سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 85896
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » جلسه ویژه برای بررسی وضعیت پرداخت وام ازدواج در لرستان/ استاندار ورود کرد
Print This Post

پس از انتشار گزارشی در مورد وضعیت پرداخت تسهیلات ازدواج و انتقادات نماینده ولی فقیه در لرستان، جلسه ویژه برای بررسی این مشکل از سوی استاندار لرستان تشکیل می شود.

به گزارش سلام دلفان به نقل از مهر، وضعیت پرداخت تسهیلات ازدواج در استان لرستان که پس از رسانه ای شدن از سوی آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه مورد انتقاد قرار گرفت موجب ورود استاندار لرستان برای بررسی این مشکل شد.

در این راستا مقرر شده که جلسه ویژه رسیدگی به پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان با حضور بانک ها، امروز یکشنبه در دفتر استاندار لرستان برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد جمعه گذشته در حاشیه خطبه های نماز جمعه در سخنانی گفته بود: دریافت حقوق های چند صد میلیونی یک نفر هوش را از سر انسان می برد و انسان نمی تواند درک کند که ۱۵۰ میلیون یا ۲۲۰ میلیون تومان یک نفر دریافت کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر کارگری یک عمر کار کند باز هم حقوق او به اندازه یک ماه این مدیر عامل بانک نیست بیان داشت: این میزان حقوق از پول و پس انداز مردم بوده است و این در حالیست که داد بانک ها در مورد وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی جوانان بلند شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با طرح این سوال که آیا برای ما زننده نیست که ۱۱ هزار زوج جوان در استان لرستان پشت نوبت وام ازدواج قرار دارند؟ تصریح کرد: آیا این سیره و شیوه اهل بیت است؟

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه برای یک جامعه اسلامی درد آور است که زوج های جوان ما باید از هفت خوان رستم برای گرفتن وام ازدواج بگذرند اما یک نفر ۳۰۰ میلیون تومان وام آن هم با سود تنها چهار درصد بگیرد گفت: باید در پرداخت وام های ازدواج جوانان اقدامات لازم صورت گیرد چرا که با پرداخت این وام های ۱۰ میلیون تومانی جوانان ما ازدواج می کنند و پاک می مانند و آلوده به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی نمی شوند.

وی با بیان اینکه متوسط سن ازدواج در استان لرستان برای پسران ۲۸ سال و برای دختران به ۲۴ سال رسیده است تصریح کرد: آیا این دردناک نیست؟ جوانان ما در گرفتن وام های ازدواج مانده اند و این در حالیست که مشکلات دیگری مانند تامین مسکن، بیکاری و … را نیز دارند.

مدیر عامل شعب بانک ملی لرستان در تاریخ ۲۵ ام اردیبهشت ماه امسال از انتظار بیش از ۱۱ هزار زوج لرستانی برای دریافت وام ازدواج خبر داده بود.

بیژن مقدم که در جمع خبرنگاران سخن می گفت اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۷۹۴ زوج لرستانی برای دریافت تسهیلات ازدواج در بانکهای مختلف لرستان ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد تنها ۸۴۶ زوج این تسهیلات را دریافت کرده اند، گفت: این در حالیست که مابقی این زوج های لرستانی پشت نوبت دریافت این تسهیلات مانده اند.

مدیر عامل بانک ملی لرستان مجموع تسهیلات پرداخت شده در حوزه ازدواج را ۲۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان عنوان کرد.

مقدم با بیان اینکه بانک ملی ۵۰۷ فقره از مجموع تسهیلات این حوزه را پرداخت کرده است، گفت: در مجموع بانک ملی به تنهایی بیش از ۶۰ درصد تسهیلات ازدواج را در استان پرداخت کرده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار