سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 85874
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هلاکت نفر دوم گروهک منافقین توسط شهید دلفانی
Print This Post
به بهانه 30 خرداد سالروز شهادت گلمیرزا بختیاری؛

شهید گلمیرزا بختیاری در سال ۱۳۳۷ در روستای سراب غضنفر در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود.

به گزارش سلام دلفان، شهید گلمیرزا بختیاری در سال ۱۳۳۷ در روستای سراب غضنفر در یک خانواده مذهبی و مستضعف دیده به جهان گشود، در همان کودکی پدر مهربان خود را از دست داد و سرپرستی ایشان را برادر بزرگش بر عهده گرفت،

شهید بختیاری فردی مبارز و انقلابی بود، در اوج گیری انقلاب اسلامی در تهران در راهپیمایی و تظاهرات خیابانی همیشه شرکت می کرد، با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با پوشیدن لباس بسیجی عازم جبهه های غرب شد و بمدت ۶ ماه با ارتش متجاوز بعث عراق مبارزه نمود.

در سال ۵۹ در کمیته انقلاب اسلامی منطقه شمیران استخدام شد، در دستگیری منافقین و مبارزه با آنان نقش موثری داشت.

شهید گلمیرزا بختیاری

شهید بختیار پس ار انتقال از منتقل شدن به کمیته نورآباد با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مبارزه می نمود، سرانجام در ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۳ با زبان روزه در درگیری با قاچقچیان مواد مخد ر در منطقه میرآخه کاکاوند مجروح و در حین انتقال به مراکز درمانی، شربت شهادت نوشیدند.

 یکی از مهمترین عملیاتهای وی شرکت در عملیات دستگیری موسی خیابانی نفر دوم سران منافقین بود شهید بختیاری در آن داوران با بهانه بنایی وارد یکی از منازل امن منفقین می شود،  که پس از یک روز و نیم که خیابانی و همسرش  به منزل امن جهت جلسه محرمانه وارد می گردد توسط اسلحه‌ای که در کیسه بنایی جاسازی شده بود به سوی خیابانی شلیک می کند و موسی خیابانی از ناحیه دست مجروح می کند، وقتی خیابانی مجروح شد با خوردن چند قرص سیانور خودکشی کرده و به هلاکت رسید.

13931119000009_PhotoA

جزئیات عملیات هلاکت موسی خیابانی:

محل جلسات محرمانه رهبران گروهک منافقین واقع در خیابان زعفرانیه شمیران ، خیابان سرلشکر فلاحی ، کوچه بن ، پلاک ۷ طی ۵ ساعت درگیری مسلحانه به تصرف پاسداران انقلاب در آمد. با کشف این خانه امن ، موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان منافقین خلق ، اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی و محافظین آن ها و ۱۰ تن از اعضای کادر مرکزی و نظامی این سازمان در درگیری به هلاکت رسیدند.

همچنین از این خانه تیمی مقادیر قابل توجهی اسلحه کمری ، کلاشینکف ژ-۳ ، یوزی ، تعداد بیشماری آر – پی – جی هفت ، تیربار ، مواد منفجره و فشنگ جنگی به همراه مقادیر زیادی اسناد و مدارک درون گروهی و صورت جلسات محرمانه و حکم ماموریت و طرح ترور و انفجار اماکن کشف و ضبط گردید .

گفتنی است ساعت یک بامداد امروز پاسداران کمیته مرکزی و منطقه یک و پاسداران بسیج منطقه با طرح ریزی قبلی وارد عملیات شدند چون از قبل مخفیگاه رهبران سازمان منافقین توسط مردم و ماموران شناسایی شده بود پاسداران خانه تیمی را به محاصره خود در آوردند.

ساعت ۵ و ۵۰ دقیقه موسی خیابانی مرد شماره ۲ سازمان و رهبر شاخه نظامی سازمان به اتفاق همسرش وارد خانه امن شدند تا در جلسه محرمانه شرکت کنند ، پس از وارد شدن موسی خیابانی به مخفیگاه عملیات آغاز شد . در اولین ساعات درگیری پاسداران جان برکف و برادران بسیج و …موفق شدند عده ای از کادر نظامی این سازمان را همراه سه بچه خردسال دستگیر کنند.

همین گزارش حاکیست پس از دستگیری این افراد سه تن از محافظین موسی خیابانی بر اثر اصابت گلوله پاسداران به هلاکت رسیدند و در همین هنگام یکی از پاسداران به نام ابوالقاسم دهنوی به شهادت رسید . پس از مدتی درگیری مسلحانه اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی فراری و همسر موسی خیابانی به هلاکت رسیدند و موسی خیابانی نیز بر اثر اصابت دو گلوله مجروح شد ، وقتی خیابانی مجروح شد با خوردن چند قرص سیانور خودکشی کرده و به هلاکت رسید.

بنا بر این گزارش عملیات در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه با به هلاکت رسیدن موسی خیابانی و اشرف ربیعی و چند تن از کادر مرکزی سازمان خاتمه یافت و پاسداران خانه مزبور را به تصرف خود در آوردند. از این خانه تیمی دو اتومبیل پژو و یک اتومبیل تویوتای ضد گلوله متعلق به موسی خیابانی و اشرف ربیعی به همراه مقادیری جلیقه ضد گلوله کشف شد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار