سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86586
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » هدف بلند مدت آمریکا از تجارت با ایران تسهیل تغییرات سیاسی در این کشور است
Print This Post

وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: مقامات آمریکایی می‌گویند که هدف بلند‌مدت درگیر کردن ایران در تجارت بین‌المللی، تسهیل تغییرات سیاسی در این کشور است

به گزارش سلام دلفان، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که کاخ سفید به دنبال تسهیل مسیرهای تجارت شرکت‌ها با ایران برای تکمیل توافق هسته‌ای است تا از این راه توافق هسته‌ای را مستحکم کند و باطل یا خنثی کردن آن توسط دولت‌های بعدی آمریکا را دشوار سازد.
به گزارش فارس، وال استریت ژورنال با اشاره به راهکار باراک اوباما برای تحکیم روابط با کوبا نوشت که توافق تجاری 17/6 میلیارد دلاری بوئینگ برای فروش هواپیماهای تجاری به ایران که هفته گذشته امضا شد نشان داد که اوباما تلاش می‌کند از راهکار تحکیم روابط با کوبا در این زمینه نیز استفاده کند.
این روزنامه آمریکایی گزارش داده است که انتظار می‌رود کارگروه اقدام مالی که بر پولشویی در جهان نظارت می‌کند ایران را از لیست سیاه خود خارج کند تا بتواند راحتتر تراکنش‌های مالی خود را انجام دهد.
با این حال خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه برعکس این ادعا گزارش داد که مقام‌های غربی می‌گویند انتظار می‌رود نهاد بین‌المللی موظف به نظارت بر پولشویی در سرتاسر جهان، در هفته جاری تصمیم به نگاه داشتن ایران در فهرست کشورهای خطربار از این حیث قرار دهد.
«کارگروه اقدام مالی» در سال 1989 با هدف ادعایی مبارزه با پولشویی و مبارزه با منابع مالی تروریسم و سلاح‌های کشتار جمعی تشکیل شد. 37 عضو این نهاد بین‌المللی از چند روز پیش در شهر «بوسان» کره جنوبی تشکیل جلسه داده‌اند.
وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود آورده است که جان کری و دیگر مقامات آمریکایی امیدوارند که اقتصاد بادآورده منجر به تقویت جایگاه حسن روحانی به عنوان یک سیاستمدار پراگماتیست و میانه رو در ایران انقلابی شود.
مقامات آمریکایی می‌گویند که هدف بلند‌مدت درگیر کردن ایران در تجارت بین‌المللی تسهیل تغییرات سیاسی در این کشور است چیزی که اوباما در مورد کوبا نیز آن را دنبال می‌کند.
منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار