سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89568
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » تا دوشنبه هوا همچنان گرم می ماند
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم گرمای هوا تا روز دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: بارش‌ها در سواحل شمالی آغاز شده و امروز در استان گیلان و غرب مازندران احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد که این بارش‌ها تا پایان هفته ادامه خواهند داشت.

به گزارش سلام دلفان ،محمد اصغری گفت: روز گذشته اهواز با ۴۹ درجه گرمترین مرکز استان و دمای هوا در قم ۴۵ ، خرم آباد ۴۳ درجه، بوشهر، کرمانشاه، یزد و سمنان نیز ۴۲ درجه بالای صفر بود.

وی افزود: دهلران با ۵۳ درجه بالای صفر گرمترین شهر کشور بود، شوش و مهران ۵۲، دزفول ۵۱ و شوشترو آبادان نیز ۵۰ درجه بالای صفر را تجربه کرد.

اصغری اضافه کرد: دما دیروز در تهران ۴۰ و ۴ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

وی افزود: گرما امروز و فردا نیز ادامه دارد اما از روز دوشنبه به تدریج از دمای هوا کاسته خواهد شد.

کارشناس هواشناسی گفت: بارش‌ها در سواحل شمالی آغاز شده و امروز در استان گیلان و غرب مازندران احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد و این بارش‌ها تا پایان هفته ادامه دارد.

اصغری افزود: استان‌های گلستان و خراسان شمالی نیز تا پایان هفته بارندگی‌های مناسبی را خواهند داشت.

وی اضافه کرد: پدیده غالب در شرق کشور وزش باد و گرد و غبار است اما با ساحلی شدن جریانات دریایی از روز دوشنبه، دریای عمان مواج و بارش در جنوب سیستان و بلوچستان،هرمزگان،جنوب کرمان و شرق فارس در ساعات بعداز ظهر انتظار می رود.

کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه بر اساس آمار در مرداد، احتمال سیلاب در برخی استان‌ها وجود دارد، گفت: استان‌های تهران، سمنان، خراسان شمالی و گلستان در مرداد آبگرفتگی داشته‌اند.

همجنین وی اضافه کرد: با شدت وزش باد و خیزش گرد و خاک روی کشور عراق، استان‌های ایلام، کرمانشاه، بوشهر و خوزستان امروز و فردا هوای غبارآلود خواهند داشت.

کارشناس هواشناسی در گفتگو با صدا و سیما، گفت: با افزایش سرعت وزش باد در استان های تهران، جنوب سمنان، قم، شمال اصفهان و مرکزی امروز و فردا به ویژه در ساعات بعد از ظهر شاهد گرد و غبار خواهیم بود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار