سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 894
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۰
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » فعالان فرهنگی دلفان در دیدار با «فرماندار» چه گفتند؟
Print This Post
اخیراً جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان دلفان با «مسئول دفتر شورای نگهبان» و «فرماندار» دلفان دیدار و گفتگو کردند. "سلام دلفان" جزییات دیدار این افراد با فرماندار دلفان که در فضایی ...

اخیراً جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان دلفان با «مسئول دفتر شورای نگهبان» و «فرماندار» دلفان دیدار و گفتگو کردند.

“سلام دلفان” جزییات دیدار این افراد با فرماندار دلفان که در فضایی صمیمانه برگزار گردید را به اطلاع می رساند.

 در این دیدار، افراد حاضر در جلسه، سؤالاتی از حجت الله نصیری پور پرسیدند که به همراه پاسخ های وی، در پیش می آید:

فرماندار دلفان در پاسخ به سؤال یکی از فعالان فرهنگی که پرسید ” آیا تاکنون از سوی باندهای قدرت و ثروت، برای نفوذ در هیئت اجرایی، فشاری بر وی اعمال شده یا خیر پاسخ داد: نه از سوی باندهای قدرت و ثروت و نه از سوی هیچ کدام از کاندیداها، تاکنون فشاری اعمال نشده است.

سؤال یکی دیگر از فعالان فرهنگی در خصوص نسبت فامیلی «بخشدار کاکاوند» با «نماینده» و ایجاد شائبه هایی دراین خصوص بود:

آیا وجود نسبت فامیلی بین بخشدار کاکاوند و شخص نماینده، این شائبه را ایجاد نمی نماید که افرادی که برای هیئت اجرایی در این بخش انتخاب می شوند، از یک طیف خاص انتخاب شوند؟

فرماندار دلفان در پاسخ به این سؤال با ذکر برخی از نسبت های فامیلی که منع قانونی شامل آنها می شود با بیان اینکه نسبت فامیلی که مابین بخشدار کاکاوند و نماینده مردم در مجلس وجود دارد، شامل منع قانونی نمی شود اظهار داشت حتی اگر همه 30 نفر از یک طیف سیاسی و فکری معرفی شوند، هیئت نظارت مؤظف است با گرفتن مشورت و نیز تحقیقات، هر تعداد از آنها را که فاقد صلاحیت تشخیص دادند، تأیید نکنند.

وی افزود چنانچه این اتفاق رخ دهد و هیئت نظارت همه 30 نفر یا تعدادی از آنها را تأیید نکنند، در مرحله بعد، فرماندار یا بخشدار مؤظف است به تعداد دو برابر افراد مورد تأیید قرار نگرفته، افراد جدید معرفی نماید و چنانچه این مسئله تکرار شود، قضیه به استان ارجاع داده می شود.

نصیری پور اضافه کرد با توجه به سازوکار قانونی که وجود دارد و توضیح داده شد، در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد.

یکی دیگر از حاضرین به فرماندار پیشنهاد داد برای سالم برگزار شدن انتخابات به میزانی که درهرمنطقه و روستا جمعیت شرکت کننده در انتخابات وجود دارد برای صندوقی که در آن منطقه وجود دارد تعرفه صادر شود و درخواست هایی که برای ارسال مجدد تعرفه می شود، پذیرفته نشود که نصیری پور ضمن تأیید نظرات و پیشنهاد وی تأکید کرد با اطلاعات دقیقی که از طریق انتخابات دوره های گذشته و مخصوصاً سرشماری که اخیراً صورت گرفته، میزان جمعیت شرکت کننده درهرمنطقه و روستا برای ما مشخص شده و تعرفه ها به همان میزان اختصاص داده خواهد شد و هیچ درخواستی مبنی بر ارسال مجدد تعرفه پذیرفته نمی شود.

موضوع رد یا تأیید صلاحیت کاندیداهای انتخابات نیز یکی دیگر از سؤالات فعالان فرهنگی از حجت الله نصیری پور بود.

وی در این خصوص اظهار داشت، هیئت اجرایی با رصد اطلاعات از کانال های مختلف و نیز تحقیقات محلّی، می توانند صلاحیت یک کاندیدا را رد یا تأیید کنند.

“مسئول ستاد انتخابات مجلس نهم در دلفان” افزود در این خصوص، قانون برای همه کاندیداها به شکل یکسان اجرا می شود و چنانچه هیئت اجرایی تشخیص دهند، هرکدام از کاندیداها ممکن است با رد صلاحیت در مرحله شهرستان مواجه شوند. نصیری پور اضافه کرد، حتی اگر کاندیدایی تأیید شود؛ امّا مدارکی بر علیه وی وجود داشته باشد، در مراحل بعدی صلاحیتش تأیید نمی شود.

فرماندار دلفان در خصوص ادعای یکی از کاندیداها در دوره های پیشین مبنی بر ارسال تعرفه از نورآباد به الشتر در دوره هفتم انتخابات، ضمن کذب محض خواندن این ادعا، با ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت : روند قانونی که در این خصوص وجود دارد، به هیچ وجه امکان این کار را نمی دهد و افرادی که اینگونه اظهارنظر می کنند باید برای ادعاهای خودشان، مدرک و سند ارائه کنند.

فعالان فرهنگی، در بخش دیگری از طرح دغدغه هایشان با فرماندار دلفان، به وی پیشنهاد دادند برای آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات و شنیدن صحبت ها و دغدغه های مردم از نزدیک، جلسات عمومی را به صورت دوره ای در مساجد برگزار نماید و در این جلسات، مشکلات و مسائل مردم مورد بررسی قرار گیرد. فرماندار دلفان با استقبال از این پیشنهاد، از فعالان فرهنگی خواست تا سازوکار این برنامه از سوی آنها اندیشیده شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار