سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 8992
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آیا زمان برخورد قانونی با متخلفین انتخابات فرا نرسیده است؟!
Print This Post
یادداشت مدیرمسئول سایت نسیم دلفان:

آیا موقع آن فرا نرسیده که مسئولین اجرایی این انتخابات و کسانی که در روند نامطلوب ماجرا دست داشته اند و اذهان عمومی مردم و کاندیداهای محترم را به تشویش کشانده اند در دادگاه صالحه ای بازجویی شوند؟

سایت نسیم دلفان نوشت: همان گونه که پیش بینی می شد انتخابات انجام گرفته در شهرستان نورآباد از سلامت کامل برخوردار نبوده و نتیجه بازشماری آراء نیز تاییدی بر این گفته بود ، در نتایج اعلام شده ، علی حسین عباسپور که به عنوان نهمین نفر در ترکیب منتخبین اعضاء شورای شهر قرار گرفته بود جای خود را به اولین نفر از اعضاء علی البدل یعنی نفر دهم داد.

عبدالحسین مرادی با اختلاف ۱۱۲ رأی نسبت به عباسپور به عنوان منتخب مردم در لیست جدید پس از بازشماری قرار گرفت.

بنا به این گزارش ترکیب شورای شهر نورآباد با ۴ تغییر جایگاهی ، ۱ تغییر اصلی در اعضاء اصلی و سه تغییر در اعضاء علی البدل به شرح زیر مواجه شده است.

۱ ) ۴ نفر اعضاء اصلی در ترکیب جدید جایگاه شان تغییر کرد اما در ترکیب باقی ماندند ، بیشترین تغییرات مربوط به قباد قبادی بود که با دو پله تنزل به عنوان نفر پنجم انتخاب شد و سید موسوی با دو پله صعود به عنوان نفر دوم مشخص گردید

۲) با نگاهی اجمالی به لیست جدید مشخص شد تعداد رأی های همه کاندیداهای منتخب به عنوان اعضاء اصلی با کاهش همراه بوده است و بیشترین آن مربوط به قباد قبادی اعلام گردید با کاهش ۸۵۸ رأی و همچنین احمدیان با ۷۵۶ رأی

۳) کمترین تغییر مربوط به عبدالحسین مرادی می باشد با کاهش ۸ رأی نسبت به تعداد رأی های قبلی ، اما در هر صورت با اقبال خوبی رو برو شده و در ترکیب اصلی قرار گرفت.

نتایج بازشماری و لیست جدید اعضاء شورای شهر نورآباد به ترتیب ۹ نفر اصلی و چهار نفر علی البدل

۱- سید امین نوربخش: ۷۵۷۹ رای

۲- سید عبدالله موسوی : ۷۱۲۵ رای

۳- هوشمند احمدیان: ۶۷۳۷ رای

۴- محمد علی کریمی : ۶۳۶۹ رای

۵- قباد قبادی : ۶۳۳۸ رای

۶- محمد حسین ستاری : ۶۲۷۰ رای

۷- محمد کرم فتحی : ۵۱۹۷ رای

۸- زهرا جلالوند : ۴۸۰۹ رای

۹- عبدالحسین مرادی : ۴۷۱۳ رای

۱۰- علی حسین عباسپور: ۴۶۰۱ رای

۱۱- شیر علی شهبازی : ۴۳۹۸ رای

۱۲- امین میرزایی : ۴۳۳۵ رای

۱۳- بهزاد والی زاده : ۴۲۴۱ رای

تحلیل پایانی خبر : انتخابات شورای شهر نورآباد دراین دوره با بیشترین حاشیه از اول انقلاب تاکنون مواجه بوده است ، پس از اعتراضات گسترده مردمی به روند اجرایی این انتخابات مسئولین امر با بازشماری بخشی از آراء موافقت کردند و اکنون ملاحظه شد که با وجود اینکه فقط ۵۰ درصد از صندوق های مربوط به شورای شهر نورآباد بازشماری شده اما در ترکیب اصلی و علی البدل در مجموع ۸ تغییر ایجاد شد و تمامی آراء مأخوذه کاندیداها بدون استثناء با تغییراتی کم و زیاد شده اند.

این تغییرات در بازبینی نیمی از صندوق ها ایجاد شده و پر واضح است که اگر کلیه صندوق ها شمارش مجدد گردد به طور حتم تغییرات بیشتری در آراء کاندیداها ملاحظه خواهد شد.

آیا موقع آن فرا نرسیده که مسئولین اجرایی این انتخابات و کسانی که در روند نامطلوب ماجرا دست داشته اند و اذهان عمومی مردم و کاندیداهای محترم را به تشویش کشانده اند در دادگاه صالحه ای بازجویی شوند ، آیا این حرکات موجب سلب اعتماد عمومی ملت نمی شود و چطور باید این اعتماد مردمی ترمیم گردد؟

مطمعنأ جزء با بازجویی و تنبیه دست اندرکاران متخلف و محاکمه آنان این ترمیم امکان پذیر نیست و مسئولین محترم قضایی شهرستان و استان نبایستی با ملاحظه کاری سبب فاصله اعتمادی مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی شوند ، ما از دادگستری محترم تقاضا داریم حتمأ این موضوع را در دستور کار قرار داده و متخلفین را که به رأی مردم خیانت کرده به اشد مجازات محکوم نمایند و زمینه اعتماد بیشتر ملت و دولت را فراهم سازند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار