سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89412
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کشف بزرگ‌ترین محموله قاچاق توقیف 210 کانتینر
Print This Post

فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف ۲۱۰ کانتینر حاوی کالای قاچاق به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان از یک باند بزرگ قاچاق و دستگیری ۲۳ نفر از رابطان و افرادی که در سازمان‌های مرتبط با این باند همکاری داشتند، خبر داد.

به گزارش سلام دلفان، سردار عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به کشف بزرگ‌ترین پرونده قاچاق پس از انقلاب اظهار داشت: در این پرونده قاچاقچیان با استفاده از جعل اسناد و همچنین ارتباط و نفوذ در دستگاه‌های مرتبط، اقدام به وارد کردن
210 کانتینر کالای قاچاق به کشور کرده‌اند.
انجام 5 ماه اقدام اطلاعاتی و عملیاتی
وی بیان داشت: این افراد با استفاده از اسناد جعلی و نفوذ در برخی سازمان‌ها و ادارات مرتبط و همچنین پرداخت رشوه اقدام به واردات کالا می‌کردند که با درایت پلیس و کار اطلاعاتی و عملیاتی در 5 ماه پرونده کامل و افراد دستگیر شدند. فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: همکاران ما در پلیس آگاهی استان به دنبال چندماه کار اطلاعاتی گسترده، توانستند رد چند شرکت کاغذی در قاچاق کالا از این استان به کشور را کشف کنند که این شرکت‌های فاقد هویت واقعی با بهره‌مندی از شگردهای گوناگون اقدام به جعل اسناد و قاچاق محموله‌های کلان کالا به کشور می‌کردند. وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی رئیس‌کل دادگستری، دادستان و قاضی پرونده در استان هرمزگان، تصریح کرد: حمایت مدیران و همچنین همکاری رئیس‌کل گمرک ایران در همکاری با پلیس باعث تسریع در تکمیل پرونده و انجام این عملیات شد.
دستگیری 23 نفر از سازمان‌های گوناگون
ملکی با اشاره به همکاری مقامات قضایی در دستگیری ١٧ قاچاقچی این باند که برخی از آنها در حال فرار به خارج از کشور بودند، گفت: علاوه بر این افراد، تعداد ٢٣ فرد مرتبط با این باند از دستگاه‌های  گوناگون شناسایی شدند که در حال حاضر احضار شده‌اند. فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف مقادیر زیادی اسناد جعلی و مهر شرکت‌های گوناگون در این عملیات خبر داد و افزود: این باند اقدام به واردات ظروف بلور و کریستال در قالب اسباب‌بازی کرده و محموله‌ها را به بازار تهران، مشهد و اصفهان حمل کرده است.
ردپای مهره اصلی در پایتخت
وی از دستگیری فردی به نام(م – ف) که یکی از بازاریان بزرگ تهران است به عنوان بزرگ‌ترین مهره در این پرونده خبر داد و بیان داشت: از این باند میلیارد‌ها تومان اقلام منقول و غیرمنقول کشف و توقیف شده است. فرمانده انتظامی هرمزگان شروع این پرونده را کشف 11کانتینر کالای قاچاق در اسفندماه سال گذشته در گلوگاه شهید میرزایی هرمزگان دانست و خاطرنشان کرد: با کشف این محموله در سال گذشته تحقیقات این پرونده ادامه پیدا کرد و پس از انجام بررسی‌های فراوان و تحت‌نظر داشتن افراد این باند از طریق پلیس فتا و دیگر روش‌ها موفق به کشف محموله بزرگ 190 میلیارد تومانی شدیم. وی با اشاره به شیوه فعالیت قاچاقچیان تصریح کرد: این باند قاچاق در قالب شرکت‌های کاغذی که وجود خارجی نداشتند با جعل اسناد و پلمب‌های تقلبی اقدام به واردات کالا از مبادی رسمی کشور کرده‌اند. بنابر اظهارات فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان، پس از کشف محموله‌های این باند، افراد اصلی از شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و تهران جهت همفکری برای رفع این مشکل به بندرعباس آمدند که پلیس از فرودگاه بندرعباس تا محل اختفا، آنها را تحت نظر داشت و پس از حضور همگی در یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی تمام این افراد دستگیر شدند. وی با بیان اینکه برخی قاچاقچیان قصد فرار از کشور را داشتند، یادآور شد: از محل اختفای قاچاقچیان در بندرعباس چند دستگاه لپ‌تاپ، کامپیوتر و پلمب شرکت‌های صوری کشف و ضبط شد.
پرداخت رشوه 400میلیونی
سردار ملکی بالاترین میزان پرداخت رشوه در این پرونده را بیش از 400میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این افراد در مراحل گوناگون اقدام به پرداخت رشوه به دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط کرده‌اند که پرونده این افراد همچنان در دست بررسی است. وی نوع کالاهای وارداتی در این پرونده را لوازم خانگی، لوازم خودرو، ظروف کریستال و اسباب‌بازی عنوان کرد و یادآور شد: نیروی انتظامی هرمزگان با تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دستور فرماندهی ناجا برخورد با دانه درشت‌ها و سرشاخه‌های قاچاق کالا را هدف قرار داده است.
منبع: وطن امروز

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار