سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89498
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » هشدار آیت الله میرعمادی به معاون وزیر کار/ لرستان از فقر بیداد می کند شما چکار کردید؟
Print This Post
وقتی نماینده ولی فقیه زبان گویا مردم مظلوم لرستان می شود

سخنان معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه اقتصاد مقاومتی موجب واکنش نماینده ولی فقیه در لرستان شد تا از وی بپرسد که برای رفع بیکاری در لرستان چه کرده اید؟

به گزارش سلام دلفان، احمد میدری شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: علت اینکه لرستان به عنوان یکی از پایلوت های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده وجود ظرفیت های این استان و ویژگی های استاندار آن است.

اجرای پروژه ملی مبارزه با فقر در حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت تعاون

وی به خلاصه ای از برنامه های عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی اشاره کرد و گفت: در دولت روحانی بی عدالتی ها آشکار شده و در نطفه خفه می شوند که نمونه آن بحث فیش های حقوقی است.

مسئول پروژه ملی مبارزه با فقر در حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت تعاون عنوان کرد: بعد از رفتن دولت گذشته مشخص شد ۱۸ هزار میلیارد تومان از دارایی های تامین اجتماعی تنها به یک نفر داده شد که به محض روشن شدن موضوع آقای روحانی آن را انکار نکرده بلکه فورا این فرد را عزل کرده و این حقوق ها را حتی اگر قانونی هم بود را نامنصفانه نمی دانست.

میدری اضافه کرد: این فضا به علت فراهم بودن شرایطی برای ارائه همه مشکلات از سوی همه افراد است بطوریکه رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه مشکلات حوزه خود را بیان کرده و به راحتی و بدون لکنت می گوید شما مطالبات مرا پرداخت نکرده اید.

واکنش نماینده ولی فقیه در لرستان به سخنان معاون وزیر کار

وی در پاسخ به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: در حوزه درمان ما چند منبع تامین کننده داریم که تامین اجتماعی برای اولین بار در تاریخ ایران استقراض کرده و ۶۰ درصد مطالبات را ظرف یکماه پرداخت کرد.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بودجه های وزارت بهداشت ۱۱۰ درصد اختصاص یافته است، عنوان کرد: این در حالی است که بودجه بیمه سلامت ابتدا شش هزار میلیارد تومان بوده اما هزینه هایی که بیمارستان های دولتی برای حمایت از مردم ایجاد کردند ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده است لذا یک بخش از مطالبات بیمارستان های دولتی پرداخت نشده است.

میدری به مقایسه شرایط بیان انتقادات در دولت تدبیر و امید و دولت گذشته پرداخت و گفت: در دولت یازدهم امکان بی عدالتی خیلی کمتر است بطوریکه هر مشکلی در صدا و سیما به راحتی منعکس می شود، این صحبت های معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعث واکنش نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد شد.

آیت الله میرعمادی گفت: شما مسئول مبارزه با فقر هستید بگویید که برای حل این مشکل چه اقدامی کرده اید چرا به مقایسه می پردازید.

وی افزود: این استان از فقر و بیکاری بیداد می کند شما بگویید برای رفع فقر و بیکاری جوانان چکار کرده اید؟ که این سخنان با تشویق حضار در سالن همراه شد

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دراینباره گفت: در دولت کنونی ما با بن بست های مالی روبرو هستیم و آقای ربیعی در هیئت دولت میزان فقر را در تک تک استان ها به رئیس جمهور گزارش داده اند.

بودجه فقرزدایی در کشور شش هزار میلیارد تومان است

میدری افزود: کوهی از مشکلات در مقابل ما ریخته است اگر انتظارات را بالا ببریم کل نظام زیرسوال خواهد رفت.

وی بودجه فقرزدایی در کشور را شش هزار میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن دست کمیته امداد بوده، هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن در اختیار سازمان بهزیستی بوده و ۱۰۰ میلیارد تومان از آن در دست ما است که گزارش هزینه این مبلغ را همیشه ارائه می کنیم.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای مبارزه با بی عدالتی ها با همکاری قوه قضائیه در استان فارس بحث تضییع حقوق مردم را بررسی کرده بطوریکه ۴۰ میلیارد تومان از مطالبات مردم از هئیت اتحادیه تعاونی ها برگشت دادیم.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار