سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89288
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی +سند
Print This Post

شرکت دولتی پرحاشيه صنایع ملی مس، برای 5 عضو هیئت مدیره خود که نام معاون نعمت‌زاده نیز در میان آنان به چشم می‌خورد، 750 میلیون تومان پاداش سالانه در نظر گرفت.

به گزارش سلام دلفان، شرکت دولتی صنایع ملی مس، برای 5 عضو هیئت مدیره خود که نام معاون نعمت‌زاده نیز در میان آنان به چشم می‌خورد، 750 میلیون تومان پاداش سالانه در نظر گرفت.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس برای سال مالی 1394، یکشنبه 20 تیرماه امسال برگزار شد.

ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی هیئت مدیره شرکت ملی مس

اکثر سهام شرکت ملی مس، به طور مستقیم و غیرمستقیم در اختیار دولت قرار دارد. سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران 12 درصد سهام شرکت ملی مس را در اختیار دارد.

ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی

مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران، شخصا نمایندگی این سازمان در هیئت مدیره شرکت ملی مس را بر عهده دارد و اتفاقا رئیس هیئت مدیره آن هم شده است.

حتی اگر ریاست هم‌زمان کرباسیان بر هیئت مدیره شرکت ملی مس و سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ایمیدرو)، مصداق دوشغله بودن مدیران دولتی نباشد، انتظار می‌رفت کرباسیان فرد دیگری را به عنوان نماینده ایمیدرو در هیئت مدیره شرکت ملی مس معرفی می‌کرد، نه اینکه شخصا در آن حضور پیدا کند. ناگفته نماند کرباسیان عضو هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه هم هست.

ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی

بر اساس تصمیمات مجمع عمومی شرکت ملی مس، پاداش سالانه هیئت مدیره 5 نفره آن برای سال 94 رقم 750 میلیون تومان و حق حضور اعضای هیئت مدیره در جلسات، ماهانه 750 هزار تومان تعیین شده است.

لحاظ کردن رقم 750 میلیون تومانی برای پاداش هیئت مدیره شرکت ملی مس در سال 94 در حالی است که ارزش سهام این شرکت در بورس در سال گذشته روند نزولی داشت. ارزش بازار شرکت ملی مس در بورس هم کاهش یافت. قیمت سهام شرکت ملی مس نسبت به روزهای اوج آن در سال 1389، تقریبا یک هفتم شده است.

ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی

ضروری است آقای کرباسیان شفاف‌سازی کند که از 750 میلیون تومان پاداش هیئت مدیره شرکت ملی مس، چه مقدار به سهامدار حقوقی (ایمیدرو) و چه مقدار به نماینده ایمیدرو یعنی خود او رسیده است.

منبع: مشرق

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار