سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 9101
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » عدم بی طرفی مجریان؛ بدعتی که در انتخابات شورای شهر نورآباد گذاشته شد
Print This Post

…عواملی که باید بی طرفانه مجری برگزاری انتخابات باشند، عملاً محل اخذ رای را به میتینگ تبلیغاتی برای کاندیداهای خود تبدیل کرده بودند…

سلام دلفان به نقل از سایت خبری تحلیلی دلفان امروز– آخرین پرده از انتخابات چهارمین دوره شورای شهر نورآباد با تمام حواشی در انتهای مسیر خود  قرار دارد. در انتخاباتی که با حرف و حدیث فراوان و ۲ بار بازشماری آراء همراه بود و در انتخاباتی که همه چیز در روز انتخابات شکل گرفت نه در برنامه های تبلیغاتی و سوابق اجرایی کاندیداها، براستی چگونه  می توان این انتخابات را به عنوان انتخاباتی سالم محسوب کرد؟!

بی شک آنچه نگارنده را به نوشتن این مطالب ترغیب می کند چیزی غیر از این مطلب نیست که ما متاسفانه شاهد بدعت نامطلوبی در برگزاری انتخابات بودیم. همه به چشم خود دیدیم ، عواملی که باید بی طرفانه مجری برگزاری انتخابات باشند، عملاً محل اخذ رای را به میتینگ تبلیغاتی برای کاندیداهای خود تبدیل کرده بودند و در زمان شمارش آراء برخی افراد دین خود را برای دنیای دیگران به حراج گذاشتند و متاسفانه خبر جانبداری برخی مسئولان برگزاری انتخابات از نامزدهای انتخاباتی هم در شهر پیچیده بود.

در این بین برخی نامزدها و طرفدارانشان بودند که به معنای واقعی دنبال رای حلال می گشتند.آرایی که آنها به واسطه  لیاقت خود و ارائه برنامه های مناسب و جلب نظر مردم کسب و در واقع باید آنها را پیروز واقعی این عرصه دانست.

مقام معظم رهبری در مورد دقت مسئولان از حفاظت رای مردم می فرمایند که رأی مردم یک امانت و حق‌الناس است که در دست مسئولان صندوق‌ها و شمارش‌کنندگان آرا قرار دارد و باید در این زمینه دقت زیادی بخرج داده شود اما آیا رهنمودها و فرمایشات رهبری در شهر نورآباد اجرایی شد؟ََ!

نباید به سادگی از این مطلب گذشت که با بازشماری نیمی از صندوق ها، نتایج انتخابات و منتخبین آن تغییر کرد و شاید اگر تمام صندوق ها بازشماری می شد نتیجه ای غیر از نتیجه امروز حاصل می گشت و همین مطلب مشروعیت این دوره از انتخابات را در معرض تهدید جدی قرار می دهد به گونه ای که شاید در دوره های بعد نامزدها بیش از آنکه به فکر ارائه برنامه هایشان باشند به دنبال رابطه بازی و تقلب در روز انتخابات خواهند بود و همین موضوع خطر جدی را برای سلامت انتخابات ایجاد خواهد کرد ، فقط می توانیم امیدوار باشیم که مسئولان از این مسائل درس گرفته و در انتخابات های بعد شاهد تکرار اینگونه حواث نباشیم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار