- سلام دلفان | اخبار شهرستان دلفان| نخستین سایت خبری تحلیلی در دلفان - http://salamdelfan.ir -

دولت تعداد مدیران نجومی را اعلام کند/ استعفای مدیران متخلف به جای عزل پاک کردن صورت مسئله است

به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به لزوم برخورد با مدیران متخلف در پرونده حقوق‌های نجومی اظهارداشت: این مسئله ابعاد مختلفی دارد و دستگاه قضایی باید در بعد حقوقی آن ورود پیدا کند، برخی از موارد نیز مربوط به دیوان عدالت اداری است که باید به این مسئله ورود کنند.

رجبی با اشاره به لزوم اقدام و عمل دولت در بخش‌هایی در این پرونده یادآور شد: سه دستگاه باید در این زمینه برای برخورد با مدیران متخلف حقوق‌های نجومی وارد شوند و از سوی دیگر مدیران متخلف باید عزل و پول‌ها به بیت‌المال بازگردانده و برای متخلفان حکم انفصال از خدمت صادر شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: بعد از بررسی‌ها همانطور که در سایر موارد نیز ضرورت دارد باید اسامی متخلفان اعلام شود لذا دولت وظیفه دارد که در دستگاه خود در این رابطه تشکیل پرونده داده و برای عزل مدیران متخلف قاطعانه برخورد کند.

وی با تاکید بر اینکه عدم اقدام دولت در این زمینه علل مختلفی دارد، تصریح کرد: وقتی که دولت مدیران مسئله‌دار از لحاظ اقتصادی و همسو با فتنه را منصوب می‌کند آنها مصالح نظام را در نظر نمی‌گیرند و چنین برداشت‌هایی هم از بیت‌المال اتفاق می‌افتد. از این رو باید به جای پذیرش استعفای مدیران متخلف آنها از سمت خود عزل شوند تا متناسب با تخلف آنها اقدام مناسب صورت گیرد.

رجبی استعفای مدیران متخلف به جای عزل آنها را پاک کردن صورت مسئله عنوان کرد و افزود: لازم است که دولت با توجه به سلب اعتماد مردم و انگشت اتهام به سوی بسیاری از مدیران خود، تعداد مدیران حقوق‌های نجومی را اعلام کند و از این طریق ثابت کند که این افراد در مقایسه با مدیران پاک دست بسیار اندک هستند و این کار جلوی سوء استفاده دشمن را هم می‌گیرد و ثابت می‌کند که دولت صرفاً برای بحث برخورد با حقوق‌های نجومی شعار نمی‌دهد.

منبع: فارس