سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89173
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » پس از 16 سال و پیشرفت 18 درصدی پروژه ساخت تنها تصفیه‌خانه فاضلاب دلفان به قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار می‌شود
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

فرماندار دلفان با بیان اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان دلفان حدود ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد،گفت: مقدماتی فراهم‌شده تا ساخت این پروژه به‌ قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار شود.

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی در رابطه با راه‌اندازی پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرستان اظهار داشت: حدود 12 سال پیش عملیات ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب دلفان شروع‌شد اما به دلیل نبود اعتبار عملیات اجرایی آن متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان دلفان هم‌اکنون حدود 18 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: چون اعتبارات دولتی برای راه‌اندازی این تصفیه‌خانه میسر نشد طی یکی دو سال اخیر بنا شد بخش خصوصی واگذار شود که اکنون مقدماتی فراهم‌شده تا ساخت این پروژه به‌قرار گاه خاتم‌الانبیاء واگذار شود.

فرماندار دلفان بابیان اینکه تکمیل این تصفیه‌خانه نیازمند 30 تا 40 میلیارد تومان است، عنوان کرد: با واگذاری این تصفیه‌خانه به‌ قرار خاتم‌الانبیاء، امسال کار ساخت آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب دلفان هم‌اکنون نزدیک به یک میلیارد تومان مصالح دارد، بیان کرد: پنج تصفیه‌خانه ازجمله تصفیه‌خانه دلفان قرار است در قالب قراردادی به‌ قرار خاتم‌الانبیاء واگذار شود که در این راستا تصفیه‌خانه دلفان در اولویت نخست قرار دارد.

طولابی در ارتباط با لزوم راه‌اندازی این تصفیه‌خانه، گفت: راه‌اندازی تصفیه‌خانه دلفان علاوه سلامت بهداشت آب آشامیدنی، سبب می‌شود تا پساب‌های آن نیز در منطقه قابل‌استفاده باشد.

وی پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب دلفان را یک طرح بسیار بزرگ و بااهمیتی دانست و تصریح کرد: آب شرب شهرستان دلفان نسبت بقیه شهرستان‌های استان میزان آلودگی خیلی پایینی دارد چراکه آب شرب این منطقه از چاه‌های عمیق دشت برخوردار تأمین می‌شود و با توجه به آزمایشات انجام‌شده مضرات کمتری دارد و سالم است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار