سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86606
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » وقتی برانکو کم می‌آورد
Print This Post

برانکو ایوانکوویچ از نظر علمی و شخصیتی یکی از بهترین مربیانی است که تاکنون به ایران آمده است اما واقعیت این است که او از نظر فرماندهی تیمش نسبت به کی روش یا بلاژویچ ضعیف تر است.

به گزارش سلام دلفان، سه نکته از دست پروفسور در رفته است، سه نکته ای که از مربی علم گرای پرسپولیس می توان در مورد آن  ایراد گرفت.

اول : نیامدن ملی پوشان در موعد مقرر سر تمرین پرسپولیس و تست پزشکی در ایفمارک.

دوم: پیدا نکردن رامین رضائیان که اصلا معلوم نیست کجاست.

سوم: به درازا کشیدن ماجرای طارمی با پرسپولیس و عدم تعیین تکلیف او.

برانکو یکی از جنتلمن ترین و علم گراترین مربیان فوتبال است که در ایران کار کرده، رفتار او همه را به یاد استانکو پابلوکوویچ می اندازد که کمترین تنش را داشت و البته بیشترین استعدادیابی را در فوتبال ایران انجام داد.

با این وجود باید به این نکته اشاره کرد که بزرگترین مربیان دنیا یک جور کاریزمای مدیریتی خاص دارند، یک مدیریت ذاتی که برانکو فاقد آن است. از مورینیو و فرگوسن و تراپاتونی بگیرید تا برسید به بلاژویچ، اسکولاری و کاپلو و …

ایوانکوویچ اما از مدیریت ذاتی به نظر می رسد بی بهره است. شاید او به یاد بیاورد دیدارهایی را که با بلاژویچ روی نیمکت تیم ملی ایران بود و حتی یک شوت که آن روزها توسط نیکبخت واحدی یا پژمان جمشیدی و … از دست می رفت آنها اولین چیزی را که زیر چشمی نگاه می کردند بلاژ چنان می ترسیدند که او از این اتفاق دلخور شده باشد.

با این وجود اما این روزها رامین رضائیان با وجود بارها فراخوانش توسط برانکو برای نشستن پای میز مذاکره با پرسپولیس اصلا توجهی به این ماجرا نمی کند. این رفتار را مقایسه کنید با رفتار کی روش که حتی وقتی حرفی نمی زند هم بازیکنان کاری را که او می خواهد انجام می دهند.

استارت تمرین و تست پزشکی هم اتفاق دیگری است در این رابطه که برانکو تمرین را استارت زد اما بازیکنان  از ترس کی روش در تمرینات تیم باشگاهی خودشان که قرار است پولشان را از آن بگیرند شرکت نکردند.

تصور کنید کی روش یا فرگوسن یا مورینیو استارت تمرین را بزنند آیا بازیکنی وجود خارجی دارد که در تمرینات آنها شرکت نکند؟ ماجرای طارمی هم با وجود ضرب الاجل این سرمربی همچنان ادامه دارد، طارمی در طول فصل هم چند بار برای پنالتی زدن به برانکو در رسانه ها اعتراض کرد البته.

ایوانکوویچ بسیار منظم است و مسلما از مربیان قبلی پرسپولیس بیشتر نظم را به این تیم نامنظم آورده است و برای اثبات آن از محمد نوری گرفته تا گابریل و پیام صادقیان و … را کنار گذاشت با این وجود هنوز مواردی هستند که تحت کنترل برانکو در نیامده اند که نمونه اش را نوشتیم.

در آن سو اما کی روش یک فرمانده واقعی است. برخی حتی معتقدند این اوست که برای ملی پوشان ایران تیم انتخاب می کند و نظم اردویی تیم کی روش تاکنون با هیچ مربی در ایران برابری نمی کرده است.

در هر حال برانکو ایوانکوویچ باید این نقیصه را هم برطرف کند، فرماندهی او هنوز اندکی ضعف دارد.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار