سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89122
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » دنیس راس: برای حمایت از روحانی باید فشار بر ایران را افزایش دهیم
Print This Post

مشاور سابق کاخ ‌سفید می‌گوید تحریم‌ها روحانی را در ایران سرکار آورد و برای حمایت از روحانی باید فشارها بر ایران را تشدید کنیم.

به گزارش سلام دلفان، دنیس راس در روزنامه ‌الوطن نوشت: هیچ راهی برای تضمین توافق هسته‌ای و موفقیت‌ آن وجود ندارد مگر اعمال فشار بیشتر واشنگتن به ایران.راس ادامه داد: «تهران در عمل با آزمایش موشک‌های بالستیک و انتقال سلاح‌های کلاسیک، به صورت آشکار قطعنامه 1929 شورای امنیت را نقض کرده و در حقیقت در قبال هیچ‌کدام از اقدامات تحریک‌آمیز خود مجازات نشده است. در این مقطع دولت اوباما نباید روش تعامل خود با مسئله هسته‌ای ایران را تغییر دهد و دولت جدید آمریکا نیز باید بر سیاست رسمی این کشور تاکید کند تا ایران متوجه عواقب زیرپا گذاشتن تعهدات خود باشد.

راس اضافه کرد: «مسئولان آمریکایی باید تلاش کنند  که ایران در چارچوب توافق عمل کند؛ چرا که در غیر این صورت نمی‌توانند بر فعالیت‌های ایران نظارت کنند و اگر ایران به مقاومت ادامه دهد؛ واشنگتن باید بهای معینی برای اینگونه رفتارها تعیین کند.»
وی می‌نویسد: با توجه به اینکه این راهکار در رابطه با مسئله هسته‌ای و مهار ایران نتیجه داد، بنابراین می‌توان از اینگونه تلاش‌ها در قبال رفتارهای تهدید‌آمیز و بی‌ثابت‌کننده تهران در منطقه استفاده کرد و واشنگتن باید از همین منطق برای تغییر رفتار ایران در منطقه استفاده کند. در سایه برداشته شدن گامهای مشابه می‌توان مانع از اقدامات ایران در مورد سوریه، عراق، یمن و گروه‌های فلسطینی شد. راس در پایان نوشت: بهای هنگفتی که ایران در نتیجه تحریم‌ها داد، به تغییر سیاست‌ ایران از طریق انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهوری انجامید و اگر واشنگتن می‌خواهد قدرت بازدارندگی را تقویت و از تیم روحانی حمایت کند، باید سیاستی را در پیش گیرد که تهران در قبال سیاست‌های ماجراجویانه خود که از طریق سپاه‌ پاسداران دنبال می‌کند، هزینه سنگینی را متحمل شود.
منبع: کیهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار