سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89413
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » اهمیت بین‌المللی مطالعات فسیلی در منطقه «گاوکش» دلفان/ نتیجه کاوش در منطقه گاوکش بخش زیادی از ابهامات مربوط به دوره ماقبل از تاریخ را برای محققان روشن می کند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

رئیس گروه دیرینه شناسی موزه تاریخ طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست بر اهمیت بین‌المللی مطالعات فسیلی در منطقه «گاوکش» دلفان تاکید کرد.

به گزارش سلام دلفان، زهرا اورک  با اشاره به اینکه مجموعه فسیلی که در منطقه گاوکش دلفان کشف شده است مربوط به اولین مجموعه خانواده پستانداران هفت میلیون سال قبل است که در حوزه زاگرس پیدا شده است، اظهار داشت: این مجموعه کشف شده شامل خانواده های مختلفی از علف خواران و گوشت خواران است.

وی با بیان اینکه بودن دو مجموعه گوشت خوار و علف خوار در این مکان نشان دهنده این است که اینجا یک زیست گاه دائمی برای این جانوران بوده است، گفت: این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که میتوان گفت فسیل اهمیتی بین المللی دارد.

رئیس گروه دیرینه شناسی موزه تاریخ طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینکه نمونه فسیل کشف شده در این محوطه یک نمونه زرافه بوده که الان نمونه زنده آن را در ایران نداریم، افزود: دلایل موجود نشان دهنده این است که اهمیت این منطقه را برای مطالعه فسیلی صد چندان می کند.

اورک در ادامه گفت: نمونه های کشف شده در این مکان از نظر خانواده متنوع هستند و همین امر موجب می شود که اهمیت زیادی داشته باشد

وی با اشاره به اینکه یکی از نمونه هایی که در کاوش پیدا شده است فک پایین اسبی است که مربوط به جنسی از خانواده های هیپاریون ها است، بیان داشت: این فسیل کشف شده مربوط به اجداد اسب امروزی است.

بنابر این گزارش در حوزه زاگرس اولین بار است که فسیل های مهره داران خشک زی کشف شده و نتیجه کاوش در این منطقه می تواند بخش زیادی از ابهامات مربوط به دوره ماقبل از تاریخ را برای محققان روشن کند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار