بحث روزه خواری است که متأسفانه در سال های گذشته یکی از اعتراضات پر رنگ مؤمنین همین مطلب بود. اینکه عده ای می گویند چهار دیواری اختیاری، این یک توجیه شیطانی است. همان طور که خانه ی شما حریم شماست، ماه  رمضان نیز حریم خداست که باید حرمت خدا را در این ماه حفظ کنیم. اگر شخصی نمی خواهد روزه بگیرد، باید حرمت این ماه را نگه دارد و برود در خانه ی خودش این گناه را انجام دهد. انشا الله مسئولین مربوطه  در این زمینه حضوری پر رنگ نشان دهند.

و در آخر هم دو تذکر درباره ی شهر:

یکی مشکل آرد خانواده هاست که من تقاضا دارم از اداره ی غله ی استان که به این مشکل رسیدگی کنند. مسئولین شهری هم گله داشتند از بعضی ها که آرد نمی خواهند ولی مراجعه می کنند و آنرا در بازار آزاد می فروشند. و از آن طرف هم به دیگران ظلم می شود.

تذکر دوم مشکل آب روستا هاست، که در بخش مرکزی حدود 150 روستا داریم که مشکل آب دارند، در بخش کاکاوند هم به همین شکل.

مسئولین ما همت کنند، مسئولین استان عنایت ویژه ای داشته باشند به مسئله ی آب شهرستان. انشاالله عزیزان این مشکل را حل کنند.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار