سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8501
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 17 کانون فرهنگی درمساجد در شهرستان دلفان فعالیت دارند
Print This Post

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلفان گفت :17 کانون فرهنگی در مساجد سطح شهر و روستاهای این شهرستان فعالیت دارند.

به گزارش سلام دلفانˈیوسف نوری زادهˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اداره دارای 9 انجمن فرهنگی هنری یک مؤسسه فرهنگی هنری ، چهارکانون تبلیغات ،سه مؤسسه قرآنی در این شهرستان فعالیت دارند.

به گفته وی ، انجمن های قرآن و نهج البلاغه، نمایش ، موسیقی ،خوشنویسی،هنرهای تجسمی ، شعر ،اهل قلم و مور خوانی با 800 نفر عضو فعالیت دارند.

وی ،به برگزاری سوگواره استانی مور و ساز چمری در شهرستان دلفان اشاره کرد و گفت : این سوگواره که با هدف بزرگداشت رهبر کبیر انقلاب با سروده های محلی برگزار شد با استقبال باشکوه مردم و دوستداران مور و مویه همراه بود.

ˈنوری زادهˈ به برنامه های سال جاری این اداره در شهرستان دلفان اشاره کرد و اظهار داشت : این اداره پیشنهاد برگزاری جشنواره های منطقه ای کاریکاتور با موضوع جوانان ،جشنواره متل ها و مثل ها ،جشنواره خیابانی تئاتر ایثار و مقاومت وجشنواره و کارگاه خوشنویسی شمیم ولایت داده است که امیدورایم با تامین اعتبار آن نسبت به برگزاری این جشنواره ها اقدام نماییم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلفان برگزاری همایش بزرگداشت پیشکسوتان شعر و ادب دلفان و همایش منطقه ای دلفان در گذر تاریخ را از دیگر برنامه های مهم این اداره عنوان کرد و اظهار داشت : این همایش ها با هدف تقویت فرهنگ و ادبیات بومی و آشنایی مردم با فرهنگ و تاریخ منطقه برگزار می شود.

به گفته وی،بزرگداشت پیشکسوتان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت ،نمایشگاه و فروشگاه مد و لباس ، کارگاه استانی آموزش بازیگری و نمایشنامه نویسی ،همایش متن ادبی و داستانی شهدای گمنام ،همایش حفظ جزء سی قرآن کریم ،همایش شعر لکی شمیم ولایت، جشنواره پوستر اسوره های ایثار و شهادت وجشنواره فرهنگی هنری حماسه اقتصادی در رشته عکاسی را از دیگر برنامه های مهم این ادره در سال جاری عنوان کرد .

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار