سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89892
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی که بوی شهادت پس از سالها در 6 مردادماه 1378 دلفان را در برگفت+ عکس
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

خدایا فقط تو می دانی چگونه در آن ارتفاعات خوفناک مرز افغانستان و در آن تاریکی وحشت آور نیمه های شب که هر انسان شجاعی قالب تهی میکند شهیدان نجفی و پرندوش چگونه برای حفظ کیان این سرزمین مقدس با اشرار خونخوار جانانه می جنگیدند تا پس از نبردی سخت به شهادت رسیدند

به گزارش سلام دلفان،  ششم مرداد ماه سال ۱۳۷۸ بود که خبر شهادت دو دلاور مرد دلفانی در مرزهای شمال شرق کشور بار دیگر این شهرستان شهید پرور را کربلایی کرد.

بوی شهادت پس از سالها که از دوران دفاع مقدس می گذشت باز هم کوچه پس کوچه های دلفان را در بر گرفت.

سروان پاسدار علی نجفی مفرد و همچنین بسیجی طهماس پرندوش ، کبوتران بلند پروازی بودند که بسوی آسمانها پر گشودند و به دیدار معبود شتافتند.

49.jpg
16.jpg

.

مردادماه سال ۱۳۷۸ کوهستانهای بسیار سخت گذر تربت جام در مرز افغانستان شاهد به خون خفتن دو دلاور دلفانی بود که در نبردی بی نظیر با سوداگران مرگ و اشرار مسلح به خیل عظیم شهدا پیوستند.

درسال ۷۸ اشرار مسلح دست به ناامنی های گسترده در مناطق شرقی زده بود درهمین راستا سپاه پاسداران در صدد برآمد که با همکاری نیروهای مقاومت بسیج قائله اشرار را سرکوب و امنیت را در مرزهای شرقی مجددا برقرارکند به همین خاطر تیپ مستقل سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با همکاری سپاه دلفان یگانی از نیروهای آموزش دیده را راهی مرزهای شرقی کشور در استان خراسان “شهرستان تربت جام” کرد.
نحوه شهادت به نقل از یکی از همسنگران:
من و شهید پرندوش در تاریکی مطلق شب در فاصله ی چند متری از هم در عمق ارتفاعات حرکت میکردیم که در تاریکی نیمه های شب به ناگاه با رگبار شدید اشرار مسلح مواجه شدیم درحوالی ساعت ۲ بامداد درگیری ها بین نیروهای شناسایی سپاه دلفان و اشرار مسلح به اوج خود رسیده بود که متوجه شدم شهید نجفی از ناحیه سر و همچنین شهید پرندوش از ناحیه سینه مورد اصابت قرار گرفته و به شهادت رسیده اند.
فقط خدا میداند در آن ارتفاعات خوفناک مرز افغانستان و در آن تاریکی وحشت آور نیمه های شب که هر انسان شجاعی قالب تهی میکند شهیدان نجفی و پرندوش چگونه برای حفظ کیان مقدس این سرزمین در مصافی نابرار با اشرار خونخوار جانانه می جنگیدند.
فردای آن روز من و یک نفر از هم قطاران با سختی تمام خود را به یک روستای مرزی رسانده و پیکر پاک دو شهید را در میان سیلابی از اشک به تربت جام انتقال دادیم.
پیکر پاک این دو شهید بزرگوار پس از انتقال به شهرستان دلفان بر دوش هزاران نفر از مردم قدرشناس دلفان تشییع و در گلزارشهدای نورآباد به خاک سپرده شد.
dsc00009.jpg
شایان ذکر است شهید علی نجفی که از جانبازان دوران دفاع مقدس بود، برادر شهید والامقام رسول نجفی می باشد که در عملیات حاج عمران سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

گرد آورنده امین وشنی پژوهشگردر حوزه ی شهدای دلفان، با تشکر از برادر محمد عزیزی

منبع: نسیم دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    مرداد ۶, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۲۵

    شهداخیلی غریب هستند یادواره ی که دیروز برای ابن دو شهید برگزارشد خیلی خلوت بود وای برما وای وای وای

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار