سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8827
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اصولگرایی یعنی اهل معامله نبودن
Print This Post
امام جمعه نورآباد در خطبه های نماز جمعه:

اصولگرایی یعنی انسان در باورهایش را که از دین اهل معامله با کسی نیست ولو اینکه پدرش یا طایفه ی او یا هرکس دیگر باشد، که در سوره ی مجادله آیه ی 22 به این موضوع اشاره شده.

به گزارش خبرنگار سلام دلفان حجت السلام والمسلمین سید جعفر مرادیانی در خطبه ی اول نماز جمعه مورخ21 تیرماه پس از دعوت به تقوابه بیان سیره ی فاطمی پرداخته وگفت: از جمله اسماء حضرت زهرا راضیه و مرضیه بود یعنی وجود حضرت زهرا(س) از خداوند خوشنود بود و مقامش به جایی رسید که خدا هم از او خوشنود بود وبالاتر از این، فرمودند که هرکس فاطمه (س)از او خوشنود باشد خدا از او خوشنود است و هر کس فاطمه(س) از او خشمگین باشد، خدا از او خشمگین می شود.

ایشان درادامه به عوامل جلب رضایت خداوند پرداخته و گفتند: یکی از راه هایی که رضایت خداوند را جلب می کند مجاهدت با جان و مال است که مظهر این ویژگی شهدای بزرگوار هستند.

وی ادامه داد: عواملی که باعث می شوند جوانان بد نماز یا بی نماز شوند چند چیز است، یکی لقمه ی حرام است مانند مالی که خمس و زکات آن پرداخته نشده ؛ عامل دیگر این است که خانواده ها بچه ها را از کودکی به نماز عادت نمی دهند، که این یکی از حقوق بچه ها بر پدر و مادر است .

ایشان عامل دیگری را که باعث جلب رضایت خدا می شود اصولگرایی دانسته و افزودند: اصولگرایی یعنی انسان در باورهایش  را که از دین اهل معامله با کسی نیست ولو اینکه پدرش یا طایفه ی او یا هرکس دیگر باشد، که در سوره ی مجادله آیه ی 22 به این موضوع اشاره شده.

ایشان خاطر نشان کرد:این معامله نکردن با دشمنان گاهی شامل لباس پوشیدن هم می شود،  شامل مسائل سیاسی هم می شود ، ما حق نداریم مثل انتخابات دشمنان، انتخابات برگزار کنیم.

مرادیانی همچنین گفت:نگاه ما به حکومت با نگاه دشمنان اسلام فرق می کند. ما ولایت فقیه را در زمان غیبت همان ولایت امام معصوم می دانیم. و در سایر زمینه ها نیز دستورات خداوند و رسولش را داریم.

مرادیانی درخطبه ی دوم بار دیگر با دعوت مردم به تقوای الهی به بیان مناسبت های پیش رو پرداخته و گفتند: روز 21 تیر ماه روز عفاف و حجاب است که این امر را هم باید زنان و هم باید مردان رعایت کنند.

وی ادامه ادامه دادد: بلا هایی مانند بی عفتی ، از هم پاشیدن خانواده ها که شما در جوامع غربی می بینید ناشی از نبود حجاب و عفت است.

همچنین با اشاره به روز 23 تیر ماه سال78، آن را روز حماسه آفرینی ملت ایران خواندند و افزودند: این یک حادثه ی تازه ای نبود و دشمنان داخلی و خارجی بعد از این ماجرا باز هم خواستند به رکن رکین نظام ضربه بزنند ولی نتوانسته اند و عامل ناتوانی آنها در این امور حمایت مردم از نظام بود.

امام جمعه نورآباددر ادامه  با گرامی داشت روز 26 تیر ماه،سالروزتشکیل شورای نگهبان این روز را به همه ی کارکنان شورای نگهبان تبریک گفتند.

ایشان در آخر با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع مالیات فرمودند: کسانی که مالیات های خود را پرداخت نمی کنند در واقع به مردم و نظام جفا می کنند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار