سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89561
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: ۹ نظر
خانه » اخبار برتر » آموزش‌دهنده هر بی‌سواد روستایی در لرستان یک میلیون تومان پاداش می‌گیرد
Print This Post
معاون آموزش و پرورش لرستان؛

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان گفت: هر کسی بتواند یک روستایی بی‌سواد را باسواد کند، مبلغ یک میلیون تومان پاداش می‌گیرد.

به گزارش سلام دلفان ، علی اشرف حیدری با بیان اینکه آموزش و پرورش لرستان در حوزه فعالیت‌های سوادآموزی موفق به کسب رتبه عالی کشور شده است اظهار داشت: براساس ابلاغیه سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی، استان لرستان موظف بود که طی سال‌های 94 و 95، نسبت به آموزش 23 هزار نفر از افراد کم‌سواد و بی‌سواد استان اقدام کند.

وی با بیان اینکه تعهد آموزش و پرورش لرستان در خصوص سوادآموزی در استان به طور صددرصد محقق و اجرا شد، افزود: این موفقیت حاصل تصمیمات شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست استاندار و مشارکت دستگاه‌های اجرایی، مدیران، معلمان و نیروهای آزاد تحت‌عنوان آموزش‌دهنده بوده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه مقوله سوادآموزی در لرستان با رویکرد آموزش فردبه‌فرد انجام شده است، عنوان کرد: از طرف سازمان مرکزی نهضت سوادآموزی، ارزیابی‌هایی از معاونت‌های سوادآموزی سراسر کشور به عمل آمد که براساس آن، معاونت سوادآموزی لرستان دارای رتبه عالی و شایسته تقدیر اعلام شد.

وی در رابطه با ابتکاراتی که در بحث سوادآموزی در استان لحاظ شده، بیان کرد: آموزش کودکان و نوجوانان معلول جسمی ـ حرکتی، افراد روشندل، کم‌شنوا و ناشنوا، آموزش دختران عشایر و آموزش اتباع خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

حیدری خاطرنشان کرد: سال گذشته بخش‌های کاکاوند، معمولان، اشترینان و شهرستان‌های اشترینان، دلفان، سلسله، الیگودرز و کوهدشت، بیشترین میزان جذب و آموزش افراد بی‌سواد و کم‌سواد را داشته‌اند.

وی با اشاره به افزایش حق‌الزحمه آموزش‌دهندگان دوره‌های سوادآموزی در لرستان، گفت: امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد سرانه آموزش دوره‌های مختلف سوادآموزی در استان بوده‌ایم به طوریکه سرانه آموزشی برای دوره‌های سوادآموزی به 700 هزار تومان، برای دوره انتقال به 820 هزار تومان و دوره تحکیم سواد به 130 هزار تومان افزایش یافته است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به یکی از سیاست‌های تشویقی جدید آموزش و پرورش لرستان در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی، عنوان کرد: چنانچه در روستایی فقط یک نفر بی‌سواد وجود داشته باشد، مبلغ یک میلیون تومان پاداش به کسی که آن یک نفر را باسواد کند، تعلق می‌گیرد.

منبع: تسنیم

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۳:۳۷

  ما چهار ماه منتظر پول از نهضتیم همش ….

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۵:۴۱

  بنده شخصا یه دوره طرح دوره انتقال بهم دادن رفتم و با تمام آن دانش آموزان ظاهرا پایه پنجم(چیزی که در سیستم آموزش و پرورش ثبت شده بود) حرف زدم هیچ کدامشان خواندن و نوشتن نمیدانستند, پس از مراجعه به آموزش و پرورش بخش …… مسعولین به بنده چنین پاسخ دادند: شما میتونید تا قبل از عید به آنها خواندن و نوشتن بیاموزید و بعد از عید دوره انتقال!!!!!!! یعنی کاری که باید در طول ۳ سال انجام میشد و یه عده افراد ظاهرا معلم سودجو انجام نداده بودند بنده دو ماهه انجام میدادم.
  الان دیگه هیچ بیسوادی وجود نداره همه دلفان باسوادند!!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه: شهر من
  مرداد ۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۸:۰۳


  از رسانه مردمی سلام دلفان خواهش مندم این موضوع رو جدا پیگیری کنند مثل قضیه زنان کار که الحمداالله صدا رو به همه رسوندید وگرنه این بی سوادی و دزدی همچنان پیش میره

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   مرداد ۲, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۲۴

   با تشکر از اعتماد شما دوست عزیز
   لطفا ما را در انجام این مهم یاری نمایید.

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    مرداد ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۱:۵۲

    برای نمونه برید …افسوس که مسعولان هم هیچ گونه بازرسی و نظارتی ندارند.

    • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
     مرداد ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۲۸

     باتشکر از راهنمایی شما ،پیشنهادتون در حال پیگیری است.

 4. نویسنده دیدگاه: شهر من
  مرداد ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۲۰

  …. ولی حذف قسمت اصلی و اول پیامم جای علامت سوال بزرگیه

  و السلام علی من اتبع الهدی

  • نویسنده دیدگاه: salambrmahdi2580
   مرداد ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۲:۲۴

   علیک السلام دوست عزیز
   اگر پیام شما کامل منتشر می شد بحث خاتمه پیدا میکرد ولی به نظر ما این مطالبه زمان و مدرک بیشتر و قالب بهتری را می طلبد
   نیازمند یاری شما هستیم

 5. نویسنده دیدگاه: شهرمن
  مرداد ۳, ۱۳۹۵ در تاریخ ۱۹:۰۰

  سلام مجدد اسم شخص خاصی رو نمی برم وی راه اطمینان یکی از این موارد شنیدم یکی از کارکنان زن کمیته امداد چند سال پیش به یک بهانه کمک و مستمری شناسنامه زنان زیر 40 سال رو گرفته بود و به عنوان آموزش دهنده های خودش معرفی کرده بود اون زمان به ازای هر نفر سیصد هطار به مربی داده میشد سوال مسول نهضت سواد آموزی هم فقط اسم و فامیل خانم ها بود بعد مدتی یکی از اقوام با مراجعه به آموزش پرورش برای سواد آموزی چند تا از اون خانم ها اقدام کرده بود متوجه ثبت اسمشون به عنوان با سواد شده

  نمونه دیگر بی سوادان روستای سرمرنگ با اینکه سوادی و معلمی نداشتند ولی در سیستم با سواد درج شدند اینو دوسال پیش بعد درخواست وارسال اسم اهالی از طریق شورا شخصا پیگیری شدم که گفتند کسی به عنوان معلم قبلا اسمها رو ثبت کرده و همه با سوادند

  پیشنهاد بنده این است یه آمار از کسانی که به عنوان سواد آموز ثبت شده اند گرفته بشه که حقیقت داره با سواد شده ه اند؟ ولی شمابه عنوان خبرنگار قطعا راه های بهتر و درست تری برای روشن شدن شایعات دارید
  معضل دیگه ای هم هست بی ثباتی و هر که به هرکی بودن پیش دبستانی هاست باید درخواست دهنده خودش خونه به خونه بگرده دانش آموز جمع کنه بعد با مدارس هماهنگ کنه که اجازه بدند اونجا تدریس کنن ولی شهرهایی مثل تهران قم اولا باید مربی دوره حداقل یکساله مربی گری در آموزشگاه معتبر گذرانده باشه و کارت مربیگری پیش دبستانی رو داشته باشه و مدارس نه بر اساس روابط آشنایی و فامیلی بلکه داشتن کارت مربیگری و سوابق معلمرا استخدام می کنند
  از پاسخگویی و پیگیریتون متشکریم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار