سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 89953
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » حقیقی مقدم: هر گونه تلاش تفرقه آمیز و نابخردانه جهت ایجاد شکاف بین برادران لک و لرمحکوم است/ دستگاه های مسئول با این لجن پراکنی ها که وحدت جامعه را نشانه گرفته است با تمام ظرفیت قانونی برخورد نمایند
Print This Post
فرماندار اسبق قم در گفتگو با سلام دلفان؛

عبدالسعید حقیقی مقدم افزود: رفتارهای هتاکانه یک عنصر معلوم الحال نباید موجب قلیان احساسات و جوشش تعصبات گردد. بلکه باید مراقبت ما را از مرزهای وحدت و همدلی در جامعه بیشتر کند و هشیاری ما را افزایش دهد.

سلام دلفان- عبدالسعید حقیقی مقدم فعال سیاسی و فرماندار اسبق شهرهای کوهدشت، نهاوند و قم در واکنش با توهین یک خواننده زیرزمینی به لک زبانها در گفتگو با سلام دلفان افزود: جمهوری اسلامی متشکل از قومیت ها و در بردارنده تنوع فرهنگ ها و باورهاست، محوریت وحدت جامعه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بیش از هر چیز امروز آنچه ما را در امنیت و آرامش موفق کرده است وحدت اجتماعی و هویتی مردم ایران است،

یقیناً از دیرباز، تمام تلاش کسانی که در برابر مردم سرافراز ایران قد علم کرده اند، این بوده که میان مردم ما یا در مذهب، یا فرهنگ، یا نژاد و یا در زبان تفرقه ایجاد کنند و آنان را در برابر هم قرار دهند.

پیروزی انقلاب اسلامی به تمام این تفرقه ها پایان داد و امروز امنیت جامعه و آرامش ما بیشتر از هر چیز مدیون وحدت مردم سرافراز ایران اسلامی است.

هر کسی با هر باور و یا از روی غفلت اگر مخل این وحدت باشد، علیه مردم ما قدم برداشته است، امروز در زیر سایه پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی اقوام لک، لر، کرد، بلوچ، فارس، ترک و عرب شهدایی رو تقدیم یکپارچگی ایران اسلامی کرده اند.

مسیر موفقیت جامعه ما حفظ وحدت و تلاش برای جهت تحکیم وحدت است.

ضمن اینکه ما مسلمانیم و وحدت کلمه ما، کلمه الله است وقتی که مقصد کلمه الله است قومیت و زبان و نژاد در مسیر این هدف یگانه و همزاد خواهد بود.

هر کسی که به هر طریقی خللی در این وحدت ایجاد کند اگر آگاهانه است باید طبق قانون با آن برخورد شود و اگر ناآگاهانه است باید پاسخگویی احساسات پاک مردمی باشد که جانفشانی ها و رشادت هایشان در طول تاریخ ایران برای صیانت از حرم تشییع آل الله ماندگار شده است.

اقوام لر و لک در طول تاریخ با هم زیسته اند و موجبات برادری را در استان غیورمردان لرستان به نمایش گذاشته اند.

ما ضمن محکوم کردن هر گونه تلاش تفرقه آمیز و نابخردانه جهت ایجاد شکاف بین برادران لک زبان و لر زبان از نهادهای قانونی بویژه دستگاه قضائی بعنوان مدعی العموم انتظار داریم با لجن پراکنی ها و نابخردی های از این دست با تمام ظرفیت قانونی برخورد لازم را انجام دهند.

طبیعتاً مردم شریف، آگاه و صداقت پیشه لک زبان باید مراقبت کنند که ابزار دست ذهن های منحرف و فکر های آلوده نگردند. تلاش دشمن بر ایجاد تفرقه است و ما برای وحدت و برادری تلاش می کنیم، یقیناً رفتارهای هتاکانه یک عنصر معلوم الحال نباید موجب قلیان احساسات و جوشش تعصبات گردد. بلکه باید مراقبت ما را از مرزهای وحدت و همدلی در جامعه بیشتر کند و هشیاری ما را افزایش دهد. رفتارهای هتاکانه یک عنصر معلوم الحال نباید موجب قلیان احساسات و جوشش تعصبات گردد. بلکه باید مراقبت ما را از مرزهای وحدت و همدلی در جامعه بیشتر کند و هشیاری ما را افزایش دهد.

  1. نویسنده دیدگاه: سروش
    مرداد ۱۹, ۱۳۹۵ در تاریخ ۰۰:۵۰

    با تشکر از اقدام آگاهانه جناب آقای حقیقی. انشاالله که دست نا آگاهان در ایجاد تفرقه قومی کوتاه خواهد ماند

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار