سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 83601
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خبر بد برای والیبال ایران و آسیا/ تغییر فرمول مسابقات انتخابی المپیک 2016
Print This Post

قانون مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2016 دچار تغییر شده که بیش از همه به ضرر تیم‌های آسیایی است.

 

به گزارش سلام دلفان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا مطرح و مصوب شده بود، در صورتی که یک تیم از قاره آسیا در رتبه‌های اول تا سوم مسابقات انتخابی المپیک 2016 قرار بگیرد، تیم چهارم از هر قاره‌ای باشد به المپیک راه خواهد یافت.

باتوجه به اینکه قاره آسیا حداقل تا سال 2020 تنها قاره‌ای است که مسابقاتی مجزا برای تعیین نماینده در بازی‌های المپیک ندارد، دو سال قبل در جلسه هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا که با حضور مقامات فدراسیون جهانی برگزار شد، مصوب شد در رقابت‌های انتخابی المپیک به طور قطع علاوه بر سه تیم برتر، بهترین تیم آسیایی مجوز حضور در المپیک ریو را کسب کند.

همان زمان توافق شد در صورتی که یک تیم آسیایی جزو سه تیم برتر باشد، بهترین تیم آسیایی از رده چهارم به بعد هم جواز حضور در المپیک 2016 را از آن خود کند.

در حالی که این موضوع از سوی «شانریت» و «سونگ ساک»، مقامات عالیرتبه کنفدراسیون والیبال آسیا اعلام شده بود اما در کتابچه مسابقات انتخابی المپیک به صراحت درج نشد تا اینکه با اعتراض برخی تیم‌ها بار دیگر این موضوع طرح و کاملاً رد شد!

تغییر فرمول صعود تیم‌های آسیایی از مسابقات انتخابی المپیک در توکیو با اعتراض تیم‌های آسیایی ایران، چین، استرالیا و ژاپن میزبان به کنفدراسیون این قاره همراه شد. همچنین نمایندگان هر چهار تیم اعتراض خود را به اطلاع «آری گراسا»، رئیس فدارسیون جهانی والیبال رساندند.

همچنین محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال کشورمان در جلسه‌ای با آری گراسا اعتراض ایران را به این موضوع رسماً اعلام کرد.

همچنین «سونگ ساک» در دیدار با رئیس فدراسیون والیبال ضمن تأیید تصویب طرح هیئت رئیسه در دو سال قبل، گفت: اعتراض تیم‌های آسیایی به‌جا است ولی کنفدراسیون والیبال آسیا کاری نمی‌تواند انجام دهد. با این حال بعید به نظر می‌رسد که پس از آغاز مسابقات، فرمول بازی‌ها تغییر کند.

پس در مجموع سه تیم اول مسابقات به‌علاوه بهترین تیم آسیایی به المپیک صعود می‌کنند. در صورتی که یک تیم از آسیا در رده اول تا سوم مسابقات باشد، تیم چهارم از هر قاره‌ای باشد، سهمیه خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار