سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 860
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اختصاصی سلام دلفان/ وزارت نیرو پاسخ مردم دلفان را بدهد؛ برق رسانی به 30 روستای دلفان چه شد؟
Print This Post
اسفند 89 هیئت دولت به ریاست محمود احمدی نژاد برای سومین بار به لرستان سفر کرد. حاصل این سفر 200 مصوبه برای عمران و آبادانی این استان محروم بود. یکی از ...

اسفند 89 هیئت دولت به ریاست محمود احمدی نژاد برای سومین بار به لرستان سفر کرد. حاصل این سفر 200 مصوبه برای عمران و آبادانی این استان محروم بود.

یکی از دستاوردهای این سفر برای دلفان، تصویب برق رسانی به 30 روستای بدون برق این شهرستان در سال 90 بود. این مصوبه، موجب می شد همه روستاهای دلفان از نعمت برق بی بهره نباشند.

در این خصوص، در خرداد ماه سال جاری مصاحبه ای با فرماندار دلفان شده بود که در نخستین شماره نشریه  نامه نسیم دلفان به چاپ رسیده بود.  وی در آن مصاحبه و در تشریح مصوبات سفر سوم دولت برای دلفان به این مصوبه اشاره نموده بود. نصیری پور در این خصوص گفته بود: در سفری که وزیر نیرو به نمایندگی از دولت به دلفان داشته، این وعده را داده که به 30 روستای بدون برق این شهرستان ، برق رسانی صورت گیرد.

سال 90 در حالی آغاز شد که رهبر معظم انقلاب؛ حضرت امام خامنه ای آن را به سال “جهاد اقتصادی” نامگذاری کردند.

با این نامگذاری، شاید اگر آن زمان روستاییان بی تریبون دلفان این انتظار را می داشتند که وعده دولت در خصوص برق رسانی به این 30 روستا، حتی زودتر از موعد مقرر صورت پذیرد، انتظار بیجایی نبود.

امّا اکنون که 9 ماه از آن وعده می گذرد و فقط سه ماه (که این سه ماه را باید انتخاباتی دانست) از سال جهاد اقتصادی باقی مانده، در کمال تأسف وعده وزارت نیرو به روستاییان دلفان عملی نشده و هیچ بودجه ای به این امر اختصاص داده نشده است! گویا وعده ای که دولت به مردم دلفان داد، به راحتی به دست فراموشی سپرده شد.

پیگیری های خبرنگار سلام دلفان حاکی از آن است که فرماندار دلفان در این خصوص اقدامات لازم را انجام داده؛ امّا تاکنون از سوی وزارت نیرو هیچ اقدامی صورت نگرفته.

در این زمینه، فرماندار دلفان در گفتگو با خبرنگار ما با اظهار تأسف از تعلل وزارت نیرو در این زمینه، اظهار داشت : تاکنون دو مرتبه با وزارت نیرو مکاتبه داشته ایم؛ امّا هیچ پاسخی دریافت ننموده ایم.

در حالی که سفرهای استانی، یکی از نقاط درخشان کارنامه محمود احمدی نژاد محسوب می شود و بسیاری از نقاط کشور روح تازه ای به خود گرفته اند؛ امّا سه سفر استانی به لرستان، تحول محسوس و چشمگیری در دلفان ایجاد ننموده است. هرچند کارهای ریز و درشتی صورت گرفته؛ امّا دره ی عمیق محرومیت هنوز پر نشده و مصوبه ای که معضلات اساسی دلفان را رفع نماید به تصویب نرسیده. جالب اینکه طرح مسکن مهر هم  که همه کشور، کم و بیش از از آن بهره می برند، تازه آغاز راهش را در دلفان تجربه می کند.

با این حال، یکی از معدودترین مصوبات دولت برای دلفان و آن هم روستاهای آن، اجرایی نشده است. آیا روستاییان ما نباید توقع داشته باشند پس از گذشت سه دهه از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از نعمت برق بهره مند باشند؟!

آیا این کم ترین توقعی نیست که روستاییان یک منطقه می توانند از دولتشان داشته باشند؟!

 در هر صورت اکنون این علامت سؤال بزرگ در ذهن مردم دلفان وجود دارد که چرا وزارت نیرو وعده خود را به فراموشی سپرد؟

سلام دلفان، تا روشن شدن ابعاد قضیه و نیز دریافت پاسخ مسئولین وزارت نیرو، پیگیری های خود را ادامه می دهد و در این خصوص، نظر نماینده مردم دلفان در مجلس و نیز اقداماتی را که وی در این خصوص انجام داده و یا می خواهد انجام دهد را جویا می شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار