سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83284
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ماجرای پست اینستاگرامی محسن رضایی/ جانباز یا شهید زنده؟
Print This Post

سردار سرلشکر محسن رضایی در حاشیه سفرش به استان لرستان به دیدار جانباز صددرصدی رفت هشت سال در کما به سر می‌برد و مردم این مرز و بوم از او به عنوان شهید زنده یاد می‌کنند.

به گزارش سلام دلفان، چند روز پیش بود که محسن رضایی برای شرکت در همایش سوم خرداد ماه در استان لرستان حضور پیدا کرد و دیدار با سید نور خدا موسوی جانباز صددرصد لرستانی را در برنامه خود قرار داده بود، دیداری که سر‌لشکر را بر آن داشت تا پس از دیدار در کنجی در وصف این جانباز غیور مرد لرستانی و همسر ایثارگرش دل نوشته بنویسد.

سردار محسن رضایی در دیدار با این شهید زنده، دل نوشته‌ای برای خانواده‌اش به یادگار نوشت که شرح آن به عنوان « سید نورخدا تجلی عشق الهی بر زمینیان/ حکایت لیلی و مجنون به روایت سر لشکر محسن رضایی»

روایت سردار محسن رضایی از این دیدار که در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرده را در ادامه می‌خوانید:

جانباز صد درصدی و یا شهید زنده

شنیده بودم در خرم‌آباد جانبازی صد درصدی وجود دارد. پس از ورود به لرستان به دیدارش رفتم، درست بود… بله شهید زنده! چشمانش باز بود و دهانش، ولی تمام بدن از کار افتاده بود. بدون کوچکترین حرکت و ادارک، در کنارش اما شهید زنده دیگری هم یافتم!

دیدار جانباز سید نور خدا موسوی و همسرش فضای معنوی عجیبی ایجاد کرد. همسر این جانباز مجسمه واقعی ایثار بود و هشت سال است که به سختی خواب به چشمش می‌آید. آنقدر با مهر از همسرش پرستاری می‌کند که گویی جانش را در کوزه سودا نهاده است.

خدا را شکر می‌کرد و صبور بود. براستی که داستان‌های عاشقانه تاریخی در مقابل این زوج چقدر فاصله دارند و بلکه دیده نمی‌شوند، عشق اینجا معنا می‌شود. شاید تنها نمونه متعالی این صحنه دلپذیر را در کربلا دیده‌ایم. در برابر عظمت این ایثار با تمام وجود از خودم خجالت کشیدم.

سید نور خدا موسوی یکی از جانبازان سرافراز نظام مقدس اسلامی است که در درگیری با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی از ناحیه سر مجروح شد و اکنون هشت سال است که با 100 درصد جانبازی در کما به سر می‌برد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار